Iepazīs kultūras mantojumu Skaistkalnē

Eiropas kultūras mantojuma diena Zemgalē šogad būs 14. septembrī. Viens no apskates objektiem ir Skaistkalnes vidusskola Vecumnieku novadā.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja Elvīra Mantrova informē, ka šogad Eiropas kultūras mantojuma dienu devīze ir «Skolas kultūras pieminekļos». «Tādējādi mums ir iespēja pievērst uzmanību vēsturiskām skolām un augstskolām – skolām kultūras pieminekļos un kultūras pieminekļiem, kur reiz bijušas skolas,» skaidro E. Mantrova.
 
Skaistkalnes vidusskolā Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākums sāksies sestdien, 14. septembrī, plkst. 15. Pie skolas ēkas mastā uzvīsies Kultūras mantojuma dienu karogs. Skolas direktore Svetlana Vāverniece informē, ka interesentiem šajā dienā tiks organizēta ekskursija Skaistkalnes muižas kungu mājā un citās ēkās. Par īpašu noskaņu gādās pūtēju orķestris «Skaistkalne», kurš muzicēs muižas pagalmā.

Direktore piebilst, ka uzturēt mācību iestādi vēsturiskā celtnē ir ne tikai gods, bet liela atbildība. Netrūkst arī problēmu. «Kad mainījām ēkai logus, grūti nācās rast kompromisu starp vēsturiskajām vērtībām un mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām. Izmantojot Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu, skolā esam veikuši lielus restaurācijas darbus. Atjaunots kamīns, vēsturiskie griesti, pašu spēkiem esam veikuši grīdu remontu. Vecumnieku novada attīstības plānā 2015. un 2016. gadā iekļauts sporta halles būvniecības projekts. Arī šo objektu veidosim, respektējot muižas ansambļa koptēlu,» skaidro direktore.

E. Mantrova piebilst, ka skolu izvietojums kultūras pieminekļos bieži tiek uztverts kā apgrūtinājums. Taču ir skolas, kas šo situāciju uztver kā priekšrocību bērnu radošuma un pozitīvās domāšanas attīstīšanai. To vidū uzteicams Skaistkalnes vidusskolā paveiktais.
Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi Zemgales reģionā risināsies Jēkabpils agrobiznesa koledžā, Vecbebru muižas kungu mājā, Vilces muižā, Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Jelgavas pilī, Zaļenieku pilī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas