Iepazīst lauku saimniecības Bauskas un Iecavas novadā 3

Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Dobeles nodaļas rīkoto jauniešu uzņēmējdarbības mācību dalībnieki vakar, 30. jūnijā, apmeklēja lauku ražotājus Bauskas un Iecavas novadā.

Diena bija piepildīta – apmeklēta zemnieku saimniecība «Cepļi» Iecavas novada Zālītē, SIA «Rise» Iecavā, Bauskas novadā –Trušu pilsētiņa, SIA «Dūmiņu vīna darītava», rīkota tikšanās ar mājražotāju Ievu Ozolu, vīnogu šķirņu kolekcionāru Gati Kužumu un Mēmeles jātnieku sporta kluba vadītāju Velgu Marčenkovu. Tā bija daļa no piecu dienu kursu programmas jauniešiem «Tu vari vairāk». Apskates vietas piemērotas dalībnieku interesēm. Jaunajiem uzņēmējiem kursu noslēgumā jāiesniedz biznesa plāns, visi dalībnieki saņems arī sertifikātu.

Izglītojošajā ekskursijā piedalījās arī baušķeniece Liene Gedvarde. Viņa raksta biznesa plānu  par tehnoloģijām, tomēr vēlas paturēt noslēpumā tā specifiku. Meiteni uz mācībām uzaicinājusi LLKC Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante Raimonda Ribikauska. Daudz nedomājot, Liene piekritusi. Savu izvēli viņa nenožēlo – nodarbības esot interesantas, ir iespēja tikties ar uzņēmējiem un uzzināt viņu pieredzi, turklāt biznesa plānu neesot tik sarežģīti rakstīt.

Iegūt jaunas zināšanas un dalīties pieredzē ieradusies arī Linda Valtere no Jelgavas. Viņasprāt, nodarbības ir aktuālas un nepieciešamas  – var smelties zinības un satikties ar līdzīgi domājošiem: «Es strādāju vecāku saimniecībā. Piecu hektāru platībā audzējam ābeles, vienu hektāru aizņem kaņepes. Dažkārt sāk likties, ka es viena sēžu vagās, ravēju un cīnos, bet te sapratu, ka daudziem dienas rit līdzīgi. Mēs esam kā puzles gabaliņi, kas cits citu papildina.» L. Valtere cer, ka pašlaik Vācijā iecienītā lauksaimniecības kultūra kaņepes kļūs populāra arī Latvijā.

«Mācības ir lieliska vieta, kur satikt sadarbības partnerus. Ja rodas jautājumi vai problēmas, varam vērsties pie te iepazītiem cilvēkiem,» stāsta R. Ribikauska. Viņai esot skumji, ka jaunieši nevēlas mācīties – daudzi uzrunāti personīgi, bet piedāvājumu noraidījuši.

Realizējot programmu «Tu vari vairāk», jaunieši gūst izpratni par uzņēmējdarbību, grāmatvedību un biznesa plānu rakstīšanu. Labākos biznesa plānus izvirza pusfināliem reģionos, pēc tam noskaidro veiksmīgākos republikas mērogā. «Izcilāko biznesa plānu autori iegūst ievērojamas naudas balvas. Pērn uzvarēja Ģirts Ante no Auces, kurš izstrādāja darbu par putnkopību. Viņš joprojām strādā šajā nozarē un plāno uzņēmumu paplašināt,» atklāj R. Ribikauska.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

RAIMONDA

Neliela kļūda- Linda bija viena no uzvarētājām. Ģirts mācās šogad un vēlas attīst savu jau uzsākto biznesu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.01 11:47

savādi gan

Kas tai Āboliņai tur tāds melns, bilde neveiksmīga.....

pirms 5 gadiem, 2015.07.01 19:03

ZINOSHAAA...

Tas ir mobila telefona macinshs...pie jostas :)

pirms 5 gadiem, 2015.07.02 22:08

Vietējās ziņas