Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepriekšēja balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās sāksies 21. maijā

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Bauskā otrdien, 13. maijā, notika starpnovadu vēlēšanu komisiju locekļu sanāksme. Uz to bija ieradies Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Seminārā galvenokārt runāja par jaunievedumiem, kas paredzēti 24. maija vēlēšanās.
Vēlēšanu iecirkņi durvis vērs pirmdien, 19. maijā. To darba laikā iedzīvotāji varēs nākt un iepazīties ar kandidātu sarakstiem, partiju priekšvēlēšanu programmām. No 19. līdz pat 24. maijam pilsoņi varēs pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Šo iespēju var izmantot vēlētāji, kuri veselības dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī.

No trešdienas, 21. maija, vēlēšanu iecirkņos dažas stundas dienā notiks iepriekšējā balsošana. Savukārt sestdien, 24. maijā, vēlēšanu iecirkņi Latvijā būs atvērti no septiņiem rītā līdz astoņiem vakarā. Balsot pilsoņi drīkstēs tikai tajā iecirknī, kurā viņi ir reģistrēti. Iedzīvotāju reģistrs sastādīts atbilstīgi pilsoņa reģistrētajai dzīvesvietai, par to katrs informēts vēstulē. Balsošanas dokuments Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās ir pase vai personas apliecība jeb identifikācijas karte.

EP vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija reģistrējusi 14 partiju un partiju apvienību deputātu kandidātu sarakstus. Uz astoņām Latvijai atvēlētajām deputātu vietām Eiropas Parlamentā pieteikti 170 kandidāti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas