Iereibušus braucējus aptur ar šāvienu 59

Ar savu un līdzbraucēju dzīvību nopietni riskēja 16 gadus vecais Vecumnieku pagasta iedzīvotājs. Tikai policistu aukstasinīgās un profesionālās rīcības, kā arī laimīgas sagadīšanās dēļ 29. februāra naktī Vecumniekos nenotika liela traģēdija. Bauskas rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Linda Janševska papildina 2. martā portālā publicēto informāciju «Brauc bez vadītāja apliecības» par automašīnas «Audi Coupe» aizturēšanu Vecumniekos. Automobilis «Audi» no Birzgales puses tuvojās Vecumniekiem, kad mašīnu piefiksēja Ceļu policijas inspektori. Automobilis bija bez numura zīmēm, bez izpūtēja, tam nebija veikta tehniskā apskate, arī obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA). Policistu centieni automobili apturēt izrādījās nesekmīgi.  Uz mirkli piestājis, vadītājs veica strauju manevru atpakaļgaitā un, teju nenotriecot no kājām inspektoru, brauca projām. Policisti uzsāka sekošanu, skaļrunī aicinot vadītāju apstāties. Vadītājs policistu komandas ignorēja, ātri braucot pa Vecumniekiem, vairākkārt radīja avārijas situācijas. Pretim braucošās automašīnas bija spiestas strauji bremzēt, mainīt braukšanas virzienu. Iebraucot meža ceļā, policisti vēlreiz aicināja vadītāju apstāties, brīdināja par šaujamieroča pielietošanu.  Taču pusaudzis kārtības sargu komandas turpināja ignorēt. Tad inspektors raidīja šāvienu automobiļa kreisajā aizmugurējā riepā. Mašīna apstājās. Policisti konstatēja, ka automobilī bez vadītāja atrodas vēl pieci pusaudži: trīs meitenes un divi puiši. Visi viņi bija lietojuši alkoholu, vadītājam konstatēja 1,88 promiles. Paskaidrojumā policijai pusaudzis atzina, ka pie automobiļa stūres bija sēdies piedzēries. Bijušas svinības, tajās lietots alkohols, pēc tam jaunieši nolēmuši braukt uz Vecumniekiem. Pēc policijas aicinājuma apstāties, draugi esot ieteikuši censties mukt projām. Pusaudža dzērumā izraisītā rīcība radījusi viņa vecākiem pamatīgus materiālos zaudējumus, gandrīz 1000 latu. Par agresīvu braukšanu iespējamais sods ir 200 latu, par braukšanu bez auto tehniskās apskates - 40 latu, bez OCTA - 50 latu, par nepakļaušanos policistiem 500 latu, kā arī vēl uzsākts kriminālprocess par transporta līdzekļa vadīšanu bez tiesībām.  «Šie ir tikai iespējamie naudas sodi. Kāda traģēdija varēja notikt, ja auto būtu avarējis,» piebilst L. Janševska.

Pievieno komentāru

Komentāri 59

šiškins

Īslīces pagasta Bērzkalnos
pie stūres sēdēja jaunietis alkohola reibumā un bez vadītāja apliecības.
braucot garām automašīnai «Opel Corsa», ar beisbola nūju sasita sānskata spoguli vadītāja pusē.

Visā Latvijā ir dažādi notikumi ..

piep**** vecumniekiem *** gribas..

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 22:40

žanis

Manuprāt jūs nekā nesaprotat, bez jēgas diskutējat ...
Pats to esmu pieredzējis!!!
Zinu 100% ka viņš būtu mierīgi aizbraucis mājās ja nebūtu policijas!!
Pats ar viņu esmu braucis kad biju vēl nepilngadīgs un vēl esmu dzīvs un vesels..

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 22:28

sharx

Dodiigi -policists teemeeje galvaa,bet traapiija riepaa!:((((((((((

pirms 13 gadiem, 2008.03.19 21:18

5828

Prokuror,

ja reiz policists, tad prot šaut mērķī. Tu gan ar savu komentāru iebrauci auzās.

pirms 13 gadiem, 2008.03.10 20:44

Pele

Izlasot šos visus komentārus man radās iespaids, ka vairākums vēlētos, lai Artūrs ar savu automašīnu aizbrauc prom un policisti viņu nenoķer, tad man ir viens jautājums šiem ļaudīm - Ko Jūs darīsiet, ja katrā otrajā mašīnā vadītājs būs alkohola reibumā, kuram reakcija ir ļoti zema, jo ir ap 2 promilem? Tad jau ārā nevarēs iziet, tādēļ tak likumdevējs ir paredzējis sankcijas par braukšanu alkohola reibumā.
Runājos par citu cilvēku apdraudēšanu - Jūs tā nevariet rakstīt Vecumnieku pagasts tas ir vai Stelpes, jo mēs nekad nezinam kur un kad izlīdīs kāds cilvēks, kurš tieši tajā mirklī var ciest, bez tam es uzskatu, ka Artūrs reāli apdraudēja piecus cilvēkus, kuri bija viņa mašīnā.
Policisti rīkojās atbilstoši un profesionāli - kā tad Jūs ieteiktu apturēt Artūra autiņu? Izvēles nebija, ja jau viņš būtu likumpaklausīgs, tad viņš nekavējoties būtu reaģējis uz policistu brīdinājumu un apturējis automašīnu, bet taču nē viņš sagaidīja ko citu...... Ja polisti izmantoja fizisku spēku, lai Artūru aizturētu, tad viņi darbojās saskaņā ar likumdošanu, jo likums par policiju nosaka, ka var izmantot fizisku spēku, lai aizturētu likumpārkāpēju, bez tam ne bez iemesla viņi izmantoja fizisku spēku, jo droši vien Artūrs muka.
Es šajā gadījumā nedomāju, ka varētu pat apspriest to, ka CP ir slikti un Artūrs ir tas labiņais, bezz tam aculiecinik, tu norādīji kaut tik mums tā negadītos, tad es tev varu pateikt vienu, ka es nesēstos autiņā, kur šoferim nekādu dokumetu nav, bez tam nebūtu arī tā, ka sēdētu blakus un nemēģinātu viņu attrunāt. Uzskatu, ka likumdevējam ir jāparedz arī kaut kāds sods personām, kuras atrodas mašīnā, kura mūk.

pirms 13 gadiem, 2008.03.08 18:32

andis1

Visiem tiem,kuri lamā policiju, derētu padomāt par to, kāda būtu dzīves kvalitāte, ja jūs ciestu šādu siekalzaķu izraisītā avārija un turpmāk braukātu invalīdu ratos un kakātu autiņos.

pirms 13 gadiem, 2008.03.08 07:58

je

kaada starpiiba vai paziisti vai nepaziisti auto vadiitaaju, bet tas ir stulbi, vins vnk pieraadija cik vins ir liels mulkis..
un tiesaam nedomaaja par citiem..
ja vinam neruup sava dziiviiba, tad vajadzeeja poadomaat par tiem kurus vins reaali apodraud..

pirms 13 gadiem, 2008.03.07 17:51

un

pajoliņ, izlasi likumu par policiju un speclīdzekļu pielietošanu. Tie pieci paši sēdās mašīna un bija gatavi baudīt dzīvi pilnībā, pat līdz kapa malai. Prokuror, tādu idiotu kā Tevi vajadzētu pirmo nošaut, jo Tu likumus nezini, tā tad neesi LR pilsonis. LIKVIDĒJAM TĀDUS NEATTĪSTĪTOS PAJOLĪŠUS.!!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 19:54

prokurors

šauj pa mašīnu,kur 5jaunieši un ja būtu kādu nevainīgu cilvēku nokniebis?tādus policistus ārā no darba!

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 19:30

Beidzot policija kaut ko sāk darīt! Jau sen pieriebusies šī Vecumnieku jaunā paaudze! "Kāda attieksme pret nepilngadīgo Artūru, kā pret viņu izturējās un jūs jau neko nezinat, kas tur notika!" Kauna jums nav! Kāda attieksme bija Artūram, kurš mēģināja nobraukt Inspektoru? Tas, taču vairs nav normāli! Es domāju, ka policisti pareizi darija! Varbūt beidzot aprausies šitie duraki! Par ko jūs izaugsiet? Jums pašiem, tas liekas normāli, ka 6 jaunieši alkahola reibumā braukā ar mašīnu apdzīvotā vietā un vēl apdraud cilvēku dzīvības? Policijai vajadzētu vairāk sekot līdzi, kas te Vecumniekos notiek nedēļas nogalēs! Vecākiem šitos nolādētos šmurguļus vairāk audzināt vajadzētu! Dusmas par tādiem!

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 18:43

roncis

Tu nesaproti jēgu tekstam. Māsa tiek pieminēta, lai Jūs padomātu, kur Jūsu neapdomīgā rīcība var novest. Artūru es pazīstu ilgi un nekad ar labu uzvedību viņš nav izcēlies kāds tēvs, tāds dēls. Tā kā labāk nerunā. Artūrs ir pamatīgi sabojāts un skolā arī viņš no sliktās puses sevi parāda. Tā kā netaisi nu viņu par eņģeli, ne viens no mums nav. Tā kā saņems viņš to, ko pelnījis un Jūs draugi arī labi, tagad nu tik aizstāv, kur bijāt, kad viņš sēdās pie stūres iereibis un, kurš mācīja viņu mukt prom no policijās. Pedāli grīdā! Muļķi Jūs esat un priecājaties, ka esat dzīvi, nevis slimnīc', vai arī kapos.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 17:53

draugs

pievaldies.nejauc tur iekšā viņa māsu un tēvu. un es zinu labāk jo pazīstu šoferi jau ļoti ilgi-pietiekami. tāds lohs viņš nau. lai arī viņš bij lietojis alhaholu, viņš tomēr apzinās ko dara.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 17:45

roncis

tēvs iesācis apdzirdīt draugi pabeiguši. nu tu domā, ka par tā vakara darbībām zini tikai tu aculiciniek.nav par traku, tā ir taisnība. nerakstu, ko nezinu. Tā kā paklusē un nerunā to, ko tu nezini, Tavs draugs Artūrs nav nekāds paraugbērns. Un lieciet nu mierā par tiem, kas dara savu darbu un ja Artūrs pats savu māsu būtu nobraucis. Labi jau būtu, ja tie, kas mašīnā bija ietu bojā, gadījumā, bet tā tas nenotiktu cistu cilvēki, kas nav vainīgi. Vecumnieku izlaistie pusaudži paklusējat kat vienreiz un Artūrs dabūs to, ko pelnījis.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 17:35

aculiecinieks

Kas tās par muļķībām sofers pats kopā ar draugiem dzēra, viņa tēvam ar to nemaz nebija nekāds sakars. tas gan ir par traku.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 17:26

roncis

Artūru tēvs piedzirdīja un palaida ar automašīnu pabraukāties. Kas ir Vecumnieku šmurguļi, mutītes pieturiet, jo Jūs esat sabiedrības zemākais slānis, neko vairāk par dzeršanu nemāka un Artūriņš nabadziņš beidzot izbaudīja vīrieša roku, ko nebija dabūjis. CP darbiniekam palīdzēja vietējie un arī vietējai policists. Kā tad ir ar viņa paša uzvedību, vai viņš nebrauca virsū CP darbiniekiem, kad tie ar kājām tuvojās automašīnai, vai Artūriņš mutīti nepalaida un rokas? Kā tad bija aculiecinieku banda?Tiem, kas aizstāv Artūru novēlu, kaut Jūsu vistuvāko cilvēku nobrauktu tāds labs autovadītājs kā Artūrs, vai arī Jūs paliktu tāda dēļ invalīda ratiņos un tad jau redzētu, ko runātu tad. Izlaidušies dzīvodami uz vecāku naudas.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 16:35

es

Nu jā,laikam inspektoriem var braukt virsū ,neskatoties uz to ka viņiem ir mājās ģimene!!!!Ja kkas atgadītos ,es laikam pati tad nobrauktu to sīku ,kuram bija pāri 1promilei.Un interesanti gan runā,laikam nevienam vairs nedrīkst ārā tumsā staigāt kad jūs izklaidējaties,ko tad paši braukājat?????Kāda ir statistika,cik nav nobraukti tieši tumšajā dienakts laikā!Nav jēgas te diskutēt,jo šmurguļi kā redzu tikai sevi paši redz,lai tik izaug un tad paši redzēs kā viņiem dzīvē ies,kad vēl pašiem bērni būs.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 13:00

ic

Nē, redz, dīvaini, bet es nepārkāpju likumu. Ko varēja sabraukt? Rakstā rakstīts - inspektoru! Varēja satraumēt sevi un visus citus, kas gadījās ceļā.. Ja cilvēks nav spējīgs ievērot noteikumus kādi valda sabiedrībā viņu vajag izolēt, lai dzīvo ar tādiem, kad domā tāpat kā viņš..

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 11:44

sallija

Kaut kāds sviests, kas te diskutējams - kārtībai ir jābūt. Lielai daļai jauniešu nav nekādas atbildības un pienākumu, cilvēka dzīvībai nav vērtības, šie jaunieši nejūt bijību un cieņu pret vecākiem cilvēkiem, likumu kā arī amatpersonām. Tikai, ja šīs lietas ir kārtībā mēs varam runāt par demokrātiju un tiesībām.....
Jaunieši ir jāaudzina, nevis jārej uz policistiem, kaut vai ja arī viņu darbā bijušas kļūdas.

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 11:41

tiesi ta...cik sapratu pa lauku celiem braukaaja...?!
ja ja tada gadiijuma tur nestaigaa neviens cilveeks un kur nu veel tumsaa laikaaa, tad jau jabuut galiigam cirvim...``

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 11:06

Malacis tas kas teica pa tiem kokiem...nepietiek jau ar to ka vairaak kaa 1000 latu jamaksa un vel kaut kaada kolonija!?
Aaaa un jaa pa naktiim it kaa cilveeki nevazaajas apkaart, ja nu vazaajas tad pasi vainiigi.. :)

pirms 13 gadiem, 2008.03.06 11:03

Vietējās ziņas