Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ierobežojumus nosaka uz valsts un pašvaldības ceļiem 1

Tuvojoties pavasara šķīdonim, tam gatavojas ceļu uzturētāji Bauskas reģionā. Kamēr vēl nav iespējami darbi uz brauktuvēm, strādnieki rosās ceļu malās. Trešdien, 13. martā, vienu brigādi «Bauskas Dzīve» sastapa posmā starp Vecsauli un Jaunsauli. Strādnieki izzāģēja ceļmalā esošos krūmus. Tika atbrīvota apmēram piecus metrus plata josla brauktuves malā. Tas ļaus ceļam ātrāk nožūt, vasarā būs iespējams nomales appļaut, skaidro akciju sabiedrības «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) Bauskas nodaļas vadītājs Dzintars Dzenis. Kad nokusīs sniegs, ledus, ceļi apžūs, varēs veikt to plānoto ikdienas uzturēšanu, aizbērt bedrītes. Gaidot pavasari, uz valsts ceļiem uzstādītas automobiļu masas ierobežojuma zīmes. To darbība sāksies, kad izveidosies atbilstīgi laika apstākļi. Tad virkne brauktuvju varētu tikt slēgta smagsvara transportam vai arī tā kustība tiks ierobežota. LVC mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka tie ir vairāki desmiti ceļu posmu, kas atrodas Bauskas nodaļas pārziņā. Viena no šādām brauktuvēm ir Brunavas pagastā - nepilnus sešus kilometrus garais posms no Jātniekiem līdz Tunkūniem. Šo ceļu izejvielu un produkcijas piegādei izmanto SIA «Gaižēni». Dz. Dzenis pastāstīja, ka privātuzņēmējs jau pašlaik gādā, lai ceļš pavasara šķīdonī būtu izbraucams. Uzņēmuma darbinieki izcērt krūmus ceļa malās, vēlāk nepieciešamajās vietās raks grāvjus, kas veicinās ūdens noplūšanu un ceļa ātrāku nožūšanu. «Mēs sekosim ceļa stāvoklim, ja tas būs kritisks, tomēr noteiksim arī šim posmam masas ierobežojumus,» tā Dz. Dzenis.  SIA «Gaižēni» direktors Alekss Rasmusens «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka tiek rūpīgi sekots ceļa Jātnieki-Tunkūni stāvoklim. «Ceļa laba kvalitāte nepieciešama arī mūsu uzņēmuma darba nodrošināšanai. Vienlaikus gatavojam nelielas rezerves, ja tiešām kādu laiku brauktuvi uz fermu nāksies slēgt,» skaidro A. Rasmusens.  Transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumus uz pašvaldības ceļiem noteikusi arī Bauskas novada dome. Tie ir vairāk nekā 20 ceļa posmi, kuru brauktuves nav tādā stāvoklī, lai pavasara šķīdonī izturētu smagsvara tehnikas pārvietošanos.  Novada administrācijas saimnieciskajā nodaļā paskaidroja, ka divām brauktuvēm ierobežojumi varētu radīt apgrūtinājumus uzņēmējdarbībai. Viens no tiem ir ceļa posms Zvineļi-Kūdra Vecsaules pagastā, otrs ceļš Tunkūni-Aleksandrīnas Brunavas pagastā. Tiem, kas bez šīm brauktuvēm nevar nodrošināt sava uzņēmuma darbību, jāierodas pašvaldībā saņemt atļauju. Izsniedzot šādu dokumentu, pašvaldība varēs kontrolēt, kas drīkst pa šiem ceļiem pārvietoties. Pērn, piemēram, baļķvedēji krietni papostīja ceļu Brunavas pagastā. Ierobežojumi uz pašvaldības ceļiem stāsies spēkā atkarībā no laika apstākļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

potenciālais vēlētājs

Laiks būtu noteikt arī ierobežojumus uz pilsētas ielām, uz tām ielām, kurās notika ūdenssaimniecības sakārtošanas darbi, tajās, uz kurām tika bērta tā smiltiņa ar lielo zemes piemaisījumu, kas it kā laboratoriski pārbaudīta un par ģeldīgu atzīta. Kādas tagad izskatās šīs ielas ar grunts segumu, kur plānā smilts kārtiņa jau sen samīcīta ar māliem, un piedevām tas viss vienās bedrēs. Kur ir palikusi tā šķembu kārta, kas klāja šīs ielas pirms komunikāciju ievietošanas. Arī uz kādreiz līdzenajām ielām izveidoti „amerikāņu kalniņi”, lai braukšana nebūtu vienmuļa. Viss tas par ES naudu, un ko gan šo ielu iedzīvotāji varētu vēlēties, ja nu vienīgi kādu ceļa zīmi, kura aizliegtu transporta kustību pa šīm ielām.

pirms 7 gadiem, 2013.03.15 10:26

Vietējās ziņas