Ierobežos reklāmas publicēšanu Bauskas pašvaldības izdevumā 17

Bauskas novada domes deputāti otrdien, 13. oktobrī, vides un attīstības komitejas sēdē pirmo reizi skatīs sagatavotos grozījumus pašvaldības laikraksta «Bauskas Novada Vēstis» nolikumā, portālu informē sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina.

Grozījumi nolikumā tapuši, par to izstrādi vienojoties sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļai kopā ar administrācijas vadību. Ir paredzēts pilnveidot pašvaldības izdevuma nolikumu, paredzot tajā vairākus jauninājumus. Viens no tiem nosaka nepieļaut izdevumā publicēt atklātu vai slēptu politisko reklāmu. Tāpat ir vēlme nepieļaut publicēt materiālus, kuru mērķis būtu vairot vai mazināt uzticēšanos kādam no Bauskas novada domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem vai deputātiem. Pašvaldības izdevumā iecerēts nepublicēt arī komerciāla rakstura informāciju, kas uzskatāma par privātpersonas saimnieciskās darbības reklāmu vai tajā saskatāmas negodīgas konkurences pazīmes.

Izmaiņas nolikumā paredz dot iespēju visiem novada deputātiem vienu reizi kalendārā gada laikā publicēt tekstu rubrikā «Deputāta viedoklis». Tāpat jaunais nolikums paredzēs izdevumā publicēt patiesu un precīzu informāciju.

Nolikumā daudz izvērstākas ir izdevuma redaktora tiesības. Tostarp paredzēts, ka redaktors varēs atteikt iesniegtā materiāla publicēšanu. Šādai rīcībai noteikti vairāki kritēriji. Pašvaldības izdevumā nepublicēs tekstu, ja tajā ietvertā informācija neatbilst laikraksta pamatuzdevumiem, kā arī, ja šī informācija satur nepatiesas un nepārbaudītas ziņas. Pašvaldības izdevumā būs liegts ievietot rakstus, kas ir izdevuma dibinātāja, tā iestāžu, amatpersonu, darbinieku vai citu personu godu un cieņu aizskaroši, tajos ir neobjektīvi secinājumi par iepriekšminēto personu darbu vai aktivitātēm. Tāpat noteikts apjoms, kuru pārsniedzot publikāciju izdevumā neievietos. Izdevuma redaktors varēs atteikt materiāla publicēšanu, ja tā saturs būs neatbilstīgs viņa noteiktajām prioritātēm.

Par politiskās cenzūras precedentu iecerētās izmaiņas dēvē novada domes deputāts Aleksandrs Novickis: «Īstenojot novada domes priekšsēdētāja Raita Ābelnieka norādījumus, administrācijas centieni nepieļaut opozīcijas deputātu viedokļu publicitāti sāk atgādināt padomju laiku varas metodes. Šo grozījumu mērķis – liegt jebkādu iespēju opozīcijas deputātiem pašvaldības izdevumā paust politiskajai vadībai un izpildvarai netīkamu viedokli, kā arī kritizēt tās darbu. Patiesais noteikumu tapšanas iemesls ir nepieļaut opozīcijas deputātu publikāciju «Par finanšu līdzekļu izlietojuma likumību un lietderību Bauskas novadā» un aizliegt līdzīga satura publikācijas pašvaldības izdevumā «Bauskas Novada Vēstis» rubrikā «Deputāta viedoklis».»

Sagatavotos grozījumus paredzēts skatīt arī izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 14. oktobrī.


Pievieno komentāru

Komentāri 17

jautājums

tātad ābelnieks sevis slavinošo sleju arī vairs neliks katras avīzes pirmajā lapā?

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 11:04

pretjautājums

Izlasi vēlreiz visas tās slejas un tad konkrēti pasaki, kurā tad viņš pats sevi slavina?!

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 11:58

to pretjautājums

mēs jau saprotam, tavu lielo vēlmi izpatikt vadībai, bet pirms komentē līdz pusei pēcpusē ielīdis, palasi tos ābelnieka rakstus

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 13:30

!

šķiet, ka šoreiz tiešām nu ir par traku, jau sāksim nodarboties ar cenzūru, tad piedodiet! Nezinu, man šķiet, Ābelniekam nav labi padomdevēji, kaut kas visā šai pasākumā ir pamatīgi dīvains, jo es gribu ne tikai redzēt mūsu mēru grozāmies dažādu jauku pasākumu priekšgalā, bet arī tur kur notiek, vai nenotiek, lietas kā tām būtu jānotiek.

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 16:40

???

"Pašvaldības izdevumā būs liegts ievietot rakstus, kas ir izdevuma dibinātāja, tā iestāžu, amatpersonu, darbinieku vai citu personu godu un cieņu aizskaroši, tajos ir neobjektīvi secinājumi par iepriekšminēto personu darbu vai aktivitātēm" - vai secinājumu NEOBJEKTIVITĀTES izvērtētājs būs "trojka" -Ābelnieks ar izpildrīkotāju tandēmu?

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 11:52

hmm

A kā tad bij iepriekš, ja "jaunais nolikums paredzēs izdevumā publicēt patiesu un precīzu informāciju."

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 12:15

:)

Labs... Iepriekš bija... Uiiiii, bail atcerēties....

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 12:40

Redaktors

Nolikuma grozījumi nelīdzēs ...
avīze vizuāli nebaudāma, un neizaicina vēlēšanos to lasīt.
P.S. papīrs ar "nekam" neder

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 12:48

Ineta

mani grozījumi un augstā kompetence visos jautājumos, piespiedīs jūs lauķus lasīt novada vēstis

pirms 5 gadiem, 2015.10.14 22:31

papīrs īsti ģeldīgs

nu te tev nav taisnība, papīrs neder tai vietai, kur ķeizars kājām iet, bet krāsns iekuršanai tas ir īsti noderīgs, tādēļ krāšnu īpašnieki mazāk par desmit avīzēm neņem

pirms 5 gadiem, 2015.10.15 09:24

.

Nez , kurš būs tas cenzētājs? Tātad tikai pozitīvo un slavinošo, neko negatīvu???Tad nedariet neko negatīvu un nebūs ko cenzēt!

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 13:06

,,,

tādus darbus izpilddirektoru tandēms nepazīst, kurus nevajag cenzēt.

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 13:27

Opā! , kā tad Satversmes 100.pants?

Cenzūra ir varas izmantošana, lai kontrolētu vai ierobežotu vārda brīvību. Šo varu parasti realizē valsts, kāda ietekmīga cilvēku grupa vai organizācija. Cenzūra ir ikviens mēģinājums aizliegt informācijas, viedokļu vai izpausmes veidu brīvību.
Cenzūra var būt tieša — piemēram, ja likums aizliedz publicēt vai izplatīt noteiktu informāciju.
Cenzūra ir raksturīga diktatūrām un citām autoritārām politiskām sistēmām.
Satversmes 100. pants nosaka, ka ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus.
Cenzūrā ietilpst arī masu mediju ietekmēšana, nepareizas vai nepilnīgas informācijas sniegšana, jo šīs metodes neļauj cilvēkiem saņemt pilnīgu un precīzu informāciju, kas savukārt ierobežo cilvēku atvērtību jaunām idejām un viedokļiem.

pirms 5 gadiem, 2015.10.15 09:39

Ineta

Es varu grozīt Satversmi un pielāgot to novada admin. vajadzībām

pirms 5 gadiem, 2015.10.15 09:59

Hocka

Mana izgudrošanas, blefošanas, pasaku stāstīšanas un melošanas māksla ir tik noslīpēta un atstrādāta līdz sīkumiem, ka tāds nieks kā Satversme, Bauskas novadam ir pie kājas

pirms 5 gadiem, 2015.10.15 14:42

Izpilddvietn

Ja neaudzinātais, izlaistais un slinkais pirts klubiņš sevi īpaši prezentē ne tikai vides komitejas sēdē un ne jau pirmo reizi, kas tas par balagānu domē?
Ābelniek, cik tālu vēl var iet?

pirms 5 gadiem, 2015.10.16 11:56

dalibnieks

Cik Jūs esat nožēlojami tā saucamie novada vadītāji -ģļēvums,pielīšana.......viduvējības kas turas pie saviem amatiņiem.
Baušķinieki-kas viņus ievēlēja? KAS?

pirms 5 gadiem, 2015.10.18 21:06

Vietējās ziņas