Ierodas brīvprātīgās no Ukrainas un Vācijas

Vecumnieku novadā otro nedēļu darbojas trīs brīvprātīgās, kas te ieradušās Eiropas Savienības brīvprātīgā darba projektā. Jaunietes novadā pavadīs gadu.

Stelpes pagastā dzīvos jauniete ar latviskām saknēm no Ukrainas galvaspilsētas Kijevas Jūlija Apsīte. «Meitene ir ļoti priecīga, ka tikusi ārā no tās nomācošās atmosfēras, kas valda Ukrainā,» stāsta viņas mentore Sandra Neliusa. Jauniete centīgi palīdz dažādās vietējās aktivitātēs, pieteikusies Stelpes tautas deju kolektīvā, plāno piedalīties Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas vakara nodarbībās, mācās latviešu valodu.

Lēna Hebere un Anna Ketelhuta ir no Vācijas. Viņas sestdien, 8. augustā, piedalījās smilšu volejbola turnīrā Vecumniekos. «Mēs spēlējām volejbolu Vācijā un nolēmām izmēģināt arī šeit. Sacensību vieta ir ļoti skaista, patīkami te sportot. Tiesa, pretinieces ir meistarīgākas. Mums vēl daudz jātrenējas,» stāsta L. Hebere.

«Meitenes ir labas un centīgas. Plānots, ka darbosies Misas ciemā,» informē Kristīne Rulle, kura sagatavojusi projektus, lai piesaistītu brīvprātīgās Vecumnieku novadam.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas