Iesāktos ielu remontdarbus Bauskā pabeigs nākamgad 7

Bauskā bez Pilskalna ielas pārbūves šoruden vēl sākts Zemgaļu un Lauku ielas remonts. Būvnieki vērtē, ka sala dēļ drīz iesākto nāksies apturēt. Lauku ielu varēs izmantot satiksmei, turpretī Pilskalna ielas posms būs slēgts – varēs iebraukt tikai tie, kas te dzīvo.

Darbi Pilskalna ielā turpinās jau trešo gadu. Cik cerīgi sākās 2018. gada rudenī, tikpat bezcerīgi apstājās 2019. gada vasarā, kad Latvijas valdība ieviesa limitu kredītlīdzekļiem, ko pašvaldības var aizņemties, un projekts palika bez finansējuma. Šogad Bauskas novada pašvaldība lauza līgumu ar iepriekšējo uzņēmēju. Atrada jaunu finansējuma avotu – valdības piešķirto aizdevumu ekonomikas veicināšanai, kas bija domāts «Covid-19» radīto ierobežojumu seku apkarošanai. Konkursā par darbu veikšanu uzvarēja SIA «Viona».

Sagaida būvniecības beigas
No šiem pašiem finanšu līdzekļiem vasarā izdevās iegūt atbalstu Lauku un Zemgaļu ielas pārbūvei posmā no Skolas ielas līdz Lauku ielai. Teorētiski projektu varēja iesākt ātrāk, bet pašvaldība gaidīja, līdz beigsies sporta halles būvniecība Bauskas stadiona teritorijā. Mērķis bija panākt, lai smagās automašīnas vairs nebrauktu pa šīm ielām. Šoruden halles celtniecība noslēdzās un varēja sākt ielu pārbūvi.

Laima Berga, Bauskas novada domes saimnieciskās nodaļas projektu vadītāja inženierbūvēs, informē, ka Lauku ielā plānots izbūvēt bruģa segumu, bet Zemgaļu ielā būs asfalts. «Četru gadu periodā pa ielu pārvietojās visa būvniecības tehnika. Brauktuve ir zaudējusi nestspēju, un pašvaldība saņem iedzīvotāju sūdzības par nesakārtoto infrastruktūru,» atzīst L. Berga.

Labāk neriskēt
Konkursā par darbu veikšanu uzvarēja SIA «Binders». Uzņēmuma darbu vadītājs Andris Velmunsks stāsta, ka šogad visvairāk darba paveiks Lauku ielā un pagriezienā uz Zemgaļu ielu, bet Zemgaļu ielā darbus šogad nesāks.

«Bija plāns jau šogad uzlikt bruģi Lauku ielā, bet uznāca sals. Lai nebūtu kvalitātes risku, šogad uzbērsim šķembu pamatkārtu Lauku ielā un noplanēsim,» stāsta A. Velmunsks. Ziemas laikā plānots nedaudz uzlabot arī projektu, lai pēc tam pavasarī nav jātērē laiks birokrātiskām procedūrām.

«Bauskā diemžēl jābūt pacietīgiem šādos darbos. Mums ir mālaina grunts, kas saista ūdeni, tāpēc jāpagaida, lai pavasarī viss apžūst, un tad var atsākt darbus. Termiņš darbu veikšanai ir līdz nākamā gada augustam, bet, ja viss izdosies, vajadzētu pabeigt jau jūlijā,» atzīst A. Velmunsks.

Izvēlas saglabāt kokus
Tikmēr SIA «Viona» turpina darbus Pilskalna ielas posmā no tilta puses līdz Skolas ielai. L. Berga atzīst, ka viegli nav. Ielas pārbūves projekts datēts ar 2012. gadu. Kopš tā laika izbūvētas vairākas pazemes konstrukcijas, turklāt pēdējais projekts bija 2018. gadā – gāzesvada izbūve. Projekts visu laiku jākoriģē, piemēram, jāizvēlas starp koku saglabāšanu un projektā uzrādīto trotuāra platumu. Šajā gadījumā izvēlas saglabāt kokus, bet projektā jāveic kārtējās izmaiņas.

Romāns Rutkovskis, SIA «Viona» atbildīgā vadītāja palīgs, atzīst, ka šogad neuzklās pat šķembu pamatkārtu. Tas, kas redzams uz brauktuves, ir pirmā kārta. Ielu satiksmei atvērt nevar. Kaut vai tāpēc, ka uz ielas atrodas vecās akas, kuru augstumu mainīt nevar, un tās tagad ir apmēram 20 – 30 centimetrus augstāk par ielas segumu. Ziemas periodā iebraukt varēs tikai tie, kas šajā ielā dzīvo.

Turpinās diskusijas par ātrumvaļņiem Pilskalna ielā. Ir skaidrs, ka viens šāds ātrumvalnis ir paredzēts pie Bauskas stadiona. Vēl vienu plāno ielas sākumā, bet iedzīvotāji aicina uzstādīt Pilskalna un Skolas ielas krustojumā. Kāda būs galavienošanās šajā jautājumā, vēl nav skaidrs.

UZZIŅAI
Pilskalna ielas pārbūves pabeigšanas konkursā uzvarēja SIA «Viona» ar summu 1 013 278,05 eiro. No tās pašvaldības budžeta finansējums ir 253 319,51 eiro, kas ir 25 procenti no būvdarbu izmaksām, un aizņēmums no Valsts kases 759 958,54 eiro.
Konkursā par seguma maiņu Zemgales ielas posmā no Skolas ielas līdz Lauku ielai un Lauku ielā uzvarēja SIA «Binders» par summu 139 625,13 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ar nodokli – 168 946,41 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

!

Zinām, zinām, kā ekonomiku veicina Viona domes darbiniekiem !

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.23 09:13

Bļāviens

Un kas būs Upes ielā ? Mūžīgie dubļi ? Nu "paldies", ka decembra vidū sačakarējāt visu ielu ar savu kanalizācijas būvēšanu. Vai citu piemērotāku laiku nevarējāt atrast ? Līdz pavasarim tas nevarēja pagaidīt ? Kad cilvēki savilkuši paši savas kanalizācijas, tad gudrās galvas izdomā pieslēgt pilsētas komunikācijām. Un tāpēc tagad uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu dubļos līdz ausīm ...

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.23 18:56

Jūtu līdz

Upes iela ir sīkums pret to,kad notika Kļavu ielā Bauskā...

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.23 19:28

Joriks

Pastaigā pa Ceriņu ielu gar dzirkstelēm uz priekšu pēc lietavām un tad redzēsi, ka tur visiem dzīvojošajiem domei gumijnieki jāpiešķir.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.24 05:16

...

Draudzības ielā salika škības greizas akas., ap akām asfaltu uzklāja vēl briesmīgāk. Ar to ielas segums normālai braukšanai ir nelietojams. Lai labo “speciālisti”par saviem līdzekłiem, tādu darbu nedrīkst pieńemt

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.23 20:23

Taapat

Par Zemgaļu ielu labs skaidrojums, ka to sačakarējuši būvnieki, interesanti, kas to pieļāva, ka būvnieki braukā pa to? A kas būs ar Pionieru ielu no Zemgaļu līdz Kareivju un tālāk, Tagat tur braukā VIONA un čakarē kopā. Interesanti kāpēc nevarēja Pilskalna ielu organizēt abos virzienos, lai būvnieki čakarē to, ko pārbūvēs? Tad vēl labs jautājums vai Pašvaldība plāno pieprasīt, lai VIONA pilda līguma 2.22.punktu, respektīvi regulāri tīra materiālu piegādes ceļus? Dubļu vanna pie Mūzikas skolas un uz abām pusēm no tās ir (bija) SUPER!

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.23 20:38

Jānis

Bija vienošanās, ka Draudzības ielā izbūvēs kanalizāciju ar beztranšeju metodi, bet beigās tomēr pārraka Ielu pāris vietās. Akas saliktas tik nelīdzeni, ka tur ne tikai braukt nevar, bet tumsā labāk neiet, var kājas izlauzt. Izskatās, ka atejnieki gribēja ietaupīt un “noasfaltēja“ pašI tā teikt.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.23 20:39

Vietējās ziņas