Iespēja saņemt juridiskas konsultācijas 4

Valsts probācijas dienests (VPD) no 8. līdz 17. maijam visās teritoriālajās struktūrvienībās, arī Bauskā, organizē izziņas informatīvo pasākumu „Izlīguma nedēļa”. Bauskas struktūrvienības vadītāja Edīte Mārtinsone skaidro, ka šāda izziņas kampaņa notiek jau trešo gadu. VPD aicina ikvienu iedzīvotāju, kurš vēlas iegūt izpratni un zināšanas par izlīguma organizēšanu, apmeklēt tuvāko struktūrvienību, kur dienesta amatpersonas sniegs jebkādu informāciju par izlīgumu. „Izlīguma nedēļas” noslēgumā 17. maijā Bauskā notiks Zemgales reģionālais seminārs „Izlīgums un Taisnīguma atjaunošana: vienkāršotais kriminālprocess – vai tikai…?”. Tajā piedalīsies Zemgales reģiona policija, VPD, kā arī citas ieinteresētas amatpersonas.E. Mārtinsone paskaidro, ka viena no VPD funkcijām ir izlīguma organizēšana un vadīšana. Izlīgums ir brīvprātīgs sarunu process, kurā piedalās cietušais un likumpārkāpējs un kuru vada neitrāla persona – starpnieks. Viņš palīdz iesaistītajām pusēm vienoties par savstarpēji pieņemamu un taisnīgu risinājumu. Izlīgumu var organizēt par jebkuru noziedzīgu nodarījumu, kad krimināllieta atrodas policijā vai prokuratūrā. Protams, abām pusēm, cietušajam un likumpārkāpējam labprātīgi jāpiekrīt šajā procesā iesaistīties.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

izlīgums ir brīvprātīgs sarunu process, kurā piedalās cietušais un likumpārkāpējs - cik saprotu, tas ir sarunu process starp personu, kurš JAU IZDARĪJIS LIKUMPĀRKĀPUMU un cietušo personu... un šeit nav nekāda sakara ar parādu piedziņu, laulību šķiršanu, utt, jo runa iet par KRIMINĀLPROCESU.
Nesaprotu, kādu gan juridisko konsultāciju var sniegt probācijas dienests?! Domāju, ka virsraksts neatbilst rakstā sniegtajai informācijai.

pirms 9 gadiem, 2012.05.08 10:08

anete

Man ar vīru ir problēmas. Gribu škirties un dabūt no viņa alimentus. Man ir divi skolas vecuma bērni. Viņš pelna ļoti ļoti labi daudz. Tik nezinu-- vai es varu iet uz probācijas dienestu un saņemt juridisku konsultāciju?

pirms 9 gadiem, 2012.05.07 20:14

vai arī par mantojuma, parādu piedziņas, laulību šikršnas un administratīvajām lietām varēs saņemt juridiskas konsultācijas?
Ja jā, tad ok, ja Nē, tad nahren tāds maldinošs virsraksts?

pirms 9 gadiem, 2012.05.06 14:45

Latvijā un pasaulē