Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespējas iegūt finansējumu vecpilsētas namu sakārtošanai ir minimālas 3

Uz biedrības «Bauskas vecpilsēta» sanāksmi šajā nedēļā bija ieradusies Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone. Viņa stāstīja par iespējām vecpilsētai iegūt finansējumu, iesaistoties projektu konkursos.

Pašlaik var iesniegt projekta pieteikumu konkursā, kurā finansējumu nodrošina ES fondi. Minimālā summa, par kuru jāsagatavo projekts konkursam «Atbalsts kultūras pieminekļu privātīpašniekiem kultūras pieminekļu saglabāšanā un to sociālekonomiskā potenciāla efektīvā izmantošanā», ir miljons latu. 85 procentus līdzekļu segs no fonda līdzekļiem. Otrā šādā aktivitātē, kuru izsludinās septembra vidū, tiek garantēts 50 procentu līdzfinansējums. Šeit iecerētā projekta kopējā minimālā summa ir 25 000 latu. Piedāvājumi šķiet vilinoši, atzina biedrības locekļi. Tomēr projekta iesniedzējam ir izvirzīti vairāki noteikumi, kurus ir sarežģīti ievērot.

Viena no prasībām – objektam, kurā vēlas ieguldīt ES fondu finansējumu, jābūt valsts nozīmes kultūras piemineklim. Bauskā šim statusam atbilstu luterāņu baznīca, vēl dažas ēkas. Tomēr nepieciešamais līdzfinansējums projekta iesniedzējam – 150 tūkstoši latu – ir liela, teju nereāli savācama summa. Uzņēmējs Ģirts Karpovičs, kurš arī būtu ieinteresēts sev piederošā īpašuma sakārtošanā, piebilda, ka projekta izstrāde un īstenošana ir tikai daļa no darba. Pēc tam daudz sarežģītāk būs projektā ieguldīto privātpersonas līdzfinansējumu atpelnīt.

Tika secināts, ka Bauskā ir objekti, kurus varētu sakārtot par ES naudu. Tās ir vairākas ēkas un pagalmi vecpilsētā. Nepieciešama vien apņēmība, uzdrīkstēšanās izstrādāt projektu, būt drošam par līdzfinansējumu. Pašvaldības speciālisti būtu gatavi palīdzēt projekta izstrādē.

Biedrības «Bauskas vecpilsēta» valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore atzina, ka ieteikumi ir interesanti, vecpilsētā tos būtu ļoti lietderīgi īstenot. Ir jādomā, varbūt tomēr kāds uzņēmējs, privātpersonu grupa var saņemties un mēģināt kaut ko darīt. I. Tijone ieteica regulāri apskatīt interneta vietni esfondi.lv. Tajā ir daudz noderīgas informācijas par aktuāliem projektu konkursiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

meitene.

Mhm, labāk, lai ēkas brūk kopā, bet tomēr ņemsim un uzcelsim pieminekli V. Plūdonim, kas tiešām KĀDAM ir nepieciešams. Naudiņas nav.. Naudiņas nav...

pirms 7 gadiem, 2013.07.21 18:08

bezceris

I. Tijone ieteica regulāri apskatīt interneta vietni esfondi.lv. Standarta tiones ieteikums visiem, lai neapgrūtina un neatrauj no lielajiem darbiem.......

pirms 7 gadiem, 2013.07.22 09:23

Vietējās ziņas