Iesvēta atjaunoto Jaunsaules katoļu baznīcu 5

Aizvadītajā svētdienā, 27.septembrī, Jaunsaules Svētā Konrāda Romas katoļu baznīcā notika atjaunotā dievnama iesvētīšanas mise.

Pārbūves darbi lielākoties tika paveikti jau 2019. gadā, pavasarī – arī ainavas labiekārtošana. Taču dievnama iesvētīšanas svētku sarīkošanu līdz rudenim aizkavējuši pandēmijas izraisītie apstākļi.

Baznīcas apjomīgās pārbūves un ainavas labiekārtošanas projekts tapis ar dāsna ziedojuma atbalstu – vairāk nekā 300 000 eiro, ko baznīcai veltījis Viesturs Segliņš. Labdaris līdz pusaudža vecumam dzīvojis Jaunsaulē. Ģimene bijusi piederīga katoļu draudzei. Lielāko dzīves daļu V. Segliņš dzīvojis ASV, kur pēc Otrā pasaules kara ģimene devusies bēgļu gaitās. Pēc Latvijas valsts atjaunošanas V. Segliņš vairākkārt viesojies Latvijā un apmeklējis arī dzimtās vietas baznīcu. 2016. gadā devies aizsaulē, viņa un sievas pīšļi apglabāti kapsētā pie Jaunsaules baznīcas.

Nelielajā dievnamā un ārpus tā svētdien bija pulcējusies gan draudze, gan daudz citu ļaužu, lai pieredzētu šo brīdi. Klāt bija vairāki ziedotāja V. Segliņa dzimtas locekļi.

Misi vadīja Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, piedalījās Skaistkalnes katoļu baznīcas priesteris Jānis Vīlaks, Bauskas katoļu draudzes prāvests Jānis Zviedrāns un Jaunsaules draudzes prāvests Romualds Baļčūns. R. Baļčūns draudzes vārdā sveica klātesošos katoļu garīdzniekus, kā arī svētku viesi, Jaunsaules luterāņu baznīcas mācītāju Jāni Tālumu.

Arhitekte jaunsauliete Vija Ozola, dievnama pārbūves projekta autore, priecājas, ka «bērns» ir pieaudzis un nu tas dzīvo savu dzīvi. Viņa ir projektējuši ļoti dažādas būves gan pēc apjoma, gan izmantošanas funkcijas – skolas, slimnīcas, sporta kompleksus, bet dievnama projekts līdz šim bijis vienīgais.

Dievnama pārbūve ienesusi lielas izmaiņas ārējā veidolā, interjerā un aprīkojumā. Vējtvera vietā uzbūvēts zvanu tornis ar vitrāžu virs ieejas; tornī ierīkots elektriskais zvans; veikta jumta nomaiņa, siltināti ēkas pamati un sienas; pagarinātas logu ailas; ēkas fasādes klātas ar dekoratīvu apdares materiālu. Pārbūve skārusi arī sakristeju, ģērbkambari un kāpņu telpu; ierīkota elektriskā apsildes sistēma. Interjeru rotā 12 Krusta ceļa pieturas, atainotas mākslinieces Ievas Jurjānes gleznās.

Plašāk – „Bauskas Dzīves” drukātajā versijā 2.oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vests

Gods godam,malači.Mazliet atgādina oficiālas adminstratīvās telpas,bet var iztikt.Kad atjaunos blakusesošo luterāņu dievnamu?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.30 11:49

nu nē

Neizskatās.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.30 14:35

bet

Kāds sakars latvijai un latviešiem ar jūdu ticību un kristu?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.02 19:54

Vietējās ziņas