Igaunijas lielākais laikraksts «Postimees» aicina apciemot Latviju un Bausku

Igaunijas lielākās dienas avīzes «Postimees» pielikumā «Puhkus Latis» («Atpūta Latvijā») divas lappuses veltītas tūrisma iespējām Bauskā, portālu informē Bauskas tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Krāsainajā, atraktīvi izkārtotajā publikācijā ir pastāstīts par Bauskas pili, par iespējām, ko piedāvā Bauskas TIC, Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāle. Ir arī interesanti sagatavots apraksts par Bauskas īpašajiem ēdieniem. I. Turkupole-Zilpure stāsta, ka šādas publikācijas par Bausku un Rundāli ārzemju presē ik pa laikam parādās. Šogad igauņu žurnālisti sagatavojuši interesantu, izvērstu materiālu. Jaunnedēļ Bauskā viesosies tūrisma firmu operatori un žurnālisti no Lietuvas un  Somijas. Ir cerības, ka līdzīgas publikācijas taps arī šo valstu preses izdevumos.

«Nevar pateikt konkrēti, cik cilvēku, piemēram, no Igaunijas, atbrauks uz Bausku, izlasot rakstu «Postimees». Taču esmu pārliecināta, ka tūrisma industrijā bez publikācijām plašsaziņas līdzekļos neiztikt,» uzskata I. Turkupole-Zilpure.

Bijusī baušķeniece Anda Karpiča jau desmito gadu mīt Igaunijā. Pašlaik viņa dzīvo Pērnavā mājās, audzina trīs dēlus, no kuriem jaunākajam ir gads un četri mēneši. «Laikraksta «Postimees» pielikums man ļoti patika. Tā bija emocionāli ļoti jauka izjūta – pie brokastu galda atvērt avīzi un ieraudzīt tajā dzimtās mājas, citas tuvas vietas. Tas silda sirdi. Vērtīgs ir publikācijai pievienotais notikumu kalendārs. Mani bērni šķirstīja pielikumu un rādīja tās vietas, kur bijuši un kur grib braukt,» emocijas atklāj A. Karpiča.

Viņa arī pastāstīja, ka daudzi paziņas labprāt dodas ceļojumos uz Latviju. No draugu sacītā noprotams – viņiem vairāk vajadzētu praktisko informāciju, kur labāk paēst, kā ērtāk atrast naktsmājas. Vienlaikus A. Karpiča neslēpj, ka igauņi vairāk dodas uz Vidzemes pilsētām un Rīgu, līdz Dienvidlatvijai retāk kāds aizbrauc. Tieši tādēļ ir labi, ka «Postimees» pielikumā ir arī par Bausku.
Laikraksta «Postimees» pielikums tapis, pateicoties sadarbībai ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA). Tā tapšanu atbalstījusi Latvijas vēstniecība Igaunijā. Pielikumā lasāma vēstnieka Jura Bones uzruna, kurā viņš igauņus aicina vēl aktīvāk nekā līdz šim braukt uz Latviju un izmantot mūsu bagātās tūrisma iespējas.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Inguna Žīgure saka: «Man ir patiess prieks un gandarījums par laikraksta «Postimees» šī pavasara pielikumu, par kuru bijām tik daudz domājuši un sprieduši. Paldies visiem novadu tūrisma informācijas centru darbiniekiem, bez kuru atsaucības sasniegt tik labu rezultātu nebūtu bijis iespējams!»


 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas