Ilgi gaidītā tirgus diena Iecavā klāt 1

Svētdienas, 18. aprīļa, rīts, kaut saule jau augstu debesīs, Iecavā ir mierīgs un laisks. Redzams kāds gājējs, māmiņas nesteidzīgā pastaigā ar bērniem, pretī nāk arī kāds veselīga dzīvesveida piekritējs – nūjotājs. Privātmāju pagalmos pamanāmi arī čakli saimnieki – tiek sākti dārza darbi.

Taču Iecavas centrā manāma liela rosība. Ietves malās apstājušās mašīnas, centra autostāvlaukums aizņemts – Iecavā tirgus diena, tik otrā pēc pandēmijas raisītiem aizliegumiem.
Tirgus laukumā valda rosība – iecavnieki smaidīgi un priecīgi sasveicinās, daži steidzīgi dodas pie zināmiem tirgotājiem pēc jau izvēlētām precēm, bet vairākums tirgus apmeklētāju bauda jauko, pavasarīgo rītu un pēta piedāvājumu.

Laukumā, labi redzamā vietā, izvietota informācija ar noteikumiem, kas jāievēro tirgū. Kārtību vērīgi uzrauga arī Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas policists un policiste. Labu brīdi pavērojot policistu darbu, var tikai apstiprināt viņu vēlāk teikto – darba tiešām daudz, stundas laikā tiek uzrunāti aptuveni 50 iedzīvotāju. Galvenie iemesli: nav maskas, tā noslīdējusi vai nekorekti uzlikta, netiek saglabāta noteiktā distance. Kāds tirgus apmeklētājs arī vēlas pafilozofēt par masku un distances lietderību.

Policistu klātbūtne atvēsina arī divu ne tikai saulē sakarsušu kungu prātus. Tie nedrošā, bet ātrā solī manās prom no publiskās vietas.
Daudzi izrāda interesi par augļu koku stādiem. Ieradušies tirgotāji no Dobeles un Pūres. «Piedāvājums mums ir plašs – ābeles, skābie un saldie ķirši, plūmes, arī ogulāji. Stādus jau iepriekš varēja rezervēt pa telefonu, kā arī  manā «Facebook»  lapā,» stāsta dārzkopības entuziaste Ieva Kolosova. Pie augļu koku un krūmu stādiem rosās māsas Ieva un Evija. Kaut pirktgribētāju netrūkst, katram tiek uzmanība, laipns vārds, smaids un dārznieka profesionāls ieteikums.

«Esam piecas māsas, trīs strādājam mūsu kopējā saimniecībā, tas ir mūsu vaļasprieks, pamatdarbs mums katrai ir cits,» īsā atelpas brīdī stāsta Ieva Kolosova. «Pienākumi mums ir strikti sadalīti, tikai tā visu varam paspēt. Stādus piedāvājam Zemgalē un Vidzemē. No Vidzemes nākusi mūsu māmiņa, kurai ir Bulduru dārzkopības tehnikumā iegūta izglītība. Viņa mums, visām māsām, devusi brīnišķīgas zināšanas un prasmes. Vēl īsu brīdi pēc stādiem var paspēt atbraukt arī pie mums uz Dobeli, iepriekš lūdzam noteikti sazināties. Uz Iecavas tirdziņu braucam jau vairāk nekā piecus gadus, šogad gan te esam vienīgo reizi. Iecavā mums jau ir savs stabils pircēju loks.»
Pircēji pulcējās arī pie Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas busiņa. Strādā arī kāds puķu stādu tirgotājs no Ķeguma.

Bauskas novada Brunavas pagasta z/s «Sprīdīši» jau iepriekš bija parūpējusies par reklāmu – Ivetas Ļekūnes puķu stādu stends priecē ar košumu. Laipna pārdevēja stāsta, ka veicoties labi: «Laikus pieteicāmies un iekļuvām to 20 tirgotāju pulkā, kam atļauts te tirgoties. Darbam palīdz arī tas, ka policija ļoti seko, kā tiek ievēroti ierobežojošie noteikumi. Ceram, ka būsim te arī nākamajā svētdienā.»
Tirgus laukumā čalošanu un kņadu pārtrauca baznīcas zvanu skaņas. Tepat līdzās saulē mirdz un žilbina Iecavas pareizticīgo baznīcas apzeltītie kupoli. Reti kurš nepaceļ acis baznīciņas krāšņās debeszilo jumtu virzienā un uz mirkli neieklausās zvanu skaņās. Laiks un steiga uz brīdi apstājas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kā tad

Kāpēc tikai 20 tirgotāji? Ja ir tirgus juridiskais statuss, tad tirgotāju skaits nav ierobežots, tikai tie 2 metri jāievēro! Palasiet MK noteikumus rūpīgāk!

pirms 28 dienām, 2021.04.21 15:19

Vietējās ziņas