Imitē ugunsgrēka dzēšanu uzņēmuma «Žaņa Lagzdiņa maizes fabrika» graudu kaltē Iecavā 2

Otrdien, 28. maijā, SIA «Žaņa Lagzdiņa maizes fabrika» Iecavas elevatora teritorijā notika liela rosība, bija ieradušies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automobiļi no Bauskas daļas, kā arī Iecavas un Vecumnieku posteņa, rosījās ugunsdzēsēji-glābēji. Graudu kaltē tehniskā procesa laikā ir notikusi eksplozija, kuras dēļ sākusies degšana 16 stāvu augstuma ēkas 8. stāvā, tajā atrodas arī cietušais – pēc tāda scenārija notika ugunsdzēsēju taktiskās mācības

SIA «Žaņa Lagzdiņa maizes fabrika» valdes locekle Irēna Korņilova sacīja, ka mācības te notiekot pirmo reizi, bet viņa bija priecīga, ka izvēlēta šī vieta. «Būsim apmācīti, jo objekts ir bīstams. Ja kas notiek, zināsim, kā rīkoties,» sacīja I. Korņilova. Drīz vien viņai pēc scenārija bija jāzvana pa telefonu 112 un jāziņo par notikušo eksploziju un degšanu, jāspēj skaidri un operatīvi izstāstīt, kas notiek.

Pēc zvana kopā ar elevatora vadītāju Kārli Burkevicu visi darbinieki tika evakuēti uz drošāku vietu – uz administrācijas ēku. Pirmā ieradās Iecavas posteņa mašīna. Pirmais darbs nenoliedzami ir glābt cietušo un padomāt par ūdens ņemšanas vietu. Ugunsdzēsējiem-glābējiem ir jāiet ar šļūteni, tā kalpo ne tikai dzēšanai, bet nereti arī kā «pavediens» atpakaļ no piedūmotās telpas, kad grūti saskatīt ceļu. Darbus vēro vīri no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jaunjelgavas posteņa un Aizkraukles daļas.

Drīz vien  klāt autokāpnes un cisterna no Bauskas daļas. Nemitīgi skan rācijas, kurās tiek vēstīts, kas notiek ēkas astotajā stāvā. Cietušais – manekens – ir iznests ārā un nodots mediķu aprūpē. Bauskas daļas vīri uzstāda 33 metrus garās autokāpnes. Šajā situācijā var redzēt, cik daudz vietas – ap 4 – 5 metru platums – tām vajadzīgs, te tas ir, bet nereti problēmas ir daudzdzīvokļu namu pagalmos, turklāt no iespējas ugunsdzēsējiem-glābējiem piebraukt un darīt savu darbu bieži vien ir atkarīga dzīvība. Uz pacēlāja tiek uzlikts dzēšanas iekārtas lafetes stobrs, tādējādi uguns tiek dzēsta kā iekštelpās, tā no ārpuses. Kad pacēlāja grozs ir augšā ar ugunsdzēsēju-glābēju, aizraujas elpa –  ne katrs to spētu! Edgars Ērglis, Bauskas daļas vada komandieris, nesamulstot saka: «Te jābūt drosmei un degsmei!»

Izrādās, viņš ir «vaininieks», ka ugunsdzēsēju taktiskās mācības šoreiz notiek Iecavas elevatorā, proti, E. Ērglis mācās Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžā, un šādu darbu izvērtēšana viņam vajadzīga kvalifikācijas darba par ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbiem izstrādei. Šādu bīstamu objektu nemaz neesot tik daudz, viens, kas būtu derējis, esot Rīgā, otrs – Iecavas elevators.

«Šādas mācības vienu reizi gadā katrai daļai jārīko. Citu gadu tās norit graudu elevatorā, citreiz citos objektos, kur, piemēram, daudz glābjamo. Pēc tam visu iesaistīto darbība tiek vērtēta, turklāt ne tikai ugunsdzēsēju, bet arī objekta vadības reakcija un darbība,» stāsta Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bijis tur

Tas jau totāls padomjlaiku monstrs.Viss sapuvis un novecojis,tā vien skaties,ka nesabrūk.

pirms gada, 2019.05.29 12:33

Vietējās ziņas