Individuāliem apmeklētājiem otrdien atvērs Bauskas pils muzeju

No otrdienas, 19.maija, individuālajiem apmeklētājiem tiks atvērts Bauskas pils muzejs, informē Ilva Neimane, Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību un klientu apkalpošanas vadītāja.
 
Muzejs skaidro, ka līdz Ministru kabineta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” noteiktā termiņa beigām apmeklētājiem jāievēro muzeja darba laiks, kas no otrdienas līdz svētdienai būs no plkst. 11 līdz 17, bet pirmdienās slēgts.

Būs vairāki nosacījumi. Muzejs šajā laikā neapkalpos apmeklētāju grupas, nenotiks ekskursijas, izglītojošas programmas, lekcijas u.c. pasākumi. Individuāli muzeju vienlaikus var apskatīt 50 apmeklētāji; starp apmeklētājiem un starp apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem, izņemot gadījumus, ja personas dzīvo vienā mājsaimniecībā, jāievēro divu metru distance. Nav atļauts muzeju apmeklēt personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm (drudzis, klepus, elpas trūkums). Muzejs aicina apmeklētājus norēķināties par biļetēm un citiem pirkumiem ar maksājumu kartēm. Pašlaik muzejs neiznomā telpas trešo pušu organizētu pasākumu norisei, skaidro muzeja speciāliste I. Neimane.

Muzeja speciāliste stāstīja, ka turpinās jaunu attīstības projektu īstenošana. Pašlaik muzejs strādā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītu projektu «Bauskas pils arheoloģiskajos izrakumos iegūto krāšņu podiņu digitālā dokumentēšana». Tā mērķis ir sagatavot publicēšanai kolekcijas katalogu.

Projektā Zemgales kultūras programmā iegūts finansējums sešu 17. gadsimtā ar gobelēnu tapsētu krēslu restaurācijai.

Turpinās Bauskas pilsdrupu centrālā torņa un tam piegulošo sienu konservācija Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā «Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā». Pabeigti darbi mazajā tornī un pilsdrupu vārtu sektorā. Nobeigumam tuvojas torņa interjera mūra un apmetuma nostiprināšana, izbūvētas koka kāpnes un balkoni apmeklētājiem, sākta arī centrālā torņa jumta ieklāšana ar kārniņiem, stāstīja speciāliste.

I. Neimane atklāja, ka šajā pavasarī pabeigta Kurzemes hercogienes Sofijas portreta kopijas izgatavošana. Ievērojamā hercoga Jēkaba Ketlera mātes portretu apmeklētāji varēs aplūkot ekspozīcijā jau līdz ar muzeja atvēršanu otrdien. Šo projektu īstenojis mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Andris Začests. Pašlaik tiek veidoti teksti muzeja apmeklētāju audiogidam pils interjera iekārtojuma ekspozīcijās.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas