«Industra Bank» izsniegusi 500 000 eiro aizdevumu eļļu ražotājam «Iecavnieks & Co»

"Industra Bank" izsniegusi 500 000 eiro aizdevumu eļļu ražotājam SIA "Iecavnieks & Co", aģentūrai LETA pavēstīja bankā. Kredītu "Iecavnieks & Co" paredzējis izmantot apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, kas uzņēmumam ļaus kāpināt darbības jaudu.

"Industra Bank" valdes priekšsēdētājs Raivis Kakānis norādīja, ka uzņēmumam piešķirtais aizdevums ir daļa no "Industra Bank" jaunās darbības stratēģijas. "Bankas darbības centrā ir sadarbība ar Latvijas reālās ekonomikas uzņēmējiem - ražotājiem, pakalpojumu sniedzējiem, jaunuzņēmumiem. Mūsu mērķis ir pakāpeniski audzēt kreditēšanas portfeli," viņš sacīja.

Savukārt "Iecavnieks & Co"  valdes priekšsēdētājs Dainis Lagzdiņš atzīmēja, ka bankas aizdevums ļaus uzņēmumam pilnvērtīgāk izmantot tirgus iespējas. ""Iecavnieks & Co" ilgtermiņa darbības gaitā ir iekarojis spēcīgas pozīcijas Baltijas reģiona eļļas un lopbarības tirgū, bet papildu finansējums mums dos iespēju darīt vairāk," viņš teica.

"Iecavnieks & Co" darbības pamatnozares ir lauksaimniecība, graudu pirmapstrāde un uzglabāšana, kā arī eļļas augu sēklu pārstrāde. Uzņēmums apsaimnieko 525 hektārus lauksaimniecības zemes, kur tiek audzēti eļļas rapši, kvieši un lauka pupas. Saražoto produkciju uzņēmums pārdod gan vietējā tirgū, gan eksportē uz citām valstīm Baltijā un citviet Eiropā.

Kompānija "Iecavnieks & Co" reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 302 845 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lagzdiņš. 2019.gadā "Iecavnieks & Co" apgrozījums bija 3,179 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 312 320 eiro.

Jau vēstīts, ka "Industra Bank" pagājušajā gadā strādājusi ar zaudējumiem 4,338 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš. 2019.gada 31.decembrī "Industra Bank" aktīvi bija 163,256 miljonu eiro apmērā, kas ir par 10,7% mazāk nekā 2018.gada beigās.

Tāpat ziņots, ka 2020.gada janvāra otrajā pusē banka mainīja nosaukumu no "Meridian Trade Bank" uz "Industra Bank". Industra Bank" tika izveidota 1994.gadā. Sākotnēji tās nosaukums bija "Multibanka", bet vēlāk tā mainīja nosaukumu uz "SMP Bank", bet pēdējos gadus strādāja ar nosaukumu "Meridian Trade Bank". Pēc aktīvu apmēra "Industra Bank" 2019.gada beigās bija viena no mazākajām bankām Latvijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas