Inese Tarvida Eiropas čempionātā izcīna bronzas medaļu

Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā aizvadīts Eiropas čempionāts tekvondo cīņas sporta veidā. Sacensībās piedalījās māsas no Bauskas Inese un Jolanta Tarvidas. Veiksmīgākā šoreiz bija Inese, kas svara kategorijā līdz 57 kilogramiem izcīnīja bronzas medaļu.

Otrajā sacensību dienā 9. aprīlī notika sacensības olimpiskajā svara kategorijā līdz 57 kilogramiem. Tur pirmajā kārtā I. Tarvidai pretim nāca Lietuvas sportiste Gerda Gaizauskaite, kuru latviete pārspēja ar 12:0. Otrajā kārtā panākums pār Portugāles sportisti Džoanu Kunu ar 12:4. Ceturtdaļfinālā ļoti sīvā cīņā ar horvātieti Nikitu Glasnovicu uzvara ar 3:2, bet pusfinālā piekāpās Turcijas sportistei Haticei Kubrai Ilgunai ar 20:32. Turcijas sportiste finālā piekāpās Džeinai Džonsai no Lielbritānijas ar 5:20. Tā liecina portāla worldtaekwondoeurope.org informācija. Savukārt I. Tarvidai nokļūšana līdz pusfinālam nodrošināja bronzas medaļu.

Jolanta Tarvida šoreiz startēja svara kategorijā līdz 62 kilogramiem – šīs sacensības notika 10. aprīlī. Pirmajā kārtā J. Tarvida pārspēja Ukrainas sportisti Veru Procvetajevu ar 14:11, bet nākamajā kārtā pretim nāca Riodežaneiro Olimpisko spēļu trešās vietas īpašniece Kimija Alizadē, kas pārstāv «Pasaules tekvondo bēgļu komandu» – cīņas pamatlaiks beidzās ar 8:8, bet papildlaikā veiksmīgāka bija Kimija Alizadē.

Lai arī Eiropas čempionāts ir ļoti svarīgs pats par sevi, bet abām baušķeniecēm šī gada pašas nozīmīgākās sacensības vēl priekšā – Olimpisko spēļu atlases turnīrs, kas notiks 7. un 8. maijā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā. Jolanta Tarvida startēs svara kategorijā līdz 67 kilogramiem, un šajā grupā viņa nav favorīte, kas tomēr neliedz cerēt uz veiksmi un iespēju iekļūt divu labāko vidū, kas varēs doties uz Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Inesei Tarvidai ir cita situācija – pēc reitinga starp potenciālajām cīnītājām par ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm viņa ir visaugstāk reitingā – devītajā vietā pasaulē un piektā Eiropā. Tā liecina worldtaekwondo.org mājaslapas informācija. Tomēr jau tagad ir skaidrs, ka ir vēl vismaz četras ļoti spēcīgas pretendentes cīņā par divām ceļazīmēm uz Olimpiādi, turklāt arī pārējās dalībnieces nebūt nepadosies.

Eiropas čempionātā I. Tarvida pārspēja vienu no šīm sportistēm – Horvātijas cīnītāju Nikitu Glasnovicu, pasaules reitinga 11. pozīcijas īpašnieci. Dažādi ir beigušies I. Tarvidas dueļi ar Polijas sportisti Patrīciju Adamkijeviču, kas reitingā ir 19. vietā. Eiropas čempionāta poliete piekāpās Rahelei Asemani no Beļģijas ar 20:23, savukārt beļģiete reitingā ir 13. vietā. Nedrīkst aizmirst arī par Mariju Stetiču no Bosnijas un Hercegovinas – viņa reitingā ir 22. vietā. Neviena no šīm sportistēm viegli neatdos iespēju piedalīties Olimpiskajās spēlēs, un nav teikts, ka pārsteigumu nesagādās kāda cita no sportistēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas