Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Informēs par plāniem apvienot Iecavas internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu 5

Šodien plkst.18 Iecavas kultūras namā notiks iedzīvotāju tikšanās ar Iecavas novada domes vadību, lai iepazītos ar plāniem reorganizēt Iecavas internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu, informēja novada domē.

Pašlaik Iecavas internātpamatskolas telpas netiek efektīvi izmantotas - skolā mācās 187 skolēni, bet ēkas kapacitāte ir 290. Tāpat tiek prognozēts, ka pēc internātskolas statusa likvidēšanas vairākums to skolēnu, kas uz Iecavu brauc mācīties no citām pašvaldībām, nākamajā mācību gadā skolas gaitas varētu izvēlēties turpināt citur.

Tāpat, ņemot vērā esošo skolēnu skaitu - 97 - Dzimtmisas pamatskolā, pašvaldībai nav saimnieciski ekonomiska pamatojuma ieguldīt lielas naudas summas ēkas atjaunošanā un kvalitatīva mācību darba nodrošināšanā. Lai skola atbilstu valstī noteiktajām prasībām, būtu jāveic ne vien ēkas remonts, bet arī jāparedz jauna piebūve, kurā atrastos sporta zāle.

Dzimtmisas pamatskolā mācās 72 bērni, kas ir deklarēti Iecavas novadā. No tiem 43 uz skolu tiek vesti no Iecavas. Tādēļ viens no variantiem, kā telpu izmantošanas efektivitāti Iecavas internātpamatskolā varētu palielināt, būtu Dzimtmisas pamatskolas un Iecavas internātpamatskolas reorganizācija. Esošajiem Dzimtmisas pamatskolas audzēkņiem un pedagogiem tiktu piedāvāta vieta jaunizveidotajā Iecavas pamatskolā vai Iecavas vidusskolā.

Domes Attīstības komitejas deputāti vienbalsīgi atbalstījuši reorganizācijas variantu, kas paredz no nākamā mācību gada Iecavas novadā vispārējās izglītības programmu īstenot divās mācību iestādēs - Iecavas vidusskolā un Iecavas pamatskolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Wwwaaa

Tā tiešām ir skola !Man šķiet,viduslaiku celtne!Kauns pašvaldībai!

pirms gada, 2018.11.15 22:29

Hmm

Domāju, ka sen bija jālikvidē šī vecā morāli un tehniski novecojusī Dzimtmisas pamatskola. Tā 99% vairs neatbilst mūsdienu skolu kritērijiem. Un nav ko gaudot par šīs skolas nepieciešamību, jo šo naudu par skolas nelietderīgo uzturēšanu labāk ieguldīt vidusskolas un Iecavas pamatskolas (pagaidām internātskolas) mūsdienu tehnoloģiju nodrošināšanā un attīstībā.

pirms gada, 2018.11.18 14:06

lietus

To labestību, siltumu un uzmanību, ko bērni saņem lauku skolās, nekāda 290 bērnu skola un modernās tehnoloģijas neaizstās. Lauku skolās joprojām mācās gudri bērni un strādā lieliski skolotāji. Lauku skolās ir daudzas lieliskas klases, kur skolotāja darbs tiek cienīts, un skolēni jau sen prot strādāt patstāvīgi un radoši. Protams arvien vairāk ir problēmu bērnu, bet arī viņiem ir vajadzīga uzmanība, ko skolēns 20-30 bērnu klasē nesaņems.

pirms gada, 2018.11.19 14:28

lauku skola

Un kur tie bērni, kam "ar karoti mutē ieliets", pēc tam nonāk? "Aiz ausīm aizvilkti "līdz 9.klases izlaidumam, pēc tam nekur nevar iestāties, jo "mazās, mīļās lauku skolas" 7-8 ir 1-2-3 normālā skolā. dzīvo kā siltumnīcas stādiņi, kuri 16 gadus vairs nav spējīgi integrēties mūsdienu dinamiskajā vidē... nezinu, vai bērni ir ieguvēji...

pirms gada, 2018.11.21 09:38

ĶEKAVA

No tās skolas nāk bērni ar dīvainu angļu valoodu,par kuru ir ļoti lielas šaubas,vai tas vispār angliski

pirms gada, 2018.11.21 12:51

Vietējās ziņas