Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īpašniece: ««Līdums» nostāsies uz kājām» 2

Bauskas rajona Tiesa 23. oktobrī lēmusi izbeigt SIA «PS Līdums» ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu, tādējādi uzņēmums atgūst maksātspēju.

Lēmums fiksēts Maksātnespējas reģistrā un stājies spēkā, vēsta aģentūra LETA. Process tika izbeigts, jo «PS Līdums» izpildīja savas saistības, informē tiesa. Bauskas novada Īslīces pagasta uzņēmuma īpašniece Inese Karlova telefonsarunā ar «Bauskas Dzīvi» pauda gandarījumu, ka ilgā un grūtā cīņa par uzņēmumu ir galā.

«Kad saņemsim pilno tiesas lēmuma tekstu, tad redzēsim, ko un kā darīsim tālāk,» pauž I. Karlova, «paldies tiesnesei par godīgumu un taisnīgumu, tas dod iespēju uzņēmumam stingri nostāties uz savām kājām.» Viņa atzīst, ka galvenā cīņa ritējusi pret «Swedbank» kā kreditori, turklāt ilgstošās tiesvedības gaitā banka izplatījusi informāciju par uzņēmumu dažādiem potenciālajiem investoriem.

««Līdums» ir gards kumoss, kādu laiku man zvanīja pircēji cits pēc cita,» atminas uzņēmēja, uzsverot, ka negrasās uzņēmumu pārdot, bet turpinās to attīstīt. ««Līdums» turpinās strādāt. Es pati pieņemšu lēmumu par pārdošanu, ja tāds brīdis pienāks, nevis darīšu to piespiedu kārtā.»

I. Karlova atturas komentēt, vai maksātnespējas draudi radīti apzināti, vēloties pārņemt uzņēmumu kāda interesēs. Taču esot skaidrs, ka Latvijā pircēju «Līdumam» nebūtu, ja nu vienīgi kāds investīciju fonds, toties Vācijas, Dānijas vai Nīderlandes lauksaimniecības biznesa pārstāvjiem Bauskas novada ražotne būtu pievilcīgs ieguldījums. I. Karlova uzsver, ka tiesvedības laikā «PS Līdums» turpināja maksāt «Swedbank» gan kredīta procentus, gan pamatsummu.

Jau vēstīts, ka «PS Līdums» ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process ilgst kopš 2010. gada pavasara. Šogad bija paredzēta tā pagarināšana, jo saimniecība pildījusi visas saistības. Taču iepriekš Bauskas rajona Tiesa citā sastāvā noraidīja procesa plāna grozījumus, pamatojot, ka tie varētu neatbilst lielākās kreditores «Swedbank» interesēm. Lēmums tika apstrīdēts Augstākās tiesas Senātā, un Bauskas rajona Tiesai bija lieta jāizskata vēlreiz. Kā iepriekš atklāja uzņēmuma advokāte Anete Bergmane, saistību izpildei piekrita 95% kreditoru.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

inesei

labi ka atguvās . Varbūt tagad godīgi norēkināsies ar tiem kam palika graudi kaltēs. no 2008gada rudens .

pirms 6 gadiem, 2013.11.05 11:42

Par laimīgu lai sevi sauc kas brauc no Bauskas nep

Muļķības par ārzemju invstīciju fondiem, Bausķiniekas grupējums pelna gadā ap 20 miljoniem latu katru gadu, tāpēc pērk lielzeltiķus, grib līdumus un visu pārējo, šodien dikti sniedzains, vai sniegains laikam pareizi. Esiet aizcināti Bauskā !!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 14:43

Vietējās ziņas