Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īslīcē dejo bērni no visiem Latvijas reģioniem

Skolēnu deju kopas no visiem Latvijas reģioniem piektdien, 21. februārī, sportoja, dejoja un izklaidējās Bauskas novadā. 330 dejotāji no 14 kolektīviem piedalījās Valsts izglītības un satura centra (VISC) organizētajā reģiona deju kopu pasākumā.

Pirmā skolēnu pieturas vieta bija Codes pamatskola. Te viņi mērojās spēkiem dažādās sportiskās izklaidēs. Pēc pamatīgas sportošanas visiem labi garšoja pusdienas Codes pamatskolas ēdnīcā. Adrija Voiciša, 9. klases skolniece no Rīgas Teikas vidusskolas deju kopas «Skabardzēni», atzina, ka stafetes tiešām bijušas aizraujošas. Codē pasniegto maltīti viņa uzteica kā garšīgu un sātīgu.

Īslīces kultūras namā vairāk nekā stundu ilgā koncertā «Lecam pa jaunam, lecam pa vecam» tika izdejotas dejas, kuras kolektīvi gatavo nākamās vasaras skolēnu Dziesmu un deju svētkiem. No mūsu novadiem Īslīcē uzstājās vien Codes pamatskolas dejotāji.

Bauskas novada skolēnu deju kopu virsvadītāja Ligita Irbīte stāsta, ka šis ir ceturtais tāda veida reģionālais deju kopu salidojums. Bauskas puses skolēni izmantojuši iespēju un jau agrāk bijuši pasākumos Kuldīgā un Priekuļos.

Tālāko ceļu uz Bausku bija mērojuši skolēni no Pāvilostas. 5. – 9. klašu skolēnu deju kolektīva vadītāja Daiga Cābele apliecina, ka ikviens koncerts ir lielisks mēģinājums, jauns un plats solis ceļā uz nākamās vasaras lielajiem svētkiem Rīgā.

VISC speciāliste dejas jomā Ilze Mažāne «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka pēc četriem reģionālajiem pasākumiem guvusi atziņu – kolektīvi nākamās vasaras svētkiem gatavojas nopietni: «Līmenis ir pietiekami labs, skatiens nākotnē kļūst cerīgs.»

Vairāk viedokļu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā pirmdien.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas