Īslīce gatava apliecināt savu patstāvību 7

Īslīces pagastā rit pēdējie sagatavošanās darbi, lai trešdien, 16. jūlijā, varētu uzņemt Zemgales vērtēšanas komisiju. Īslīciešiem uzticēts pārstāvēt Bauskas rajonu konkursā «Sakoptākais Latvijas pagasts 2008». Pašvaldības vadītāja Vera Purmale pastāstīja, ka cītīgi tiek veikti visi papīru darbi: «Dokumentu ir bezgala daudz, cenšamies tajā jūklī kaut ko svarīgu nepazaudēt.» Izpilddirektors Jānis Barans piebilst, ka strādnieki kopj apkārtni, spītējot lietavām. «Bauskas Dzīve» pagasta 1. bibliotēkā 14. jūlijā sastapa kultūras darba speciālistus. Pagasta kultūras nams pašlaik ir remontā, tāpēc par šo jomu vērtētājus iepazīstinās ekspozīcija, kas izvietota bibliotēkā. Kultūras nodaļas vadītāja Aiga Baltalksne stāsta, ka viesi varēs apskatīt divas gleznu izstādes. Savus darbus izstādījuši gleznotāji Laima Oborune un Roberts Trinskis. Speciālā ekspozīcijā attēlota pagasta dzīve fotogrāfijās, atklājot nozīmīgākos notikumus kultūras jomā. Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» Evita Vanaga, kultūras un jauniešu daļas vadītāja, atzina, ka pašvaldībā visi cītīgi gatavojas konkursam. Pagasts ir sakopts, par to varēja pārliecināties kārtējā sakoptāko sētu skatē. «Es pat nezinu, kura būtu tā vieta, kur ciemiņus kauns vest. Esmu bijusi daudzviet pagastā, sakoptas ir pat nomales Lietuvas pusē,» spriež īslīciete Rasma Trubača. A. Baltalksne vēl piebilst, ka šī piedalīšanās konkursā ir apliecinājums pašvaldības spējai būt patstāvīgai un veidot pašiem savu, Īslīces novadu.Pašvaldības vadītāja V. Purmale atklāj, ka komisiju 16. jūlijā sagaidīs pagastmājā, plašāka saruna par paveikto būs Īslīces vidusskolā. Paredzēts apmeklēt arī dienas sociālā atbalsta centru «Bērzos», pabūt vairākās zemnieku saimniecībās, apmeklēt uzņēmumu «Bauskas alus», SOS bērnu ciematu. Atbilstīgi konkursa nolikumam, žūrijai sagatavots pārsteigums, kuram dots nosaukums «Pagasta odziņa». Kas tas ir, pašvaldības vadītāja neatklāj. Pēc pagasta apskates žūrijas komisija nakšņos viesu namā «Bērzkalni». Zemgalē komisija strādā visu šo nedēļu. 14. jūlijā tiek vērtēts Salas pagasts Jēkabpils rajonā, 15. jūlijā žūrija ir Vallē, 17. jūlijā dodas uz Dobeles rajona Jaunbērzi, 18. jūlijā apmeklē Jelgavas rajona Glūdas pagastu. Komisiju vada Valkas rajona Trikātas pagasta padomes priekšsēdētāja Cilda Purgale.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

bumba

Redziet pašvaldībai ar likumu ir noteikti tādi pienākumi, kā ielu uzturēšana, atkeitumu savākšana, pagasta iedzīvotaju mikrovides nodrošināšana, un par to no valsts katru gadu satādās budžets un nevis no tā cik naudas notralli9na nekam nevajadzīgām lietām. Tā ka es diezko nesaprotu kāpēc man jāmksā ienākuma nodokļi, apsaimniekošanas nauda u.t.t. un vē klāt visam pašam kaut kas jāiet un jādara?

pirms 13 gadiem, 2008.07.17 16:13

anonīma

sakoptāks, smieklīgi, visur it kā zāli pļauj, a kas darās pretī garažām kas atrodās pretī 15 mājai, kas darās ar bērnu laukumu, tas pašas čīkstošās šūpoles noņemtas, karuselis knapi turās, a to strūklaku vispār varētu aizbert ciet lai bērni nekrīt iekšā, jāpadomā ne tikai par sevi, ja skaisti tagad puķītes pie pieturas uzliktas , bet tas nemaina lietas būtību!!! Protams kāds var teikt ka mums viss nepatīk, bet mēs tikai izsakam priekšlikumus kas būtu jāsalabo , ja dažas neredz deguna priekšā.

pirms 13 gadiem, 2008.07.16 09:34

un par to lai piecelties un pasiem sakopt,nu piedod. MES maksajam naudu par apsaimniekosanu un esam tiesigi prasit lai setnieki un pasvaldibas vadiba uzlabotu apstaklus!!! a ne maksat un pasiem vel vinu darbu darit!

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 22:23

Sakoptakais Latvijas pagasts? SMIEKLIGI!!! Pakasts sakopts tikai tajas vietas kur "godata" v.Purmale brauka. A pagalmi kur vina nebaz savu degunu nav aistikti.

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 22:20

japakustas

tā vietā, lai te rakstītu un gaustos par netīrībām, būtu labāk piecēluši pēcpuses no krēsla, un, atpūtinot acis no datora, būtu aizgājuši un kaut ko sakopuši... komentēt, pie tam anonīmi.. tā nav liela māka.. vajag pašiem kaut ko izdarīt..

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 14:19

rumba

Atkal jau kāds gaida, ka citi atnāks un sakops. Bet konkursa sakarā - sakoptai vai piemēslotai pagasta teritorijai ir ļoti, ļoti maza nozīme. To komisiju interesēs pavisam citas lietas, jo saskaņā ar nolikumu, sakoptākais pagasts NV tīrākais, kārtīgākais un skaistākais. Tā lūk...

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 14:08

redzīgā

Apskatieties LLT centru starp mājām Nr.17;18;21; u.t.t tās nejēdzīgi bedrainās, un mūžam neizbraucamās pagalmu ielas, tās tiešām liecina par sakoptību. Visas Liepu ielas garumā atkritumu konteineri, pietam laikā neizvesti skats kā "Getliņos". Par Bērzkalnu ciematu visu cieņu, bet nu Rītausmas KAUNS! KAUNS! un vēl reiz KAUNS! Vai tiešām pagastmājā sēdošie štati nav spējīgi panākt, lai beidzot tiktu sakopta apkārtne. Tā ka paliekam cerībā, ka komisija ieskatīsies Rītausmu ciemata sakoptajā sejā un izdarīs pareizos secinājumus...

pirms 13 gadiem, 2008.07.15 10:44

Vietējās ziņas