Īslīcē Lāčplēša dienā godina vienu no izcilākajiem ģenerāļiem 8

Novadnieka ģenerāļa Krišjāņa Berķa dzimto māju vietā Bauskas novada Īslīces pagastā 11. novembrī notika svinīgs atceres pasākums. To Lāčplēša dienā organizēja Latvijas Nacionālo karavīru biedrība.Uz svinīgo sarīkojumu bija ieradušies zemessargi, jaunsargi, Bauskas novada domes deputāti Ārija Gaile un Raitis Ābelnieks, atbrauca skolēni no Pamūšas speciālās internātpamatskolas.  Skolotāja Maija Songaile «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka skolēni ģenerāļa piemiņas vietā ierodas regulāri. Pedagogi atbrauc ar bērniem šurp, lai pastāstītu par Latvijas vēsturi, sakoptu piemiņas vietu. Skolēni no Pamūšas te ieradīsies arī 17. novembrī, dienu pirms Latvijas valsts proklamēšanas svētkiem.Atklājot svinīgo pasākumu, Latvijas Nacionālo karavīru biedrības Bauskas nodaļas vadītājs Imants Zeltiņš vēlēja, lai šodienas jauniešiem nekad nevajadzētu savu varonību un Latvijas mīlestību pierādīt tā, kā to veica ģenerālis Berķis.  Vēsturnieks R. Ābelnieks stāstīja par K. Berķa nopelniem Brīvības cīņu laikā. Viņš komandēja vienu no trim Latvijas armijas divīzijām, kuras 1919. gada novembrī aktīvi iesaistījās Latvijas valsts atbrīvošanā no bermontiešiem. K. Berķa vadītajai Latgales divīzijai 1919. gada 11. novembrī bija uzticēts visatbildīgākais uzdevums, ar kuru karavīri tika veiksmīgi galā.R. Ābelnieks atgādināja, ka K. Berķis ir viens no četriem karavīriem, kuram piešķirti visu triju šķiru Lāčplēša ordeņi. Pasākuma dalībniekus uzrunāja arī politiski represēto kluba «Rēta» valdes loceklis Jānis Zemtautis.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

citus gadus

Citus gadus jau Bauskas skolas arī devās uz šo pieminekli, bet šoreiz arī tā nevaļa:) nekas-nāks vēlēšanas-visi skries rādīt savu patriotismu!

pirms 9 gadiem, 2011.11.14 10:43

tā ir

ja nav cieņas pret savu vēsturi, kāda var būt cieņa vienam pret otru šodien!

pirms 9 gadiem, 2011.11.14 10:32

skolnieks

Nu labi, atzīšos,ka biju tur. Bet visi tie brīvības cīkstiņi un varoņi man pie vienas vietas.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 17:51

zinātājs

Viens skolnieks tomēr bija pasākuma no īslīces vidusskolas, bet viņš publiski neatzinās

pirms 9 gadiem, 2011.11.12 23:14

zieds

Jā,tiešām kauns Īslīces vidusskolas vadībai, kurai nav svēta sava novadnieka piemiņa. Bet, ko var zināt, varbūt izglītības ministrija piemaksā, lai bērnos patriotismu nemāca,lai aizmirst novada svētvietas un arī 11 un 18 novembris. Nav jau jābrīnās, ka lielākā daļa skolēnu savos domrakstos 11 novembri atspoguļo kā uzvaru pār Lāčplēša lielajām ausīm. Tā vien izskatās, ja Zeltiņa kungs šos pasākumus neorganizētu, tad arī Berķa piemiņas vieta aizaugtu ar nezālēm un tūjas drīz vien tā sakuplos, ka garām braucošais pat neievēros, ka ceļa malā ir piemiņas vieta.

pirms 9 gadiem, 2011.11.12 20:28

arī vēsturnieks

Starp citu, avantūrists Bermonts bija cara armijas kapelmeistars ..... Dienesta pakāpes sev viņš piešķīra pats un pat augstākas par ģenerāli.

pirms 9 gadiem, 2011.11.12 18:47

ikss latvietei

Vai tu pati. latviete, biji šajā pasākumā???

pirms 9 gadiem, 2011.11.12 16:58

latviete

Mēs tik runājam tukšus vārdus par patriotisma audzināšanu skolās, kauns Īslīces vidusskolai un tās vadībai - neviens skolēns, ne pedagogs, ne direktore un ne tie entie skolas pārziņi šo pasākumu neapmeklēja. Kaut gan ģenerālis Krišjānis Berķis ir dzimis un audzis Īslīces pagastā. Tas ir maigi teikts- KAUNS, TĀ IR BEZKAUNĪBA no skolas vadības puses.

pirms 9 gadiem, 2011.11.12 09:58

Vietējās ziņas