Īslīcē ugunsgrēks izceļas dzīvojamā mājā 5

Šonakt, 30. janvārī, plkst. 00.33 ugunsdzēsēji-glābēji saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Īslīces pagastu, kur pēc sākotnējās informācijas dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva mūra dzīvojamās mājas jumts 130 m2 platībā, virtuve un katlu telpa 20 m2 platībā.

Cilvēki no degošās ēkas bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās. Plkst. 4.58 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Tā dzēšanas darbos piedalījās 11 ugunsdzēsēji-glābēji no Bauskas, Iecavas un Elejas. Veicot apsekošanu, ugunsdzēsēji mājā dūmu detektoru neatrada, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

VUGD atgādina, ka no 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās – obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus- glābējus.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 29. janvāra plkst. 6.30 līdz 30. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Aina

Varētu beigt visur piesaukt dūmu detektorus - ja neviens nav mājās un notiek kāds īssavienojums, vai tad detektors nodzēsīs uguni???

pirms gada, 2020.01.30 10:52

T....

Labi kad cilvēkiem viss kārtībā. Rakstā arī ir definīcija par detektoru.
Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus- glābējus.
Cilvēki evakuējās bez viņa un izsauca vugd, viss pareizi.

pirms gada, 2020.01.30 11:17

T

tieši ta, cilveki izdarija visu pareizi , kas no viniem bij atkarigs sai momentaa,

pirms gada, 2020.01.30 11:32

Janabanana

Man kaimiņi izlauza durvis. manas prombūtnēs laikā modinātājs sāka taurēt.

pirms gada, 2020.01.30 11:44

ha

nomaini modinātājam meldiņu, vai izmet ārā...

pirms gada, 2020.01.30 20:05

Vietējās ziņas