Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īslīces bibliotēkā atklās izstādi

Šī nedēļa Bauskas novada bibliotēkās ir aktivitāšu pilna. 10. jūlijā Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkā notiek tematiskās izstādes „Ārstniecības augi veselībai un skaistumam” atklāšana ar papildu stāstījumiem, veiksmīgu pieredzi un degustācijām.

Savukārt 13. jūlijā Bauskas Centrālajā bibliotēkā (BCB), kā jau tradicionāli katra mēneša otrajā sestdienā, tiek rīkota Jauno grāmatu diena.

Jauno grāmatu diena, kā teic abonementa daļas vadītāja Elita Dūmiņa, ir lieliska iespēja, kad satikt sev līdzīgi domājošos, kuriem visiem ir „grāmatu tārpa” iezīmes, dalīties iespaidos par jaunāko literatūru un pieteikties rindā, lai to lasītu.

E. Dūmiņa darba gaitā nonākusi pie atziņas, ka pēdējos trijos gados lasītāji kļuvuši gudrāki: „Viņi presē, grāmatu apskatā, izlasa jaunāko darbu nosaukumus un nāk uz bibliotēku ar sastādītu sarakstu, ko vēlas, ko iesaka mums iegādāties.”

Tas ir pozitīvi, jo tāpat katru mēnesi bibliotēka pērk vismaz 50 jaunāko literatūras darbu, lielāko vērību veltot latviešu daiļliteratūrai, pasaules dižpārdokļiem un nozaru literatūrai par pedagoģiju, medicīnu un tieši vīriešiem tik ļoti iecienīto vēsturi.

Galvenās bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa informē, ka rudenī bibliotēkā būs pasākums, kas veltīts mūsu novadniekam Uldim Dumpim, kam oktobrī apritēs 70 gadu.

Paralēli tiek strādāts novadpētniecības darbs – liecību, fotogrāfiju un citu uzziņas materiālu vākšana. Rezultāts tiek rakstīts kompaktdiskos, un tos ikviens interesents var apskatīt lasītavā. Īpaši lepna L. Ozoliņa ir, kad šos materiālus reizēm izmanto skolēni kā alternatīvu mācību materiālu vēstures grāmatu lasīšanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas