Īslīces biedrība «Laiks jauniešiem» turpina palīdzēt grūtībās nonākušajiem 5

Bauskas novada Īslīces pagasta biedrība «Laiks jauniešiem», īstenojot labdarības maratonu «Roku rokā», turpina palīdzēt grūtībās nonākušajiem Bauskas, Iecavas, Ķekavas novada un Rīgas iedzīvotājiem.

Biedrības vadītājs Gints Jankovskis atklāja, ka labdarības maratons «Roku rokā» sākās jau pirmā «Covid-19» viļņa laikā, kad biedrība palīdzēja ļaudīm Bauskas, Iecavas un Ķekavas novadā un Rīgā. Viņš stāsta: «Sapratām, ka varam iepriecināt vēl vairāk cilvēku. Atradām problēmsaknes, apjautām, ka mums trūkst jauniešu resursu, tāpēc izveidojām biedrības Bauskas nodaļu. Tagad mums ir komanda, kas šo projektu attīsta.»

Palīdzība grūtībās nonākušām ģimenēm, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un vientuļajiem pensionāriem tiek sniegta, pateicoties uzņēmumu un līdzcilvēku ziedotajiem līdzekļiem un produktiem, sagatavojot pārtikas un nepārtikas paciņas, kā arī nepieciešamības gadījumā sniedzot palīdzību apģērba iegādē.

Palīdz tiem, kam tas nepieciešams
«Mēs neskatāmies dokumentus, palīdzam tiem, kam tas nepieciešams. Varam reaģēt uzreiz. Cilvēki piesakās paši, redzot paziņojumus pie ziņojumu dēļiem, kā arī uzsaukumu sociālajos tīklos. Sociālais dienests saviem klientiem piedāvā vērsties pēc palīdzības pie mums, ja iedzīvotāji to vēlas,» stāsta G. Jankovskis, «nav problēmu ar cilvēku daudzumu, bet dažreiz rodas situācijas, kad nav iespējams paciņas visiem piegādāt.»

Gints «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šāda iespēja nav vienreizēja, taču biedrība skatās, vai cilvēki palīdzību neprasa katru reizi. «Ir bijis gadījums, kad ģimene vienu nedēļu lūdz pārtiku sociālajā dienestā, bet otru nedēļu zvana mums. Mēs izvērtējam, piedāvājam mentoru, palīgu, lai cilvēks kļūst neatkarīgāks,» teic labdarības maratona organizators.

Pārtikas paciņās ir griķi, rīsi, makaroni, piens, cukurs, olas un milti. Ja ģimenē ir bērni, pakās liek arī saldumus, ja ir zīdaiņi – pievieno piena aizvietotājus vai putriņas. Papildus saturā ietilpst arī pārslas, vitamīni, uztura bagātinātāji, eļļas un dzērieni. «Tās ir lietas, kas palīdzēs sagatavoties svētkiem. Piedāvājam higiēnas preces, veļas pulverus, ko dažām ģimenēm ir grūti iegādāties,» stāsta G. Jankovskis. Pirmajās divās nedēļās biedrība sagatavojusi 543 pārtikas un nepārtikas paciņas, palīdzot 1521 grūtībās nonākušam cilvēkam.

Sadarbība ar pagasta pārvaldi
Ļoti laba sadarbība izveidojusies ar Īslīces pagasta pārvaldi, kas biedrībai piedāvā telpas. Tiek ievērotas visas Pārtikas un veterinārā dienesta prasības. «Vēlamies, lai Īslīces pagasts ir labdarības centrs. Drīz gaidāms vēl viens labdarības pasākums,» atklāja Gints Jankovskis. Ikvienam, kas vērsies biedrībā pēc palīdzības, viņš garantē anonimitāti un informācijas neizpaušanu trešajām personām.

Lai palielinātu biedrības darbības aktivitāti, kā arī paplašinātu palīdzības sniegšanas teritoriju, «Laiks jauniešiem» aicina uzņēmumus un līdzcilvēkus iesaistīties labdarības maratonā «Roku rokā», ziedojot pārtikas un nepārtikas produkciju vai sniedzot finansiālu atbalstu produktu iegādei. Labdarības maratonu plāno beigt tad, kad Īslīces kultūras namā varēs dejot ballēs un dziedāt koncertos.

Vienlaikus ar labdarības maratonu «Roku rokā» Īslīces kultūras namā darbojas «Labo mantu skapis», kur ikvienam iespējams bez maksas saņemt noderīgas lietas – apģērbu, apavus, gultas veļu, dažādus sadzīves priekšmetus, grāmatas, rotaļlietas u. c.

Īslīces kultūras nama kultūras pasākumu organizatore Evita Novicka pastāstīja, ka ideja radās, kad Īslīces pagasta pārvaldes vadītāja Sandra Ķisele piedāvājusi pāris kastu ar lietotiem apģērbiem, kuras varētu piedāvāt grūtībās nonākušajiem. «Sapratu, ka tas nav tik vienkārši. Izveidojām projektu, aicinājām cilvēkus ziedot apģērbu, kas vairs, piemēram, neder, un vietā paņemt ko citu. Mēneša laikā kultūras namam «cauri izgājuši» teju 500 cilvēki,» stāsta E. Novicka.

Dažādi cilvēki
Viktorija Buhbindere biedrībā «Laiks jauniešiem» sāka darboties nesen – tad, kad biedrība izveidoja Bauskas nodaļu. «Te esmu kopš oktobra, par šādu iespēju pastāstīja draudzene Patrīcija. Sapratu, ka man ir daudz brīva laika, tāpēc pieteicos strādāt arī šajā labdarības maratonā. Iesaistījos un kļuvu par komunikācijas nodaļas vadītāju,» stāsta jauniete, kurai sākumā šķitis, ka paciņas var piepildīt daudz ātrāk. «Mans uzdevums ir koordinēt cilvēkus, kuriem paciņas ir jāsagatavo. Kad dodamies pie cilvēkiem, redzam viņu emocijas – vieniem acīs asaras, bet citiem ir dusmas, jo, viņuprāt, ar vienu paciņu ir par maz,» stāsta V. Buhbindere.

Patrīcija Rācenāja biedrībā iesaistījās, kad tā 25. septembrī kopā ar Codes pagasta pārvaldi rīkoja labdarības koncertu «Spārnus veidojam kopā». «Iepazinos ar Gintu, man piedāvāja piedalīties šajā projektā, un man patika. Dodamies pie sponsoriem, pildām paciņas un vedam iedzīvotājiem, kam tās nepieciešamas. Cilvēki ir laimīgi, taču ir arī tādi, kas gaida, kad atvedīs vairāk. Ļaudis ir ļoti dažādi,» teic P. Rācenāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

pensionare

PRIEKS PAR JAUNIESIEM,KURI SVETKU LAIKA DARA TIK BRINISKIGUS DARBUS,KA VINI IR PEL
NIJUSI SIRSNIGAKO PATEICIBU,TIKAI IZBRINU RADA TIE KURIEM PAR MAZUMU NAK DUSMAS,BET
NE JAU MANTA IR VERTIBA,BET GAN MILESTIBA.
LAI MILESTIBA IR AR JUMS JAUNIESI UN VADA JUS PATS DIEVS!

pirms 20 dienām, 2020.12.29 12:49

Palī***u

Vai Bauskā ar var nodot? Ir bērnu drēbītes un apavi. Vai tas tikai Īslīcē?

pirms 20 dienām, 2020.12.29 17:58

Laiks Jauniešiem

Var nodot arī Bauskā, droši sazinieties ar mums pa tālruni +371 28646934 (Gints)

pirms 20 dienām, 2020.12.29 22:54

Skolnieciņš no svētavota

Ar ašiem soļiem tuvojas 2021. gads. 2021. gads ir baltā, metāliskā Vērša gads. Baltais, metāliskais Vērsis ir spēka, izturības, strādīguma un pacietības simbols. Vērsis ir ļoti labestīgs un pretimnākošs katram no mums, kas viņam tic. Ticot Vērša spēkam, zvaigznes 2021. gadā kļūs mums īpaši labvēlīgas. Lai nākamais gads nestu mums tikai vēlamās un pozitīvās pārmaiņas, uz svētku galda skaistā šķīvītī iedegsim baltu sveci par godu nākamā gada saimniekam – Vērsim. Taču būsim piesardzīgi ar atklātu uguni, dedzinot svecītes. Ievērosim visus ugunsdrošības noteikumus, neatstāsim degošas svecītes bez uzraudzības! Lūgsim balto, metālisko Vērsi, lai nākamais gads mums būtu veiksmīgāks par iepriekšējo. Atstāsim visas savas ķibeles, nelaimes un raizes pagātnē. Neturēsim savā sirdī naidu un aizvainojumu. Atbrīvosimies no negatīvajām enerģijām. Sāksim nākamo gadu ar jaunām enerģijām. Ļausimies Vērša gada svētībai. Ielaidīsi savā dzīvē prieku, saticību, apņēmību un veiksmi! Lai zvaigznes mūs svētī! Lai Vērša gads top svētīgs katram no mums!
Panākumiem bagātu gadu vēlot, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Jaunaisgads #VēršaGads #2021 #astroloģija #PozitīvāDomāšana #veiksme #panākumi #prieks #Skolnieciņš #svētavots #pagāni

pirms 19 dienām, 2020.12.30 16:03

Vietējās ziņas