Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īslīces kultūras namam nosvinēta 40 gadu jubileja 30

Bauskas novada Īslīces kultūras namā sestdien, 25. janvārī, pulcējās cilvēki, kuri vairāku desmitu gadu laikā nodrošinājuši nama attīstību un bagātinājuši tā radošo auru. Kopā ar svētku dalībniekiem viņi baudīja sarīkojumu «Mūsu nama stāsts».

Pie zāles ieejas durvīm kultūras nama vadītāja Aiga Baltalksne viesus cienāja ar vīnu un uzkodām. Pirmajā stāvā apskatei bija izlikti radošajos pulciņos tapušie mākslas darbi. Trešā stāva zālē varēja aplūkot izstādi, kas atspoguļo kultūras nama 40 gadus krātos krāšņos notikumus.

Sarīkojumu atklāja, skanot dziesmai «Sens tik sens ir tas stāsts». Kultūras nama un amatierkopu vadītāji apsēdās pie galdiņiem uz skatuves, malkoja vīnu un baudīja mūziķa Andra Ērgļa koncertu. Skatuves aizmugurē parādījās bilžu projekcijas, iztirzājot katrā piecgadē piedzīvoto, tādējādi klātesošie tika iepazīstināti ar Īslīces kultūras nama vēsturi.

Bauskas rajona kolhoza «Priekšzīme» kultūras nama un kantora ēku atklāja 1973. gada 3. novembrī. Pēc diviem gadiem, apvienojot trīs kolhozus – «Priekšzīme», «Ļeņins» un «Komunārs» – tika izveidots Ļeņina kolhozs. Tā kultūras nams ieguva Ļeņina kolhoza kluba vārdu, bet tautā tika joprojām dēvēts par Priekšzīmes klubu.

2007. gada septembrī kultūras namu atpirka. Tas kļuva par Īslīces pašvaldības īpašumu. Nākamā gada vasarā sākās pirmais remonts 35 gadu laikā. Atjaunoja ēkas pirmo un otro stāvu, skatuve tika pie jaunām kulisēm. Kultūras nama 35 gadu jubileja nosvinēta izremontētajā lielajā zālē. Otro stāvu sāka apdzīvot Īslīces vidusskolas pirmsskolas izglītības iestāde.

Sākot ar 2008. gadu, lielu ieguldījumu snieguši dažādi Eiropas projekti – iegādāta jauna gaismas un skaņas aparatūra, krēsli, galdi, deju grīda, dekorācijas, tautastērpi un koncertu tērpi amatierkopām.

2009. gadā kultūras namā nomainīta apkures sistēma, izremontēts trešais stāvs, kur iekārtotas telpas kolektīviem. Pēc gada ēka nosiltināta, iegādāti krēsli lielajai zālei.

Nama bagātīgo vēsturi veidojuši neatlaidīgi un aktīvi iedzīvotāji. Pasākumā nebija aizmirsts neviens, kas «rakstījis savu lapaspusi kultūras nama stāstā». Tika uzteikti visi, kas vadījuši namu un palīdzējuši tam attīstīties.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks retoriski jautāja: «Kas būtu kultūras nams, ja nebūtu ļaudis, kas to piepilda?» Pēc tam sekoja priekšsēdētāja sveiciens kultūras nama vadītājai Aigai Baltalksnei. Viņai tika piešķirts Bauskas novada domes Atzinības raksts par sabiedriskajām aktivitātēm, veiksmīgu kultūras darba vadīšanu pagastā, kā arī radošu iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā.

Viens no bijušajiem kultūras nama vadītājiem Juris Brinķis sacīja: «Šī ir vieta, kur palikt par cilvēku.» Viņš atklāja, ka ēkā pirmo reizi iegājis 1975. gadā, kad viss smaržojis pēc krāsas. Lai atstātu kultūras namam piemiņas zīmi no tiem laikiem, viņš iestādes muzejam dāvāja Priekšzīmes kolhoza karogu.

Laba vēlējumus nežēloja kultūras darbinieki no Bauskas novada Codes, Dāviņu, Brunavas un Gailīšu pagasta, Īslīces vidusskolas pārstāvji un citi svētku dalībnieki.

Andra Ērgļa koncertu papildināja Īslīces kultūras nama galvenie apdzīvotāji – amatierkopas. To vidū visjaunākais kolektīvs ir tautisko deju kopa bērniem «Līdumiņš», ko vada Ilga Pūle. Tajā dejotprieku mācās 26 bērni, vadītāja par viņiem teic: «Ceru, ka paaugoties viņi atgriezīsies kultūras namā un atkal iesaistīsies kādā kolektīvā, jo te ikvienu sagaida ar neviltotu prieku un atsaucību.»

Vakara gaitā skatītājus priecēja arī citi pašdarbnieki – dziedātāji, ģitārspēles meistari, dejotāji un aktieri. Uz skatuves kopā ar viņiem kāpa viesi no Bauskas kultūras centra, tā pārstāvji izcēlās ar amizantu priekšnesumu. Pārģērbušies melnbaltos tērpos, viņi izpildīja deju, kas radīja ilūziju par pārdabisku kāju veiklību. Sarīkojuma vadītāja Inita Nagņibeda atzina, ka šis priekšnesums attēlojis jebkuru dzīvesstāstu, arī Īslīces kultūras nama gājumu: «Dzīve ir kā klavieres – ir baltie un melnie taustiņi.»

Kā dzimšanas dienā pieklājas, visi kopā nodziedāja «Daudz baltu dieniņu». Koncerta izskaņā Īslīces pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Barans zālē ieveda jubilejas torti un ziemas debesīs iemirdzējās krāšņs salūts.

UZZIŅAI
Kultūras namu vadījuši: pirmā tā vadītāja – Lonija Vītola, Mārīte Zauere, Aivars Grundmanis, Alma Spale, Lelde Grosbarde (iepriekš Ceplīte), Juris Brinķis, no 2007. gada 25. janvāra – Aiga Baltalksne.

Īslīces kultūras namā 252 dalībnieki darbojas 12 kopās:
jauktais koris «Četri Vēji», diriģenti Linda un Uģis Matveji;
tautisko deju kopa bērniem «Līdumiņš», vadītāja Ilga Pūle;
populārās mūzikas izpildītāju studija «Aprīļa pilieni», vadītāja Nijole Berezina;
vidējās paaudzes deju kopa «Līdums», vadītāja Aiva Skaldere, koncertmeistare Ilga Pūle;
sporta deju kolektīvs «Relax» bērniem un pieaugušajiem, vadītāja Lidija Dāvide;
amatierteātris «Dadži», režisore Evita Vanaga;
ģitāras spēle bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, vadītājs Valdis Berezins;
darbmācības pulciņš bērniem, vadītāja Evita Vanaga;
keramikas pulciņš bērniem, vadītāja Laima Oborune;
floristikas pulciņš jauniešiem un pieaugušajiem, vadītāja Aiga Baltalksne;
vizuālās mākslas studija pieaugušajiem «Ķēpa», vadītājs Roberts Trinskis;
vingrošana un aerobika, pasniedzēja Agnese Grāvīte.

Īslīces kultūras nama darbinieki:
Aiga Baltalksne, Īslīces kultūras nama kultūras vadītāja;
Evita Vanaga, kultūras pasākumu organizatore;
Artūrs Kālis, skaņu režisors;
Roberts Vanags, gaismu mākslinieks;
Rasma un Ieva Trubačas rūpējas par tīrību namā;
Vizma Mālniece un Rita Lejniece gādā par apkārtnes sakopšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 30

!!!

Vecsaules un Mežotnes kultūras darbinieces arī apsveica jubilejā!

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 09:52

tauta

12 kolektīvi,252 dalibnieki un tikai 8 darbinieki,viss notiek labākajā kārtībā. Bet kā tad Bauskā? Man liekas otrādi funkcionāru vairā nekā kolektīvu skaits un Bauskas kulturas centra direktorei ir sabiedrisko attiecību speciāliste,tikai nesaprotu kāpēc,ja jau mazāk dara kā Īsllīcē,es vispār neatceros,kad Bauskā kādi nopietni pasākumi būtu organizēti.Laiks Ābelniekam meklēt jaunu Bauskas kulturas centra vadītāju.

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 12:21

Tautai

Bauskas Kultūras centrā ir 17 amatierkopas un krietni lielāks dalībnieku pulks. Nezinu, cik darbinieku, bet pēc tā, ko ikdienā nākas redzēt, var secināt - ievērojami vairāk par Īslīces kultūras namu tur nav.

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 12:51

tautai

Bauskas kultūras centram vēl nav sabiedrisko attiecību speciālists.
Varbūt paskaties kultūras centra mājaslapā, cik ir kolektīvu un afišu apmēru pirms bļausties!

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 13:27

rrrrrr

Nu es uz ātru roku saskaitīju vismaz 10 darbiniekus, neskaitot apkopējas.
Pasākumi - lielākā daļa pasākumu ir pasākumi, kuros reali tiek izīrēta zāle(vai arī KC maksā šiem māksliniekiem par to lai viņi uzstājas KC) bet cik reāli ir KC pašu pasākumi?

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 13:44

hido

Jā, piekrītu par to domu, ka nav nekādi gaumīgi pasākumi Bauskas kultūras centram, Matisona laikā viss bija pilnīgi citādāk!

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 13:48

kannika

nu vieniigi tagat tie sennioru vakari, kur var kaartiigi izleekaaties!!)) cita jau nekaa jeedziiga nau!!)))

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 14:24

uj....

uj... ko nu ņemās,katrai iestādei savas funkcijas- KC-pelnīt, Līduma namam- radīt kultūru....

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 18:05

Nav taisnība

Bauskā ir daudz kolektīvu un dalībnieku. Vien vairākiem nav vietas mēģinājumiem, Code un Mežotnes dziedinās pamatskolā.

pirms 6 gadiem, 2014.01.31 15:30

no malas

BKC - kūtri, bez radošas pieejas un izdomas. Pasākumi ir pārsvarā citu iniciēti un organizēti. Piekrītu viedoklim, ka viņi strādā kā telpu iznomātāji un mēģinājumi laiku plānotāji un mēteļu pkārēji.( ziemas sezonā)

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 14:27

jes

Jā, pilnīgi piekrītu, nevar salīdzināt Bauskas kultūras centru ar Īslīces, jo tas radošums kas nāk no Īslīces ir neatsverams, tas ir unikāli. Bauskā parasti ir Riči un Zapacka :)

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 18:39

šļuka kultūras

Paldies, Vladimir Iļjič, ka savulaik paspēji uzcelt !
Paldies, Eiropas Savienība, ka nabagiem iešķieb pa artavai daļējai atjaunošanai !

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 15:27

AAAA

Jā, paldies Vladimir Iļjič pa Īslīces k/n

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 21:41

apmeklētāja

Jauki!
Apsveicam no sirds! lai Jūsu kultūras nams zied un zeļ , lai pasākumi notiek tik pat kvalitatīvi un grandiozi! Lai darbiniekiem pietiek ideju un spēka vēl vismaz 40 gadus!
Prieks par Jums!

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 17:59

aktieri no Dadžiem

Mūsu kultūras nams- skaistumkopšanas salons dvēselei! Mūsu otrās mājas un vieta, kur katrs esam vienmēr gaidīti!!!
Paldies skatītājiem par siltajiem aplausiem!

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 18:02

Un tomēr,

radās interese zinātājiem pajautāt, kuri ir tie īpašie KULTŪRAS pasākumi, kas notiek Īslīcē un nenotiek Bauskā? Nosauciet dažus!
Bet par Bauskas KC notiekošajām (ne) aktivitātēm pilnībā piekrītu.

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 19:28

vip

Ļoti daudz ir tādi, kas Bauskā nekad nav, piemēram, aprīļa pilienu konkurss!

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 20:15

Vip'am

Kur tad citur Aprīļa pilieniem notikt, ja tur ir viņu "mājas" un "studija"? Bauskas Kultūras centrā arī vietējo amatierkopu koncerti notiek. Vai ir vēl kāds īpašs/ tikai Īslīces k/n notiekošs pasākums? Tautisko deju skates tur notiek, bet tikai tāpēc, ka tuvākajā apkārtnē tā ir lielākā skatuve, ne jau radošās darba komandas dēļ.
Padalieties ar tiek unikālajiem Īslīces k/n nama pasākumiem. Arī gribu redzēt, ko iepriekš mūsu novadā neredzētu.

pirms 6 gadiem, 2014.01.28 10:21

vip

Nu vispār kopumā ņemot gaumes izjūtu kultūras, nevar taču salīdzināt plašo pasākumu bagātību kāda ir Īslīces tautas namā un Iecavas arī turklāt. Piemēram, Iecavā nekad 2 reiz gadā nav vieni un tie paši dziedoņi, kā piemēram, Riči :)

pirms 6 gadiem, 2014.01.28 10:33

!:)

Mīļs paldies lieliskajiem kolektīviem un pasākuma organizatoriem, par skaisto un jauko pasākumu!!! Un balle!!!! Paldies par skaistajām un siltām emocijām , kas vēl šodien valda apkārt!!! Ceru, sagaidīt tās pašas emocijas arī vēl pēc 40:)
Un man prieks par mūsu Aigu, kura tiešam ir kultūras nama sirds un dvēsele!!!

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 20:21

Un tomēr,

atbildes nerodas no "nopietnu KULTŪRAS notikumu" ( kā uzsvēra rakstītājs ar dižu segvārdu - Tauta) zinātāju puses. Par Aprīļa pilieniem jau tika atspēkots, turklāt, diez' vai tas būtu izteiktākais, KULTŪRU augšup virzošais un bagātinošais, notikums. Pasakiet taču vēl kaut ko, lai tiešām spētu noticēt milzīgajai atšķirībai salīdzinājumā ar Bauskas KC.

pirms 6 gadiem, 2014.01.28 17:05

rrrrrrrrrrr

Mēģināšu nosaukt visus, iespejams, ka tāpat nenosaukšu.
Ģimenes diena, reiz martā, zaļā pļava, balles(vismaz 1x mēnesi Un neteiksim ka slikti apmeklētas), kā lielāku svētku(jāņu, ziemassvētku u.c) koncerti, īslīces vsk koncerti. Kā arī citu amatieru teātru viesizrādes(nu šis gan jau KC arī ir) dažādi pasākumi bērniem, kurus ir tā pagrūti nosaukt, Popsīgie koru kari, nerunāsim par ziemasvētku pasākumiem, pensionāriem kā arī bērniem, tagad tiek uzvests mūzikls, orientēšanās sacensības un noteikti ir vēl, kuru uz sitienu ir grūti no galvas atcerēties, kā arī amatieru kolektīvu koncerti.. 20 gadus dzīvoju bauskā, un diemžēl nav būt es nevienu šāda veida pasākumu bauskā :/

pirms 6 gadiem, 2014.01.28 19:01

.

No visiem nosauktajiem, šķiet, ka BKC nav "Popsīgie koru kari". Tad te slēpjas tā lielā atšķirība starp abiem kultūras namiem! Vairāk jau izskatās pēc kārtējās cilvēku brēkšanas - tur viss ir slikti. Bet, kāpēc, neviens nevar paskaidrot.

pirms 6 gadiem, 2014.01.28 21:13

cilvēkam, kurš rrrrrrrrrr(ūc)

Jums tur tā galīgi jocīgi un neloģiski uzrakstījies.
Un, vai tiešām kultūras namā notiek orientēšanās sacensības???

pirms 6 gadiem, 2014.01.28 21:50

sfh

Iesaku salīdzināt budžetus abām iestādēm, BKC tas ir vairākas reizes lielāks nekā Islices kultūras namam, bet atdeve....

pirms 6 gadiem, 2014.01.28 22:43

rundāliete

'Piekrītu tiem kuri saka, ka svarīgas ir ideas un atraktivitāte.Mums rundālē kulturas nama nav vispār , bet mūsu kultūras darba organizatore meklē neparastas vietas, kur notikt neparastiem un interesantiem pasākumiem, izdomā interesantu piedāvājumu.Teātra studijas bērni un jaunieši jau ilgus gadus ir katru gadu laureātos - un tam nav nekāda sakara ar telpām, bet cilvēkuEsmu rundale nesen, bet tiešām esmu par šo kvalitāti pārsteigta, jo varu salīdzinat ar savu iepriekšējo dzīvesvietu- pilsētu. Tā, ka- sveiciens īslīciešiem.

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 09:14

es no Bauskas

Jā, piekrītu, ka Īslīces kultūras namā strādā idejām un prasmēm apveltīti darbinieki. Turpretī, manuprāt Bauskas kultūras centrā darbinieki nīkst ideju nabadzībā.Piekrītu, ka Bauskā viesmākslinieki vienmēr gadu no gada ir vieni un tie paši: Zapacka-Ozols, Riči, Auzāni, Baltie lāči, teātra izrādes bieži vien ir ar vienu darbojošos personāžu. N e i n t e r e s a n t i!Rīkotie pasākumi arī bieži vien neizceļas ar ideju bagātību. Kaut gan dzīvojam ideāli piemērotā vietā un mums ir mūsu Pilskalna estrāde lielākotiesu tā stāv neizmantota un valda klusums. Saprotu, ka Kantri festivālu nerīko BKC. Tiešām novada domei vajadzētu domāt par to, kā Bauskā uzlabot kultūras centra darbu un lai darbiniekiem beidzot liek strādāt, ne tikai atsēdēt darba laiku.

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 11:35

Bauskas kultūršķūnī

No kultūras pie mums ne smakas,
Jo amatpersonas ir švakas,
It bieži smird pēc šnabja dvakas,
Nu,vārdu sakot, vienas kakas

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 16:42

Oj, oj,

Oj, mīļie portāla lasītāji!
Vai tad šis raksts nav par Līduma kluba jubileju?
izskatās ka te drīzāk notiek netīrās veļas mazgāšana.....
lai veicas Īslīcei, Bauskai, Rundālei un arī Iecavai!
Hip, hip urrrrā- jubilejā!

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 17:33

Un tomēr,

šī nav netīrās veļas mazgāšana, bet gan no kāda notikuma (jā, apsveicama) izrietoša , būtībā ļoti vajadzīga diskusija par kultūru, taču tā saveidojusies tāda diezgan neveikla).

pirms 6 gadiem, 2014.01.31 12:08

Vietējās ziņas