Īslīces pagastā sāk realizēt ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projektu. 5

Bērzkalnu un Rītausmas ciema iedzīvotājiem tuvākajos divos gados var nākties samierināties ar neērtībām, jo ir sākušies ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbi. Rezultāts būs grūtību vērts. Projektā paredzētas četras artēziskās akas, divas ūdens attīrīšanas iekārtas, divi pazemes tīrā ūdens uzglabāšanas rezervuāri, divas sūkņu stacijas, notekūdeņu attīrīšanas iekārta, ūdens un kanalizācijas cauruļvadu izbūve apmēram 6,2 kilometru posmā un piecas kanalizācijas sūkņu stacijas. Aleksandrs Rūja, SIA «Īslīces ūdens» valdes loceklis, atzīst, ka pašlaik darba ir pilnas rokas. Vislielāko darba apjomu sagādā dažāda veida atskaites par paveikto, kuras jāsāk jau tagad aizpildīt, ir arī jānoslēdz līgums par kanalizācijas un ūdens cauruļvadu izbūvi ar a/s «Siguldas būvmeistars».  Paredzēts, ka notekūdeņu attīrīšanas iekārta būs Rītausmas ciemā, kas nozīmē, ka no Bērzkalniem būs jāizveido cauruļvadu tīkls vairāku kilometru garumā. Viens no šī tīkla posmiem ies pāri Rītausmas ciema iedzīvotāju dārziņiem, bet A. Rūja pastāstīja, ka īpašnieki ir laikus par to informēti un nepieciešamo darbu veikšana jau ir saskaņota. Jāuzsver, ka cauruļvadus lielākoties plāno uzstādīt ar urbšanas metodi, kas ļaujot ielikt zem zemes virskārtas caurules līdz pat 300 metru garumā.  Tikmēr a/s «Siguldas būvmeistars» nolīgtie apakšuzņēmēji - SIA «Vesta ABM» - jau ir sākuši rakt pamatus notekūdeņu attīrīšanas stacijai Rītausmās. Uzņēmuma darbu vadītājs Aleksandrs Vladko atzina, ka darbi pašlaik norit veiksmīgi un nekādi «zemūdens akmeņi», kas varētu traucēt, vēl nav manīti. Pašlaik gan esot tikai pats sākums, kad ēkām tiek raktas bedres pamatiem. Savukārt apakšuzņēmēja SIA «ATVV AKA» jau ir sākusi darbus pie pirmā dziļurbuma Bērzkalnu ciemā pie ūdenstorņa.  Bērzkalnu iedzīvotājs Laimonis Saulītis atzīst, ka ūdens nav tā lielākā problēma, kas uztrauc. Ūdens kvalitāte nav slikta un pārtraukumi piegādē ir reti. Lielākas cerības tiekot saistītas ar jaunās kanalizācijas sistēmas izbūvi, jo tā ir joma, kurā tiek gaidīti uzlabojumi.  

Pievieno komentāru

Komentāri 5

rūsa

Nepiekrītu Saulītim! Ūdens kvalitāte ir ļoti slikta, pilnīga rūsa tek no krāna un vēl pie tam regulāri!!! arī ūdens pārtraukums pēdējā laikā ir diezgan bieži!

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 23:46

.....

Un kad sagaidīs ūdensvada rekonstrukciju Ādžūnu ciematā, pa caurulēm bieži tek āra rūsa, vai tad tālākie novada ciemati nepieder Bauskas novadam, tikai Bauskai un apkārtējiem ciematiem kau kas tiek darīts. Neatceros kad Ādžūnos vispār kaut kādi ūdensvada remonti bijuši, ja vads plīst tad kaut kā sabaksta un viss..

pirms 9 gadiem, 2011.07.27 08:34

terapija

Derek -- savas olas vajag mazgāt (vismaz rītos un vakaros), ja ir iespēja - arī dienas laikā iesaku ieiet dušā. Vēl - ja duša tomēr nav pieejama - vari lietot dezodorantu. Ceru šie padomi Tev palīdzēs un vairs nesmirdēs olas Tavas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.26 13:06

XXX

UN KAD KAUT KO LĪDZĪGU IR CERĪBAS SAGAIDĪT BAUSKAS IEDZĪVOTĀJIEM?

pirms 9 gadiem, 2011.07.26 10:18

Dereks

Varbūt beidzot Bērzkalnos vasarā nesmirdēs ūdens pēc vecām olām :)

pirms 9 gadiem, 2011.07.26 09:59

Vietējās ziņas