«Īslīces ūdens» klientiem maksa par ūdensapgādes pakalpojumiem no šodienas pieaugs par 32% 13

Kā «Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, Īslīces pagastā un Bauskas pilsētas Mūsas upes kreisā krasta teritorijā SIA «Īslīces ūdens»  pakalpojuma lietotājiem no šodienas, 1.decembra, par ūdensapgādes pakalpojumiem būs jāmaksā 2,31 eiro par kubikmetru, kas ir par 32% vairāk nekā iepriekš, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) informācija.

SPRK apstiprinājusi «Īslīces ūdens» jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No šodienas ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,91 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs - 1,40 eiro par kubikmetru bez PVN.

Kopējā maksa par ūdenssaimniecības pakalpojumu veidos 2,31 eiro par kubikmetru, kas ir par 0,56 eiro par kubikmetru dārgāk nekā pirms 13 gadiem apstiprinātie tarifi, tos pēdējoreiz pārskatot 2007.gadā.

Jaunie tarifi tiks piemēroti «Īslīces ūdens» pakalpojumu lietotājiem Bauskas pilsētas Mūsas upes kreisā krasta teritorijā un Īslīces pagastā, Bauskas novadā.

Tarifu pieaugums galvenokārt ir saistīts ar nepieciešamību ieguldīt līdzekļus novecojošo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu uzlabošanā, kas izbūvētas pirms 50 gadiem. Tieši šo iemeslu dēļ izmaksas par ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas uzturēšanu ir būtiski palielinājušās, ietekmējot tarifu apmēru. Ūdens zudumu problēmu vienlaikus pastiprina arī inženiertīklu esamība privātteritorijā, kas apgrūtina iespēju piekļūt, atklāt un novērst noplūdes.

Lai nodrošinātu ūdenssaimniecības sistēmas sakārtošanu, Bauskas novadā tiks veikta pieslēgumu inventarizācija, novecojušo ūdenssaimniecības iekārtu nomaiņa uz mūsdienīgām. Tāpat komersants plāno pakāpeniski pārbūvēt inženiertīklus, nodrošinot pilnīgu ūdenssaimniecības sistēmu uzlabošanu.

SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas vecākā eksperte Astra Breikša norādīja, ka «Īslīces ūdens» ar Eiropas Savienības (ES) fonda atbalstu jau ir realizējusi divus ūdenssaimniecības attīstības projektus. Kopējās projekta izmaksas sasniedza vairāk nekā 2,7 miljonus eiro, no kuriem 170 000 eiro lielas izmaksas sedza komersants no saviem līdzekļiem. Neskatoties uz pašreiz jau sniegto ieguldījumu sistēmas uzlabošanā, ar ko ierīkotas jaunas atdzelžošanas stacijas, ūdens ieguves urbumi un veikta daļēja inženiertīklu pārbūve, tā ir tikai daļa no darbiem, kas veicami.

Ūdensapgādes pakalpojumu tarifu projektu SPRK izvērtēšanai «Īslīces ūdens» iesniedza šogad 6.aprīlī. SPRK, izvērtējot projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu «Īslīces ūdens» ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

«Īslīces ūdens» reģistrēts 1996.gadā un tā pamatkapitāls ir 1,566 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 226 597 eiro un zaudējumi - 16 834 eiro. «Īslīces ūdens» pieder Bauskas novada pašvaldībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Iedzīvotājs

Bauskas novada pašvaldības uzņēmumiem ir jādzīvo,tā kā maksāsim vairāk !
Man ļoti patīk maksāt gan nodokļus,gan arī paaugstinātos tarifus,ja ir skaidri redzams ,kur tas tiek novirzīts.
Lai veicas visiem!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.01 12:30

bausks

Jā, bet ar13 gadus vecu algu arī vairs nedzīvojam un maksas par citiem pakalpojumiem, piemēram: elektrību, gāzi šajā laikā vismaz dubultojušies.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.07 22:08

kopus cūka nebarojas

tāds teiciens latviešiem ieviesās pēc cilvēku sadzīšanas kolhozos, kaut vienmēr tiek apgalvots, ka centralizētie pakalpojumi sanāk lētāk. Bet ko redzam- pāris gados atmaksāsies gan urbuma, gan sertificēta septiķa ierīkošana. Bauskas domei vien jāatgādina, pašvaldībās, kurās bija kārtīgi saimnieki, par ES līdzekļiem ūdenssaimniecības sakārtošanai, tā tika sakārtota 100% apmērā

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.01 16:42

diez

kurš ir vairāk apmierināts, pašvaldība ar jaunajiem tarifiem vai, piemēram, ģimene četru cilvēku sastāvā, kas mēnesī vidēji izlieto 20 kubikmetru ūdens un tai mēneša izdevumi par šo pakalpojumu sasniegs jau 50 eiro?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.02 10:19

:(

A ūdens kvalitāte kāda, spiediens ceturtajos stāvos. Nožēlojami.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.01 16:55

alberts

vispār šausmas, ūdens kļūst par ekstru, par deficītu.
Āfrika vai?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.01 20:41

bausks

Jā nav jau Āfrika, tepat ūdens nokāp tikai lejā, no Mūsa paņemsi cik vien gribi un galvenai par pliku velti!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.07 22:02

Justs

Turpiniet balsot vēlēšanās par Nacionālo apvienību un ies vēl iespējami sliktāk!!! Urā Ābelniekam Urā Čačam. Ko tagad,pensionāres turpinās teikt slavas dziesmas šiem abiem? Āmen. :))

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.01 21:32

...

Nožēlojami.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.01 23:19

Doma

Neesmu NA atbalstītāja, bet Justa komentārs liecina par vēlēšanu tuvošanos. Skaidrs, ka Justs pārstāv kādu citu politisko partiju un tagad cenšas nomelnot konkurentus. Mani tas nepārsteidz, drīz tāda veida komentāru būs vesels birums.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.02 10:12

Doma

Neesmu NA atbalstītāja, bet Justa komentārs liecina par vēlēšanu tuvošanos. Skaidrs, ka Justs pārstāv kādu citu politisko partiju un tagad cenšas nomelnot konkurentus. Mani tas nepārsteidz, drīz tāda veida komentāru būs vesels birums.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.02 10:12

Vietējās ziņas