Īslīcieši izcīna ceļojumu

Finanšu pratības konkursā «Mana vārdnīciņa» divās klašu grupās pirmās vietas izcīnījuši Bauskas novada Īslīces pamatskolas audzēkņi Monta Rimševica un Deivids Reinieks. Galvenā balva abiem skolēniem – ceļojums ar «Tallink» prāmi.

«Junior Achievement Latvia» rīkoto konkursu «Mana vārdnīciņa» un «Biznesa pasakas» apbalvošanas ceremonijas notika 15. maijā uz «Tallink» kruīza kuģa «Isabelle». Konkursā «Mana vārdnīciņa» žūrijas komisija izvērtēja 269 iesniegtos darbus no 39 Latvijas skolām, savukārt konkursā «Biznesa pasakas» saņemti 276 darbi.

Konkursā «Mana vārdnīciņa» 1. un 2. klašu grupā pirmo vietu ieguva Īslīces pamatskolas 2. klases skolniece Monta Rimševica, kuru gatavoja skolotāja Ineta Kāle. Savukārt 3. – 4. klašu grupā uzvarēja 3. klases skolnieks Deivids Reinieks, kuru sagatavoja Rita Straumīte. «Prieks un lepnums par skolēniem un izglītības iestādi,» saka R. Straumīte.

Labāko dalībnieku sarakstā, kurus aicināja uz apbalvošanas ceremoniju, bija arī Evelīna Petrone no Pilsrundāles vidusskolas 2. klases, kuru konkursam gatavoja pedagoģe Ilga Vaičūne, un Patrīcija Rimševica no Bauskas sākumskolas 5. klases, kuru konkursam gatavoja skolotāja Agita Barkova. Tā liecina jal.lv mājaslapas informācija.

Konkurss «Mana vārdnīciņa» aicina skolēnus no 1. līdz 4. klasei izveidot savu ekonomisko terminu skaidrojošo vārdnīcu. Kopā ar skolotāju, vecākiem un vecvecākiem skolēni saviem vārdiem skaidro sociālo zinību programmā apgūtos ekonomiskos jēdzienus, izveidojot tos vārdnīcas formā. Savukārt konkursā «Biznesa pasakas» 5. – 9. klašu skolēni sacer pasakas par ekonomikas un uzņēmējdarbības tēmām, izveidojot pasaku ar laimīgām beigām. Žūrija vērtē finansiāli drosmīgākās, kā arī uz jaunām idejām vērstās pasakas. Būtisks ir arī pasakas vizuālais noformējums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas