Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īslīciešiem daudz jautājumu, amatpersonām maz atbilžu 5

Īslīces pagasta Bērzu ciemā aktīvi atsākusies ūdenssaimniecības sakārtošana, kam iemesls ir iedzīvotāju paustā neapmierinātība ar projekta gaitu.

Pirms pāris nedēļām šķita, ka darbus laikā var arī nepabeigt. Taču kupli apmeklētajā Bauskas novada domes deputātu tikšanās reizē ar vairāk nekā 30 iedzīvotājiem Īslīces pagasta Bērzos 17. aprīlī amatpersonas uzņēmušās projekta uzraudzību, informē pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Barans.

Darbuzņēmēja SIA «Konstra» pārstāvji solīja, ka būvdarbus pabeigšot līdz 30. aprīlim, bet labiekārtošanu – līdz 20. maijam. Iedzīvotāji gan uzsvēra, ka divas nedēļas nekas neesot darīts, tāpēc nav ticības, ka solīto pildīs. SIA «Īslīces ūdens» valdes loceklis Aleksandrs Rūja informēja, ka visi dokumenti par pabeigtajiem darbiem jāsagatavo līdz 5. jūnijam, citādi uzņēmumam būs jāmaksā soda nauda. Tagad darbi turpināšoties ar pavisam citu sparu, solīja firmas pārstāvji.

Ļaudis tam nenoticēja: «To, ko solīja paveikt nedēļā, vilka trīs nedēļu garumā.» Arī pašvaldības deputāts Voldemārs Čačs atzina, ka nav ticības uzņēmuma pārstāvju teiktajam.

Sūdzību par paveikto un nepaveikto bija daudz. «Kas kontrolē, ko dara strādnieki un kā dara?» sašutuši bija Bērzu ciema iedzīvotāji. Pie namu kāpņu telpām daudzviet novāktas plāksnes, sabojātas brauktuves, iedzīvotājiem ar gumijas zābakiem jāpārvar dubļu joslas. «Novāciet zemi, šķembas, atjaunojiet plāksnes, lai cilvēki var staigāt! Vai mums jāstaigā kā vagariem, pieskatot svešus strādniekus?» pārmeta iedzīvotāji.

Pašvaldības administrācijas pārstāve Agita Eglinska atzina, ka darbu kvalitāte jāuzrauga būvuzraugam SIA «Vide un Būve», ar kura darbu Bauskas novada dome arī neesot apmierināta.

«Daudzstāvu māju pagalmos akas ir vaļā, tik mietiņi apkārt,» sanākušos, īpaši Īslīces vidusskolas pedagoģes, uztrauc drošība. «Ūdens stāv pie māju pamatiem. Nevienu gadu tā nav bijis. Caurtekas aizskalotas ar smiltīm. Nevar ūdeni novadīt no pagalma, jo grāvis aizrakts. Pagrabos ūdens,» pārmetumi bira cits pēc cita.

Pretenziju saraksts bija ļoti garš. SIA «Konstra» pārstāvis solīja visu novērst un salabot, kaut nebija manāms, ka sūdzības tiktu rakstiski fiksētas.

Taujājot par atbildīgo, novada domes pārstāvji norādīja uz Aleksandru Rūju, jo viņa vadītā SIA «Īslīces ūdens» ir projekta pasūtītāja. A. Rūja uzsvēra, ka regulāri runājis par minētajām problēmām būvsapulcēs, taču izmaiņu nav bijis. Iedzīvotāji uzskata, ka daļa vainas jāuzņemas novada domei. «Runāju ar strādniekiem. Pirms tam strādājuši Mārupes novadā, un tur tādu problēmu nebija, jo pašvaldības pārstāvji nepārtraukti kontrolēja darba gaitu,» informēja kāds sapulces dalībnieks.

Tikšanās gaitā apsprieda arī citas problēmas, kas uztrauc īslīciešus. Pedagoģes kritizēja publisko iepirkumu sistēmu, kas prasa daudz laika un negarantē, ka izdosies nopirkt vajadzīgo produktu. Ļaudis interesējās par izglītības iestāžu optimizācijas plānu, sūdzējās par ceļiem, brūkošām pamestajām ēkām, taujāja par iespēju uzstādīt ciemā «gulošos policistus».

Uz tikšanos ar iedzīvotājiem ieradās arī Bauskas novada domes deputāti Daira Jātniece, Inita Nagņibeda, Arnolds Jātnieks. Deputāts Mārtiņš Ruža informēja, ka iniciatīvas grupa 29. aprīlī plāno viesoties SIA «Vides serviss», lai uzzinātu vairāk par uzņēmuma darbību, atkritumu un namu apsaimniekošanas problēmām.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ĀDŽŪNI

TĀ KĀ TIKŠANĀS AR DOMNIEKIEM BIJA DARBA LAIKĀ, TAD KOMENTĀRU IZTEIKŠU ŠEIT.
Mums Ādžūnu ciemata iedzīvotājiem rudenī pabeidza ūdenssaimniecības sakārtošanas darbus, bet neviens no pagasta nepārbauda pašreizējo stāvokli ceļam caur ciematu. Vietās kur tika pārrakts ceļš bedres tik dziļas, ka drīz ar kājām nevarēs iet pa ceļu. Kad mums pabeigs sakārtot ceļu ? Ātri visu š tā pabeidza un vairs neliekas ne zinis.

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 10:27

SIA Akorda

Vēlamies norādīt, ka SIA Akorda nekad nav veikusi un neveic būvuzraudzību norādītajā objektā - Īslīces pagasta Bērzu ciemā, ūdenssaimniecības projekta ietvaros. Rodas pamats apšaubīt žurnālistu kompetenci, veidojot rakstus un informējot iedzīvotājus. saskaņā ar mums pieejamo informāciju http://nozare.lv/tenders/item/20130614112111AA44D2C6C62268F9C3/ būvuzraudzību šajā objektā nodrošina SIA "Vide un būve" reģ. nr. 43603020377. Nekavējoties pieprasām publicēt minētās informācijas atsaukumu. Oskars Kupcis, SIA "Akorda" valdes loceklis..

pirms 6 gadiem, 2014.04.25 12:14

Vietējās ziņas