Īslīciešiem labākā mācību firma pamatskolu grupā 1

Bauskas novada Īslīces vidusskolas mācību uzņēmums «Health and Beauty» otrdien, 19. maijā, ieguvis pirmo vietu skolēnu firmu valsts konkursa finālā.

Iecavas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums (SMU) «Eco Toys» ieguvis otro vietu vidusskolu konkurencē, kā arī Banku augstskolas simpātiju balvu, vēstīts biznesa izglītības biedrības «Junior Achievement Latvija» (JAL) «twitter» kontā.

«Health and Beauty», kurā darbojas Rūta Skotele, Undīne Ūdrēna, Amanda Skultaite, ražo dabiskus skrubjus, portālu informē jauniešu konsultante pedagoģe Rita Straumīte. Līdz ar «Tallink» dāvāto ceļojumu jaunās uzņēmējas ieguvušas nepārvērtējamu pieredzi, jo firma bija jāprezentē ar biznesa plānu Latvijas Universitātes Lielajā aulā visiem fināla dalībniekiem, stendā vizuāli un ar skaidrojumu jārāda produkti, kā arī jāpiedalās intervijā latviski un angliski ar žūriju.

«Jautājumus meitenēm uzdeva uzņēmēji, ministri un augstskolu profesori. Esmu ļoti lepna par viņu panākumiem,» neslēpj R. Straumīte, «finālā gūtā pieredze vērta vairāk par nopelnīto naudu, jo dod nākotnes uzņēmējiem perspektīvas izjūtu.»

Iecavnieki Krista Dārziņa un Artūrs Liepiņš finālā prezentēja koka puzles, stāsta skolotāja Antra Pāruma. «Eco Toys» jau iepriekš sekmīgi startēja SMU gadatirgos valsts un starptautiskā mērogā, jauniešus ar materiāliem un padomu atbalsta novada uzņēmēji. Pirmo vietu vidusskolu grupā ieguva Madonas Valsts ģimnāzijas SMU «Simple+», kas iepriekš bija labākā arī starptautiskajā festivālā.

Konsultantes Solvitas Lauzējas SMU «A-Z-K» no Bauskas Valsts ģimnāzijas ieguva 3. vietu. Firmā darbojas brāļi Kaspars un Kristers Kalēji, jaunākais mācās Bauskas sākumskolā. «A-Z-K» ražo koka loģikas spēles. Kaspars SMU vada jau trīs gadus, un šis viņam ir pirmais lielais panākums, uzslavē S. Lauzēja.

Bauskas sākumskolu finālā pārstāvēja SMU «Akmens notis», kas saņēma atzinības rakstu. Firma piedāvā oriģinālus fotopaliktņus no akmens, dzijas un lina, stāsta S. Lauzēja: «Arī šis ir ģimenes uzņēmums – to vada Laine Druviņa no Bauskas un Monta Druviņa no Iecavas. Prieks par skolēnu vēlmi darboties un panākumiem.»

SMU «Hennas tetovējumi» no Bauskas 2. vidusskolas saņēma simpātiju balvu – ceļojumu ar jahtu. JAL uzslavē firmas dalībnieču Amandas Berlinskas un Viktorijas Ciuneļas ieceri atvērt salonus Bauskā un Rīgā. Īslīces vidusskolas SMU «Vision» dalībnieki Kristīne Vanaga un Jānis Dimitrijevs gandarīti par to, ka viņu firmu uzrunā fināla dalībniekiem uzslavējusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Bausku, Īslīci un Iecavu valsts finālā pārstāvēja seši SMU no kopumā 24 īpaši izvēlētajiem dalībniekiem. Kā uzsver R. Straumīte, tā ir ļoti nopietna pārstāvniecība, turklāt dalība noslēguma sarīkojumā jau liecina par izcilu sniegumu. Kopumā Latvijas skolās darbojas vairāk nekā 800 SMU.

Kā vēstīts JAL mājaslapā, šogad biznesa pasaku konkursā laureātu skaitā ir Bauskas sākumskolas audzēknes Megija Krista Miļūne un Katrīna Kazlauska, kā arī Undīne Ūdrēna un Māra Purva no Īslīces vidusskolas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

qwa

Un vel kads teiks ka lauku skolas nekas nenotiek un nav iespejas realizeties?

pirms 5 gadiem, 2015.05.26 22:36

Vietējās ziņas