Īslīcietis Jānis Paļulis zibeni un varavīksni iemūžina vienā kadrā 1

Īslīcietim Jānim Paļulim Bauskas apkārtnē izdevies iemūžināt retu dabas fenomenu - zibeni kopā ar varavīksni, ziņo portāls skaties.lv. Pirmo reizi profesionālā fotogrāfijā zibens kopā ar varavīksni fiksēts vien pirms diviem gadiem ASV – toreiz fotogrāfs Gregs Makkrauns pavadīja septiņus gadus īstā kadra meklējumos.

“Negaiss trāpījās saulrietā, kad visi gaismas apstākļi bija man par labu, parādījās varavīksne un negaisa mākonis nesteidzās iet prom. Diezgan intensīvi zibeņoja no tā mākoņa, un tad pēkšņi kādu 600 metru attālumā iespēra pamatīgs zibens tuvējā mežā, vislaimīgākajā kārtā izdevās to piefiksēt,” intervijā portālam skaties.lv stāsta Jānis.

“Negaisa mākonis atnāca skaisti un arī aizgāja skaisti ar varenskaistu saulrietu,” atklāj fotogrāfs.

"Bauskas Dzīve" jau vēstījusi, ka Jānis mācījies Īslīces vidusskolā, pēc tam apguvis fotogrāfa arodu un 2014. gadā absolvējis Rīgas Stila un modes tehnikumu. Fotografēšana un viss ar to saistītais jubilāram paticis jau bērnībā. Toreiz mēģinājis vecākiem «izčīkstēt» mobilo telefonu ar kameru. Vidusskolas laikos bildēts nopietnāk – ar tā saucamo ziepju kameru jeb kompaktkameru, kas apgūta pašmācības ceļā.

Tehnikumā neesot bijis grūti, jo zināšanu jau bijis daudz, atlicis tikai tās nostiprināt. «Fotomākslu man bija viegli apgūt, jo daudz strādāju – braukāju, staigāju un pētīju. Man tik ļoti patika fotografēt, ka viss šķita viegli. Šajā mākslā svarīgs arī talants. Lai to apgūtu, jābūt radošam, nepietiek ar tehnisko domāšanu,» spriež īslīcietis.

Popularitāti Jānis ieguvis, bildes reklamējot sociālā tīkla «Instagram» kontā, kā arī piedaloties dažādos konkursos. Jubilāra vislielākā veiksme ir uzvara konkursā «Sony World Photography Awards», par ko Jānis saņēma lielisku dāvanu – fototehniku.

Visbiežāk īslīcietis fotografē kāzās un fotosesijās. Interese esot pietiekami liela – katru nedēļu divas līdz sešas fotosesijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Zibens

Šī bilde soctīklos klejoja jau pērnajā gadā.

pirms gada, 2019.05.08 08:59

Vietējās ziņas