Itālijā Latvijas ūdensmotosporta jaunatnes izlase iegūst ceturto vietu 7

Latvijas ūdensmotosporta jaunatnes izlase svētdien, 2. augustā, izcīnīja ceturto vietu pasaules jauniešu čempionāta «Formula Future» sacensībās. Komandu sacīkstēs Itālijas pilsētā Strezā pārstāvēja Bauskas novada jaunieši.

Ceturtā vieta pašlaik ir augstākais mūsu sportistu panākums «Formula Future» pasaules čempionātā. Turklāt izcīnītas divas otrās vietas individuālajos braucienos un divas trešās vietas Eiropas čempionāta individuālajos braucienos. Otro vietu trešajā laivu klasē ieguva Laura Lakoviča-Lakovica un Roberts Katkovskis pirmajā laivu klasē. Savukārt Eiropas čempionāta individuālajās sacensībās trešo vietu otrajā laivu klasē izcīnīja Nils Slakteris, bet trešajā klasē – Miks Zaharčenoks.

«Esmu priecīgs, ka Latvijas izlase spēja parādīt izcilu sniegumu. Žēl, ka šajās sacensībās veiksmei brīžiem bija lielāka nozīme nekā meistarībai. Par sacensību vietu bija izvēlēta pasažieru osta, kurā nemitīgi ienāca un izgāja vairāki kuģi, kas sacēla tādus viļņus, ka sacīkstes pat tika uz laiku apturētas. Esmu lepns par mūsu gudrajiem, fiziski spēcīgajiem un cīņas spara pilnajiem jauniešiem,» tā Latvijas Ūdensmotosporta federācijas prezidents Atis Slakteris.

Latvijas komandas sastāvā startēja baušķenieki Kristers Latūns, Roberts Katkovskis, Nils Slakteris, Elīza Lakoviča-Lakovica, Toms Bundzinskis, Laura Lakoviča-Lakovica, Miks Zaharčenoks, Kristers Mangins, Varis Jātnieks un Jānis Sējāns, rīdzinieks Emīls Gulbis un tukumniece Diāna Slavīte.

Vienību sacensībām sagatavoja treneri Kristaps Paegle, Reinis Paegle un Aldis Lakovičs-Lakovics, palīdzēja asistente Elīna Mazule. «Šajā sporta veidā beidzot iesaistījušās arī ģimenes, kurām līdz šim ar ūdensmotosportu sakara nebija. Daļa vēl pirms diviem mēnešiem nemaz nenojauta, ka startēs šādās sacīkstēs. Ļoti lielu darbu ieguldīja treneri – mums Bauskā ir koncentrētas zināšanas, kā gatavoties šādām sacensībām, jo ir vairāku gadu pieredze. Jāatzīmē Bauskas novada domes finansiālais atbalsts, kas bija nozīmīgs jauniešiem, lai varētu piedalīties šādās sacīkstēs,» informē A. Slakteris. Dalību sacensībās atbalstīja arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un ūdensmotosporta komandas «Riga Powerboat Team» un «Akvashelf Racing».

Daļu pasaules čempionāta dalībnieku jau 8. augustā varēsim vērot Jēkabpils Motoru svētkos, kur mūsu jaunie sportisti dažādās laivu klasēs piedalīsies Latvijas Ūdensmotosporta čempionāta ceturtajā posmā. Pagaidām komanda «Mēmeles sports» ir pārliecinoša čempionāta līdere.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

priecīgā

Prieks! Par lieliskajiem bērniem, kuri mērķticīgi pavada savu brīvo laiku! Prieks par vecākiem, kuri ir kopā ar saviem bērniem, atbalsta viņus! Prieks par treneriem, kuri prot ieinteresēt jaunos sportistus! Lieliski!

pirms 5 gadiem, 2015.08.05 22:37

Zaumanim

Kā tad tā ??? Tu taču visu laiku reklamē savu meitu,kāda viņa čempione,bet te skat pie starta netika. Laikam jau bija par švaku tik lielām sacensībām. Nu jā,pabraukāt ar Igauņiem vai Lietuviešiem un no trijiem palikt trešā,tā tik ir augstā klase tavā skatījumā.

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 14:18

evita

Lai tādiem kā tev būtu ko rakstīt,cenšos.Lai jauka diena,un brīvdienās ko noderīgu savai ğimenei paveic!Ar cieņu Evita Zaumane!

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 13:17

Diāna

Tik zemu krist lai kritizētu,paņem un iekāp pats tajā laiva un parādi klasi!

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 13:53

vārds

Prezidents Slakteris sapulcējis sev tuvāk stāvošo bērnus, nosauc to par valsts izlasi! Atsevišķi no tiem, protams, spēj ko parādīt un par tiem prieks! Rodas jautājums - vai pastāvēja iespēja šādā izlasē iesaistīties arī citiem bērniem no citām komandām, it sevišķi, ja finansiāli atbalsta pašvaldības (ne tikai Bauskas)?
"visu tikai sev" - Vai paši neredz, ka skaudība un provinciālisms lien pa visiem galiem!
* * Tas, kurš raksta Zaumanim - Tu neapzinies, ka ar saviem komentāriem kaitē sportam? Ej un tiec galā ar Zaumani pats, nevis sabiedrībai parādi, kāds aprobežots esi!
* * BauskasDzīvei kauns par to, ka neseko apvainojošiem komentāriem.

pirms 5 gadiem, 2015.08.09 09:34

Zinis

Iespēja ir visiem, , vajag vairāk painteresēties un būs viss kārtībā

pirms 5 gadiem, 2015.08.09 16:03

Vietējās ziņas