Izbūvējot strūklaku Saules dārzā, izrok cilvēka kaulus 28

Šogad pilsētā ir paredzēts uzbūvēt divas strūklakas. Par peldošo strūklaku Korfa dārzā visi varētu piekrist, turpretī Saules dārzā strūklakas būvēšanas ideja saskārās ar neizpratni - kāpēc savulaik ir bijušas dažādas nesaskaņas kapu dēļ, bet tagad atļauts būvēt strūklaku?SIA «Jaunbērzi AF» no Saldus ir sākusi būvdarbus. 21. jūlijā pie Saules dārza nākamās strūklakas tika atvesti divi lieli grodi. Diemžēl viens no tiem stāvēja uz sāniem, un Bauskas «labvēļi» parādīja savas spējas, izsitot balstus un noripinot grodu, tas saplīsa. Stāsta uzņēmuma darbinieks Ģirts Kačinskis: «Kāds pa nakti salauza grodu. Tas gan ilgi neaizkavēs darbus, bet pagaidām gan gaidām jauno grodu. Tiks izveidota jauna mala strūklakas baseinam, iebetonēta grīda. Blakus strūklakai veidojam sūkņa telpu.» Ekskavatorists Jānis Kampiņš ar savu tehniku izraka bedri, kur salikt divus grodus. Tur tiks ievietots sūknis. Drīz vien racēji pamanīja, ka rok ārā kaulus, tomēr uzdevumu turpināja. Liela daļa izraktā ir aizvesta, bet arī atlikušajā bija gan galvaskausi, gan kauli. Jānis Kampiņš cer, ka kaulus savāks un pārapbedīs. SIA «Jaunbērzi AF» darbu vadītājs Dainis Muša savulaik palīdzējis vēsturniekiem veikt pētījumus Kurzemes apbedījumos un pēc pirmās apskates izteica pieņēmumu, ka tie varētu būt Otrajā pasaules karā kritušie - labi saglabājušies kauli, dziļi apbedīti, tuvumā kaļķa slānis, kas dažreiz ir raksturīgi tā laika apbedījumiem.  Tomēr Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja galvenais speciālists vēstures nodaļā Raitis Ābelnieks uzskata, ka tie ir senāki apbedījumi: «Atrasta iespējamā seno laiku zārka nagla, kas atšķiras no mūsdienīgajām ar to, ka tā ir kalta. Ir arī neliels auduma gabaliņš, izskatās pēc brokāta. Kauli labi saglabājušies tāpēc, ka apbedīti smiltī. Kaļķa slānis blakus apbedījumiem varētu būt celtniecības atkritumi.»Atradumi darbus patraucēšot minimāli, vienīgi strādniekiem tagad vajadzēs uzmanīgāk rakt. Pašreizējo izrakto platību nav plānots paplašināt, un tas nozīmē, ka strūklakas izbūve turpināsies mierīgāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 28

Musha

Un liels paldies LABVEELJIEM par grodu !! -- kaads censhaas jusu labaa lai buutu sakoptaak, smukaak - bet juus panjem un visu salauz !! buutu paliigaa atnaakushi !! mums tie ir 200 Ls -- jums tas ir minuutes prieks - - kaadeelj taa ??


P.S. REDAKTOR -- starpcitu interviju sniedza nevis Girts Kacinskis bet gan Girts Kucinskis .

pirms 12 gadiem, 2008.07.28 17:45

Musha

esmu viens no firmas jaunbeerzi straadniekiem - proti tikai vasaraa bet nau tik svariigi ! firma darbojas paarsvaraa Riigas rajonaa taaka pa saldu *** nav tolx ! viens no jums saka ka shie straadnieki ir dumji un exkavatorists arii ! tad ko juus domaajat par kaprachiem ?? kaaads sakars mums ? mums pasuutija struuklaku un neviens nebriidinaaja ka buus kkaadi sasodiiti kauli .. lai vinji tur ir . pilniigi netraucee lai gulj ! Par to bija jaadomaa domei ne jau mums .... mums taa ir tikai nauda $$

pirms 12 gadiem, 2008.07.28 17:40

Priekš tādiem rējējiem patiesi negribas neko darīt.Tie kas dara tie dabū pa visiem tēva grēkiem un vēl atpakaļ.Goda ļaudis šīs internata samazgas nemaz nelasa.Kas māk taustiņus spaidīt tas savu neizdevušos dzīvi izgāž.Turpiniet strādāt,lai Bauska attīstās.

pirms 12 gadiem, 2008.07.28 09:26

Anta

Vai tas, ka tur suņus ***ina vai dzērāji dzer nav kapu apgānīšana?
Labāk zolīdi pārapbedīt un kritušajiem par godu izveidot skaistu strūklaku.

pirms 12 gadiem, 2008.07.25 10:54

deputāte

..tad kad kādam Bauskas domes deputātam būs īpašums pie Rimi,tad tur arī būs strūklaka...jo pašlaik K. un F.interesē tikai savu īpašumu apkārtne...

pirms 12 gadiem, 2008.07.25 08:32

o.k.

kukumeku,bet zivs jau pūst no GALVAS,no kurienes tā bauskas aura nāk!!! izdari secinājumus,kurā virzienā smird!!!
un tad arī padomā,kur tā bauskas aura rodas???

pirms 12 gadiem, 2008.07.24 11:59

kukumeku

LOHI juus... bljaustaas, chiikst, piikst...
riktigaakie.. kaa te viens jau izteicaas "ruugumpodi"
sava sula vaaraas, jums nekad nekas nav labi. tocna pasisti esat. visur saskatat sliktu.. *** taa lamaties gribas uz shitiem visiem iideetaajiem.
videjie un vecie iid, jaunie liela dalja, tuse uz rimi laukuma un piesarnjo visu un visur kur pagadaas. forsha videejaa gjimene sanak bauska, vecaki majas seezh un ap***h visu, kamer jaunie dzerstas un lauzh un gonko apkart.
ok ok .. nav taa videja bauskas gjimene,.. ceru ka taa nav. bet ir daudzi shie iideetaaji un ir daudz jaunieshu kas vienkarshi piedrazo visu bausku, ne tikai rimi laukumu!

kamer taadi buus - shie kas piesarnjo un tie kas no***h visu, tikmer bauska buus negatiivaa aura.

vot!

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 19:22

baiba

Aizbērto dīķi vajag atrakt,tādu kāds viņš bija,kāds labums no tā bija ,ka aizbēra?

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 18:32

Andris

Musu pilseta,tapat ka saja vajprata valsti,ko aiz inerces vel
sauc par LATVIJU viss notiek stulbi un acgarni.

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 17:16

Tumsa

Es nu gan tos darbus neturpinātu..katik nesanāk kā faraonu kapeņu atklājējiem...

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 13:45

Smogs

Būtu bijusi kādreizejam pilsētas "kuilim" un "sivēnmātei" lielāka cieņa pret dzīvajiem, nebūtu tagad sanākusi tāda necieņa pret mirušajiem.

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 13:13

o.k.

kārtējais pilsētas saimnieku ķeksītis,sakarā ar to,kas it kā apsolīts.
Kur tad Lūsiņkunga apsolītā strūklaka pie RIMI??????????????
Bauskas iedzīvotājus atkal superīgi apmānīja!!!!bet,naudiņa jau nesmird,vai ne?

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 12:22

ivetinaK

Bauskas strūklakas Bauskas garā,sen vairs nav ko brīnīties kas ,kāpēc,kur,jo te ir AIZSPOGULIJA.

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 12:18

Ķepa

Tādas dusmas!!! Nav ne mazākās cieņas pret mirušajiem! Augšgalā strādā vieni vienīgi idioti!!! Strūklaku vajadzēja būvēt aizbērtā dīķa vietā! Ka tikai sev labums! Iedzīvotāju uzskati viņiem pēdējā vietā!

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 10:51

Laura

Ļoti liela jēga taisīt to strūklaku, ja pēc nedēļas tā būs nopūsta ar krāsu vai izdemolēta. Tagad jau grods salauzts.Pilnīgi stulbeņi!

pirms 12 gadiem, 2008.07.23 00:43

Papa

"Jānis Kampiņš cer, ka kaulus savāks un pārapbedīs": tas gan skan nedaudz ciniski. Vai ta' kauli vēl mētājās?

pirms 12 gadiem, 2008.07.22 22:15

pūce

Nu ko var sūroties.. cik sena ir Bauska un tā pati veidota uz zemes kura gan jau ir kāda kapu vietu, cik daudz miljonu cilvēku bijushi starp mums un cik daudz kapu vietas ir bijušas pa kurām tagad skraidelējam un ejam. Liela bēda.. Mirušie jau sen nomiruši un tie ir tikai kauli, nejua kkadas dvēselītes zem zemes.. beidziet vaidēt un īdēt.. pilsēta un tās darbinieki dara to, kas jādara un neviens nenomirs no tā ka saules dārzā tiks izbūvēta strūklaka.

pirms 12 gadiem, 2008.07.22 20:20

Rūķis

Nu, tak GRIBAS STRŪKLAKU BAUSKAS CENTRĀ! Un, BŪS... Varbūt nojaucam un daram lietderīgu kaut ko ar LIELO MONSTRU pilsētas centrā?

pirms 12 gadiem, 2008.07.22 18:14

Vietējās ziņas