Izcūko liepas pie Bauskas vecajiem kapiem 68

Pēc Bauskas novada pašvaldības pasūtījuma SIA «Vides serviss» strādnieki šopavasar apzāģējuši pie Vecajiem kapiem augošās liepas. Daļa baušķenieku, vainagam sazaļojot, ar rezultātu nav apmierināta, norādot, ka koki izkropļoti un ainava sabendēta.

Baušķeniece Silvija stāsta, ka Vecos kapus regulāri apmeklē jau kopš 1966. gada un tur augošās liepas, īpaši ziedēšanas laikā, arvien bijis kaut kas īpašs – ar ziedu kupenām, jau iztālēm dzirdamo bišu zumēšanu un – kur nu vēl brīnišķīgo smaržu.

«Tagad kādam labpaticies skaistās liepas transformēt «eikaliptos» vai «kokospalmās», «nomizojot» to stumbrus līdz pat galotnēm un atstājot zarus tikai kā tādu dīvainu pušķīti makšķerkāta galā. Neesmu speciāliste, taču saprotu, ka šādi lieli zari vairs neatjaunosies. Nesaprotu, kam šīs liepas traucēja un kāpēc kaut kas tāds tika darīts?!» savu sašutumu pauž Silvija.

No daudziem baušķeniekiem viņa dzirdējusi, ka līdzīgā veidā ar neprasmīgu apzāģēšanu veci koki tiekot postīti daudzās pilsētas vietās.
«Vai tiešām tas tiek darīts apzināti, lai apkalpojošajiem dienestiem būtu mazāk darba pie nolauztiem zariem un nokritušām lapām rudeņos? Vai tiešām pašvaldība ir tik nabadzīga, ka nevar pieaicināt profesionāli šādu darbu veikšanai? Vai ainava urbanizētajā vidē ir novirzīta otrajā plānā?» neizpratnē ir Silvija.

Bauskas novada domes saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis norāda, ka šajā situācijā – cik cilvēku, tik viedokļu. «Ir saņemti iesniegumi par koku nozāģēšanu, jo dažiem tie vizuāli izskatās bīstami, jo ir nokaltuši zari un varētu būt dobumi, turklāt spēcīgā vētrā var uzkrist uz kapiem, nopostot pieminekļus. Ir iesniegumi nozāģēt kokus, jo nespēj rudenī vākt lapas. Ir iesniegumi nozāģēt kokus, lai krauķi neligzdo un var pa kapiem un ielu pastaigāties,» ainu ieskicē J. Feldmanis.

Viņš atklāja, ka iedzīvotājiem paskaidrots, ka šī kapsēta ir kā parks un koku nocirtīs tikai tad, ja tas tiešām būs galēji sliktā stāvoklī, bīstams un šādu novērtējumu tam dos eksperts.

Liepām šajā pavasarī apzāģēti sausie un bīstamie zari gan uz kapu, gan ielas pusi. J. Feldmanis atzīst, ka darbus gan nav veicis profesionāls kokkopis – arborists, jo SIA «Vides serviss» pašreiz šāda speciālista neesot un piesaistīšana kā pakalpojums ir dārgs. Arborists tiekot aicināts, ja jāizvērtē koku stāvoklis vai jāveic darbi ar speciālo aprīkojumu.

Patlaban pašvaldībai nav koku apsaimniekošanas noteikumu, bet, kā akcentē J. Feldmanis, tā esot ainavu arhitekta un Būvvaldes kompetence, kas nosaka, kādiem kokiem kur būt.

«Jāsaprot ir tas, ja kokam ir vēsturiski sākts veidot kādas formas vainags, to bez «apcirpšanas» nevar atstāt, jo šie zari nav spējīgi noturēt lielu svaru. Ļaujot atvasei izaugt 2 – 3 m garumā, tā no sava svara nolūzīs, un tāds koks izskatās vienkārši nekopts un aizmirsts. Minētajām liepām ir pietiekami liels vainags, kas nodrošina koka augšanu,» uzskata J. Feldmanis.

«Apcirptās» Bauskas veco kapu liepu ilustrācijas parādot sertificētam arboristam, dendrologam Gvido Leiburgam, viņš secina, ka kokaugiem veikta «vainaga pacelšana» jeb apakšējo zaru izzāģēšana.

«Ir saprotams, ka ielas pusē bija nepieciešamība nozāģēt atsevišķus zarus ielas profilā līdz 5 – 6 m augstumam un virs kapiem vismaz 3 – 5 m augstumā, bet, pēc attēliem spriežot, koku kopēji ir pārcentušies, nozāģējot visus zarus līdz 8 – 10 metru augstumam, kas atbilst aptuveni 1/3 – 1/2 koka vainaga apjoma. Veciem kokiem jāsaglabā iespējami zemu zarots vainags, lai tie būtu ilgtspējīgi un droši. Pat, ja darbus ir veicis kvalificēts speciālists, paveiktais īsti tomēr neatbilst labas koku kopšanas prakses nosacījumiem,» teic G. Leiburgs un min piemēru, ka Rīgas pilsētas saistošajos noteikumos noteikts, ka kokam, kopjot vainagu, nedrīkst nozāģēt vairāk kā 20% jeb piektdaļu vainaga.

«Ar šādu griešanu, kā redzams Bauskas situācijā, tiks iniciēta intensīva atvašu jeb sekundārā vainaga veidošanās, kas atkal pēc neilga laika būs jākopj, nelietderīgi tērējot pilsētas līdzekļus. Turklāt ir būtiski samazinātas koku ekoloģiskās funkcijas un ainaviski estētiskā vērtība. Koka bojāeju tā nevar izraisīt, bet paātrināt var gan,» analizē G. Leiburgs.

Pievieno komentāru

Komentāri 68

Baušķeniece

Paldies par publikāciju un speciālistu skaidrojumiem! Feldmanis gan stāstu par viedokļu daidzveidību droši varēja aiztaupīt, jo neredzu vajadzību pārstāstīt katra slimās fantāzijas (piemēram tādas, kā visu koku nozāģēšanu, lai putniem nav kur apmesties, vai nespēju savākt lapas). Skaidrs ir tikai tas, ka senie, skaistie koki ir neatgriezeniski sakropļoti ar neprasmīgu kopšanu, un par to kārtējo reizi "paldies" mūsu pašvaldības kantoru nejēgām! Vai nodzīvosim līdz laikam, kad pašvaldība nenodarbosies tikai ar nožēlojamu, savas nejēdzības attaisnojošu atrakstīšanos, bet normāli un atbildīgi darīs savu darbu?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 12:47

mjāā

Drīz kādam sagribēsies arī pašus kokus:)

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 13:11

Baušķenieks

Ja kādam tas liekas izcukots tad vai ir labāk kā uz galvas un kapu kopiņām krīt sapuvusi zari? Ko ņematies. Tīra glīta ielas pusē, mazāk kraukļi ķezisies. Sais kapos butu ļoti daudzi koki jāsakopj. Paldies ir glīti un kārtīgi.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 13:36

Bauskas identitāte

paldies domes sabiedriskā Ieva par saturīgo komentu!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 13:54

Par sapuvušajiem zariem

Zinu daudzus cilvēkus, kuri tieši šajos kapos vēlas apbedīt savus mirušos tuviniekus, ka tajos ir gan skaisti, veci koki, gan skaisti, seni pieminekļi. Un bojātu koku vai zaru likvidēšanu nevajag jaukt ar infantīlu visu pēc kārtas zaru zāģēšanu, kā tas izdarīts šajā gadījumā.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 14:29

baušķis

"neaizstājamo" speciālistu veikumu jau varam redzēt pie pilskalna ieejas izkropļotos kokus. nu kur tai domē tik daudz stulbeņu un koku nīdēju savairojies?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 00:02

kas kuram liekas

bet fakts ir tāds- pie mums, novadā nav svarīgs rezultāts, galvenais ir process, bet proces ir naudas apgūšana, lielas naudas izšķiešana iznākumā, ko jau no sendienām dēvē par "čiku"

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 17:54

Nu

Tiešām tik traki, ka daba jāiet baudīt kapos? Tak pavaciet rudeņos lapas, zarus, notīriet putnu saķēzītos kapu pieminekļus, un tad paskatīsimies vai šitā protestesiet pret koku apzāģēšanu. Koki nav nozāģēti, tik apzāģēti, kur problēma? Cilvēkam, kuram ir ko darīt, nav laika kapos kokus pētīt, tas viss aiz bezdarbības. Krīt uz nerviem dabas draugi, brauciet mežā un baudiet cik uziet.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 14:15

nu, nu, nu

Dabu, skaistu ainavu, labu arhitektūru, normālus cilvēkus u.t.t. ir prieks skatīt (baudīt) da jebkur.
Tas neapnīk. Žēl tikai, ka tā visa mums apkārt ar katru dienu paliek mazāk. Īpaši jau pēdējo.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 14:25

tikai jau nu nevajag

Tu tā brēc, it kā tās lapas būtu jāvāc visu gadu, bet lapas krīt tikai rudenī,un sniegs krīt tikai ziemā, bet sētniekiem citādāk atliktu tikai papīrus salasīt un pudeles un viss darbs,jā, ak vēl , nopļauto zālīti sagrābt, un to dara laikam taču sētnieki, par ko tad citiem būtu jābļauj. Ir jau atšķirība- apzāģēt dažus zarus vai visus zarus apzāģēt un atstāt galotnes pušķīti. Bauskā dabas draugu vietā paliek dabas ienaidnieki.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 16:07

to tikai jau nu nevajag

Bauskā dzīvo cilvēki, kas dara un cilvēki, kas raud. Un ir savas galvas ienaidnieki....

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 16:58

to to tikai

Bauskā dzīvo cilvēki, kas dara bez prāta un cilvēki, kuriem ar to vienmēr jāsamierinās

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 17:50

to to tikai jau nu nevajag

Bet kāpēc tu domā, ka tie cilvēki, kas dara, visu dara pareizi? Man šķiet, ka viņi vispirms dara un tad tikai domā, un nedomā ar galvu. Darīts tiek tikai darīšanas pēc , tāda darba imitācija ,izdarīsim un tad paskatīsimies, kas no tā sanācis. Ja nebūs labāk, tad vismaz savādāk.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 18:12

to to tikai jau nu nevajag un to to tikai

Vai pieteicies palīdzēt pareizi zāģēt, apzāģēt jeb tikai internetā esi speciālists???

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 20:01

to to to to to

Kur ir tā vieta, kur var pietiekties? Lūdzu, paziņojiet, kad esat iecerējuši veikt kādu nākošo debilismu. Noteikti pieteikšos.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 21:56

Tototototo

Kā ierakstīt taču tu atradi, tad jau visu pārējo arī atradīsi, ja gribēsi

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 23:03

Liepa

Piesmakušo pilsētu ielās es attīru gaisu, pati paciezdama piesārņojumu labāk par citiem kokiem. Iegaumē, ka mūsu stādījumi spēj aizturēt līdz 80% putekļu. Es viena pati aizstāju desmit istabas kondicionieru divdesmit stundu darbu. MĒS RAŽOJAM fitoncīdus un skābekli. Viena PATI ES SPĒJU vasarā saražot ap 2500 m3 skābekļa!
...nervoziem cilvēkiem ieteic uzturēties zem ziedošām liepām... varbūt, ja Tevi tik ļoti kaitina, ka viena sabiedrības daļa, izrāda rūpes par manu kuplo vainagu, kurš tagad apskādēts, nav zināms, kā to piecietīs manas saknes, tālab atnāc un ieelpo manu smaržu un tapsi mierīgs/a!

Atceries, LIEPU latvietis godāja un cienīja, nereti turēja svētu. Un arī Tevi aicinu to darīt!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 05:35

arī Baušķenieks

Ko var ņemties slimā tauta. Normāli apzāģēti zari. Uzkristu tai "gudriniecei" kāds zars uz galvas, tad kviektu kā aizkauta, ka zari nav apzāģēti! Pat bildēs ir redzams, ka vainags ir normāls un arī gaisma iespīd kapu teritorijā. Tāda sajūta, ka šai tenku lapelei nav ar ko reitingu noturēt, kā tikai rakstot negācijas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 14:52

direktrise

Ruhockas kundze, tas kas jums ir normāls citiem nešķiet! un par slimo tautu stipri pārspīle! Paskaties uz sevi!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 15:15

Veselajam

"Slimā tauta", kas "kviec kā aizkauta" ir tā, ka jums, mērgļiem, algas maksā!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 17:52

Par tenku lapeli

gan nesmuki izrunājies. Nu, nav jau tā Bauskas Dzīve tik skaista kā tā pašvaldības pašlavināšanās avīze, bet vismaz savu reizi kaut ko par reālo situāciju novadā tur var izlasīt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 18:01

To veselajam

Tā jau es domāju. Ne jau kokiem ir vaina, bet latvāniešu skaidībai- 'viņiem algas maksā'... Un par tenku lapeli precīzi- tās mērķis ir vēl vairāk uzkurināt to, ka algu maksā, nevis koki slikti apzāģēti.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 19:55

Zini ko

Par latvāniešiem latviešus gan sauc tikai Kremļa troļļi. Tā ka nodevi sevi, trolli...

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 22:03

Zini ko

Es jau sen domāju, ka kremlis ir sačakarējis visu. Arī kokus, zāli, cilvēkus. Izsūtīja normālos, palika stukači,čīkstuļi, skauģi.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 23:08

Par to Kremli

Tā jau arī ir. Sačakarējis ir ļoti daudz ko. Bet tagad mēs paši turpinām *** labākajās Kremļa tradīcijās.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 12:33

arborists

Tas speciālists Leiburga kungs droši vien ir sašutis tāpēc, ka viņam gar degunu ir aizgājusi prāva naudas summa- "labie koki" par kopšanu prasa no 150-250 eur par koku.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 14:59

es ar ir vien arborist

un vis kok nofuksē par balt velt. Tas nekas, ka s...dig sanāk, bet za to riktig lēt

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 18:10

iedzīvotāja

Kokiem nav nekādas vainas kā viņi apzāģēti,vispār tur tos kokus vajadzētu paretināt vai nozāģet vispār jo
sakopt kapus ka sakrīt zari un sabirst lapas un zaros ķērc kraukļi ir briesmīgi un lapas jāgrābj tonnām
un kad zied kastaņi tad tās kapu kopiņas ir briesmīgas no tiem sabirušiem ziediem viss ir kārtībā nevajag
celt paniku kur viņas nav

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 15:54

iedzīvotāja 2

Kā tad, un visu noasfaltēt. Un visus zvērus nošaut, zivis izindēt, un dabu mums vispār nevajag. Skābekli ražosim rūpnīcās, un dabas skaistums vispār tādiem i diotiem kā man ir pilnīgi svešs jēdziens.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 09:44

nu jā

Būs kā ārzemēs.Klajš lauks un plāksnīte.Neticami skaisti.Kam mums to kapu kultūru.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.19 06:46

iedzīvotāja

Varu piemetināt tiešām slima tauta

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 15:56

tāpēc

Tu arī esi šīs pašas tautas pārstāvis - tātad slims. Dīvaini cilvēki, kas slēpjas aiz vārdiem- tauta un visi. Nekad nevajag savas personīgā intereses pasludināt kā tautas , savus teiktos vārdus un domas kā visi un tauta. Tauta un visi nav viens iedzīvotājs un viens baušķenieks, tas ir ļoti vājš vairogs kaut kādā diskusijā, tas ir, godīgi sakot,- nekas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 16:14

piemetinātājai

tiešām visa veselā "tauta" satilpusi domes pelēkajā mājā!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 16:33

to metinātājiem

tai domē jau arī visa tauta nav vesela, dažām ir ar arodsaslimšana "***m-***m ku-kū"

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 00:07

tomēr

BDZ cenzūrai nepatīk ideja par skaisti nopļautu pļaviņu ar betona kapakmeņiem tajā, kā redzēts ne vienā vien aizokeāna kapsētā?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 16:48

cenzētajam jeņķim

Ideju par skaisti nopļautu pļaviņu varat lieliski realizēt Šarlotes kapos, bet vēl labāk savus vecākus pēc nāves apbērt ar īpašām baktērijām un iegūt kompostu istabas puķēm. I zālīte nebūs jāpļauj

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 17:56

nekā personīga

Nu nav latviešu tautā iesakņojusies paraša ar zaļu pļaviņu un betona kapakmeņiem , latvietis tomēr grib gulēt dzeltenu smilšu kalniņā zem šalkojoša koka, kur blakus guļ viņa senči. Te tomēr ir Latvija, viņa Dzimtene, un nezinu vai kāds īstens latvietis gribētu, lai viņu gulda kādā aizokeāna kapsētā klajā laukā. Tikai pasaules staiguļiem ir viss vienalga.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 17:58

redzi

atbildēs rakstītais ir tieši tas, ko B DZ cenzores izdzēsa, palika vien parodija "tomēr"

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 09:27

īslīcis

uz Rītausmu ciematu bija skaista aleja, tagad kroplu kokstabu rinda. Kāpēc MANI nodokļi tiek tērēti koku varošanai, kā nosargāt nodokļu naudu no šo seftmaņu nagiem?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 00:10

Yo

Ne tikai tajā vietā ir radīta nelabojama kroplība, visa Bauska ir līdzīgi skropļota. Gan sēru vītoli upes krastā, gan Salātu ielas liepas, gan pilskalna parka koki, un vēl daudzās citās vietās. Nav attaisnojuma parastajam apgalvojumam, ka var jau cirst un zāģet, viss ataugs - tā nemaz nav, koks nekad vairs nebūs pilnvērtīgs, un, tiklīdz kāds zariņš ataug, to atkal steidzīgi nozāģē, lai atkal būtu tie kroplīgie stabi, nevis normāli, zaļojoši koki. Šajā jomā man ir patiešām kauns par savu pilsētu, kaut kur aizbraucot kauns teikt, ka esmu no Bauskas, jo tādas kroplības citās vietās neesmu redzējis.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 09:52

to yo

Aizbrauc uz Rundāles pili.. tur viss parks/dārzs ir tāds!. Un cilvēki iet un apbrīno. Tur skaisti- te kroplība?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 10:43

to to yo

Ja nespēj saskatīt atšķirību starp koptu franču dārzu un brutāli apcirstiem pilsētas apstādījumiem, tad ieteiktu tev pievērties daiļiteratūrai. R.Bredberijs ir sarakstījis brīnišķīgu grāmatu:
"Pret stulbumu
paši dievi
cīnās veltīgi".

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 17:42

Laure

Labdien,
Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individuālie aizņēmumi ar 2% procentu likmi. Mēs varam dot jums aizdevumus, lai iegādātos traktorus vai zemi, lai jūs varētu veikt lauksaimniecību, tirdzniecību, ieguldījumus vai citas lietas, ko vēlaties darīt. Sazinieties ar mums tieši pa pastu: sduplens@gmail.com 

Ar cieņu

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 00:13

maure

nebāzies ar savu greizo dziesmu grāmatu pie komentāriem, kuram ienāks prātā ar kaut kādu sū duplenu sazināties

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 07:28

!

Te apliecinājums tam, ka pilsētā nav ainavu arhitekta, nav nekādas plānošanas, nav redzējuma. Kā izrādās nav ar saustošo noteikumu, kas kaut ko regulētu. Tagad nu dara, kas nu kuram prātā ienāk, bez jebkāda pamatojuma.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 05:24

Pilnīgi pareizi teikts. Pilsētas attīstītāji ir ar nulles domu! Visur tiek iekakāts bez tālejošas vīzijas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 10:40

zemgalīša

Koku zaru nozāģēšana ,pataisot kokus par slotas kātiem,jau turpinās daudzus gadus arī pagastos,pamatojot,ka daudz lapu,ka alerģijas no ziediem,ka traucē tehnikai,u.t.t.Liepu ziedu smaržu esam aizmirsuši,ozolu skaistos,kuplos vainagus arī izkropļo,arī bērzu zari parauti gaisā,nav vairs skaisto ,dižo koku ar nolīkušajiem zariem un to visu kāds prot veiksmīgi pamatot un viss turpinās.Ir cilvēki,kuriem visa daba traucē.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 11:02

...

Mums Mēmeles ielā vispār visu upmalu pliku izzaģēja. Bet sola , ka būs smuki un mēs paciešām. Visi kraukļi tagad savija ligzdas pie mūsu mājas, bļauj no agra rīta līdz vakaram, visi celiņi ap***i. Nekad nebūs tā, ka visiem labi. Cik cilvēku - tik viedokļu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 11:12

r3f

Neesmu nekāds domes pārstāvis, bet man šķiet ok. Man personīgi nepatīk, ka visur ir mežš un gara zāle.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 11:29

mzgd

Kāds raksta tēmai sakars ar mežu vai garu zāli? Vai rakstiņu vispār neizlasīji?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 12:37

monta

Nožēlojami Feldmaņa argumenti. Diemžēl no "zaļās ielejas", kas Bauska, paliek aizvien mazāk. Saulesdārzs pataisīts par izkaltušu pļavu (arī liepu rinda vienam otram traucēja), Rātslaukuma atjaunotā daļa par bruģētu aerodromu, Kalna ielas ceriņus izplēsa jau pāris gadus atpakaļ - tās dažas iestādītās maikstes skatu nelabo. Slimnīcas un daļu Dārza ielas ceriņus tāpat. Visur tikai plēš un zāģē. Tad putni, tad zari traucē... Plika un pliekana tā mūsu pilsētiņa. Vēl tikai jāpieķeras Baznīcas dārzam. Vai tiešām ainavists, vai pareizāk, pļavists, (tāds taču mums noteikti ir?) domā, ka ar dažām puķu klumbām un kārtējo līgo novīteni kalna galā pilsēta ir skaista? Un vispār, kas tas par sviestu, ka kokus zāģē kaut kādi lumbraki, kam par to nav ne jēgas ne saprašanas?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 14:38

nevar būt

domes zaļais zemnieks Jātnieks apgalvo, ka vides serviss un domes darbinieki savu darbu padarot ļoti labi!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 16:05

var būt

Vides serviss dara visu, ko un kā liek.Par darāmiem darbiem taču slēdz līgumu un tur arī tad visu atrunā- ko, kā un cik augstu, vai visu, vai pusi, strādnieki tad arī vadās no dotā uzdevuma, bet līgumu jeb darba uzdevumu slēdz vadošie darbinieki.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 17:59

Starp citu

Arī Baznīcas dārza koki jau ir apskādēti, ka maz neliekas. Vecie, skaistie koki, kuriem nejēgu nozāģētos zarus vairs klāt nepiediegsi. Bet visskumjāk, ka cilvēki gadiem cieš šādas nejēdzības un izpaužas tikai tad, kad kāda Silvija vienīgā to pamanījusi. Kāpēc esam tik pazemīgi un inerti?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 19:57

tingeļtangelis

izskatās, ka Bauskas pašvaldības darboņi spēj sa*** it visu kam pieliek roku!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 16:19

Nu nu

Nu tad,lai stāv,krīt uz galvas zari,ja nav labi.
Nē nu tiešām ir toč slimi cilvēki.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 16:55

koko

Nu, tev jau acīmredzot kāds ir uzkritis. Slimu cilvēku vari pavērot spogulī.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 17:38

tā jau ir

tā kā, uz galvas uzkrituša zara dēļ slimnīcā neviens nav nogādāts, visi cietušie būs tikuši domei...., ar galvas traumām.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 17:49

Vietējās ziņas