Izglītības iestādes Iecavas un Rundāles novadā sagatavojušās uzņemt audzēkņus klātienē, kad vien tas tiks atļauts

Iecere 1. – 2. klasēm atsākt mācības klātienē ir atlikta. Skolu direktores, kā arī pedagogi «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka ir laikus parūpējušies, lai 1. – 2. klašu skolēniem, no attālinātās vides pārejot uz mācībām klātienē, izglītošanās notiktu stingri kontrolētāk, ievērojot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Kaut gan skolas gatavas uzņemt audzēkņus, Izglītības un zinātnes ministrija piedāvā klātienes mācības atsākt tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju.
«Drošības komplekts» Iecavā
Lai skolā varētu atgriezties 1. – 2. klašu audzēkņi, Iecavas vidusskolas direktore Agra Zaķe ir nopietni pievērsusi uzmanību izvirzītajiem epidemioloģiskās  drošības pasākumiem.

Skolas telpas ikdienā piepilda 132 aktīvi 1. – 2. klašu skolēni. Direktore ir parūpējusies par to, lai skolai nodrošinātu tā saucamo drošības komplektu, kurā ietilpst dezinfekcijas līdzekļi, telpu vēdināšana, distancēšanās, kā arī skolēnu, pedagogu un tehniskā personāla nodrošināšana ar sejas maskām.

Maskas gādā pašvaldība, paredzēts, ka ikviens audzēknis saņems trīs daudzkārt lietojamas maskas. Ja skolēns masku būs aizmirsis mājās vai pazaudējis, viņam tiks piešķirta vienreizlietojamā maska. Par maskas valkāšanu un citu drošības pasākumu ievērošanu skolā atbildīgi ir klašu audzināji, skolotāju palīgi, atbalsta speciālisti un medmāsa. Informācijas nekad nevar būt par daudz, tādēļ attiecīgo klašu audzinātājas ir papūlējušās, lai, atsākot mācības klātienē, e-pastā informētu gan skolēnus, gan viņu vecākus par masku lietošanas nepieciešamību. Direktore A. Zaķe cer, ka vecāki kopā ar bērniem noskatīsies un pārrunās multimediālus informācijas materiālus, kas sniedz plašāku ieskatu un instrukciju par pareizu maskas lietojumu.

«Esam izvēlējušies kabinetus, kuri ir pietiekami lieli, lai katram skolēnam sanāktu ievērot divu metru attālumu. Lai nenotiktu plūsmu pārklāšanās, mācību kabineti ierādīti visos trīs skolas korpusos. Jau drīz sagaidīsim visus 1. un 2. klašu skolēnus pa skolas trim ieejām,» ar situāciju iepazīstina Agra Zaķe. Gan direktore, gan skolas darbinieki ir darījuši visu iespējamo, lai skolā visi būtu drošībā. Jāgaida tik, kad būs ļauts mācīties klātienē. Agra Zaķe atzīst, ka laika gaitā būs skaidrs, ko vēl nepieciešams uzlabot.

Pilsrundālē klātienē – kaut rīt
Pilsrundāles vidusskolas direktore Antra Žukovska uzsver, ka atbilstoši visām prasībām gan viņa, gan pedagogi esot pilnībā gatavi pēc vairāku mēnešu pārtraukuma uzņemt 1. – 2. klašu 52 skolēnus. Vidusskolā maskas nodrošinātas ar Aizsardzības ministrijas iepirkumu, kas nozīmē to, ka gan skolēniem, gan pedagogiem maskas ir iepirktas, bet, ja nu tomēr gadīsies, ka kādam maskas pietrūks, par to informēs pašvaldību. Direktore A. Žukovska ir pārliecināta, ka, vadoties pēc valstī noteiktajiem likumiem, darba process esot pietiekami sakārtots un visam vajadzētu būt kārtībā.

Atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātajam reģionu principam, patlaban mācības klātienē varētu atsākt 20 pašvaldības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra aktuālākie dati.

IZM kritērijam par 14 dienu kumulatīvo saslimstību ar Covid-19, kas ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju patlaban atbilst Alsungas, Baltinavas, Ciblas, Dundagas, Durbes, Ērgļu, Jaunpiebalgas, Krustpils, Kuldīgas, Mālpils, Mērsraga, Nauksēnu, Neretas, Pārgaujas, Pāvilostas, Rucavas, Rūjienas, Salacgrīvas, Salas un Skrundas novads.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas