Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītības pārvaldē nav darbinieku 55

Bauskas novada Izglītības pārvaldē (IP) šajās dienās ir tikai vadītāja un vietnieks. Metodiķes no darba ir atbrīvotas, viņu vietā jaunas speciālistes nav pieņemtas.Vispārizglītojošo skolu 3. klašu audzēkņi 7. maijā kārtoja valsts pārbaudes darbu. «Ļoti ceru, ka nebūs nekādu starpgadījumu. Ja arī tie būtu, mums fiziski nav iespējams skolām sniegt palīdzību, jo pārvaldē esam tikai divi darbinieki,» 7. maija rītā «Bauskas Dzīvei» skaidroja IP vadītāja Aija Spriņķe. Viņa šajā amatā būs vēl trešdien, 8. maijā, vietniekam Aleksandram Novickim pēdējā darbdiena bija 7. maijs.  Bauskas novada administrācijas izplatītajā maija pasākumu plānā nav informācijas par notikumiem izglītības jomā. Iepriekš bija paredzēts, ka maija pirmajā pusē notiks konkursa «Gada skolēns 2013» noslēguma sarīkojums. Nav apkopota informācija par valsts pārbaudes darbu norises laiku, mācību gada noslēguma pasākumiem.  Tajā pašā laikā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) joprojām nav saskaņojusi Bauskas novada domes deputātu lēmumu par IP vadītājas Aija Spriņķes atbrīvošanu no amata. 2. maijā IZM uz tikšanos Rīgā bija aicinājusi domes atbildīgās amatpersonas, novada skolu vadītājus, vecāku pārstāvjus. Tika diskutēts par novada deputātu 28. marta lēmumu, ar kuru tika likvidēta IP.  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Bauskas starpnovadu organizācijas vadītāja Māra Graudiņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka pašvaldības pārstāvji ignorējuši ministrijas aicinājumu, nosūtot izvērstu novada domes lēmuma skaidrojumu. «Ļoti cerējām, ka uz tikšanos ieradīsies domes pārstāvji, kāds no deputātiem. Joprojām neesam dzirdējuši argumentētu skaidrojumu par IP likvidēšanu, neviens nav paudis kāds būs šīs reformas ekonomiskais, saturiskais ieguvums,» skaidroja M. Graudiņa.  Vienlaikus viņa atzina, ka skolu vadītāji, kuri devās uz tikšanos ministrijā, negrib publiski izteikties. «Uzskatu, ka tas nav normāli, ka skolu vadītāji nevēlas runāt, jo baidās par amatu saglabāšanu, par savu skolu. Tas apliecina, ka Bauskas novadā izglītības jomā notiekošais neveicina kvalitatīvu darbu,» tā M. Graudiņa.  Kā tas iespējams, ka, vienu iestādi likvidējot, nav izveidota cita. Vai šāda rīcība negatīvi neietekmēs izglītības procesus novadā, Bauskas domē nepaskaidroja. Juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns apgalvoja, ka darbs var notikt, strādā iestādes vadītāja, vietnieks, no administrācijas norīkota lietvede.  Situāciju, ka 9. maijā turpinās strādāt IP vadītāja, jo viņas atlaišanu no darba IZM nesaskaņo, un jaunizveidotās izglītības nodaļas vadītājs, M. Mākulēns noraidīja. Izvērstākus komentārus juridiskās nodaļas vadītājs atsakās sniegt.

Pievieno komentāru

Komentāri 55

Es arī paskatījos sarakstos, ļaunais ***lēns smukulēns nav sarakstos, tad nu balsošu par Aivaru Lembergu.

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 20:22

Es arī paskatījos, ***lēns smukulēns nav nevienā no sarakstiem..nu žēl, tad jau jābalso par kaut ko citu smuku-
Un man patīk Uldis Kolužs! Smuks jo īpaši i!!! Un arī zaļā krāsā, kaut arī gaiši!

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 20:16

Es arī paskatījos, ***lēns smukulēns nav nevienā no sarakstiem..nu žēl, tad jau jābalso par kaut ko citu smuku-
Un man patīk Mārtiņš Ruža! Smuks ļoti!!! Un zaļā krāsā!

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 20:15

Es paskatījos, ***lēns smukulēns nav nevienā no sarakstiem..nu žēl, tad jau jābalso par kaut ko citu smuku-nu man patīk arī Feldmanis Alvis

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 20:10

jurisTELIS

te rakstu ar smAll te pārslēdzu CAPS LOCK!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 20:09

man jau arī tas ***lēns smukulēns patīk.
vai viņš ir kādā sarakstā, labprāt balsotu par šo ***lēnu smukulēnu!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 19:57

tas, kurš nav Naomi un arī Administrators n

Cien. "Naomi" - Tavs rakstītais liecina tikai par vienu: "ļipa trīc", jo nu tik "zinošs" esi, ka zini, ko var un ko nevar praktizējošs jurists vai vēl kāds cits, jo apzinātu nepatiesību izplatīt un aizsegties ar to, ka IP adreses mainās, ir vienkārši smieklīgi. PAR VISIEM APMELOJUMIEM, KA NESANĀK ATBILDĒT, jo ir pilnīgi skaidrs, no kurienes visiem šiem apmelojumiem "aug kājas" UN KURŠ BIJA TAS, KURŠ AIZSĀKA VISU ŠO JEZGU STARP IZGLĪTĪBAS PĀRVALDI UN DOMI. Tāpat nevajag domāt, ka tas, ka jūs savā "slepenajā biedrībā" nolēmāt sākt MELNO (apmelojošo) KAMPAŅU pret konkurentiem, nav kļuvis zināms ārpus jūsu "biedrības". VARBŪT TOMĒR APSTĀJIETIES, KAMĒR NAV PAR VĒLU, UN, JA JAU TOMĒR UZSKATĀT, KA TĀS NAV NEPATIESĪBAS, TAD KĀDĀ PUBLISKĀ DISKUSIJĀ VAI PASĀKUMĀ, KAS VĒL BŪS, TO VAJAG PATEIKT KONKURENTAM ATKLĀTI, LAI TAD KĻŪST SKAIDRA PATIESĪBA, NEVIS SLĒPTIES ANONĪMĀ KOMENTĀRĀ.

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 16:43

jaa

mākoņu smukulēnam laika pietiek tikai sevis uzfrišināšanai, par pārējo lai domā citi!

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 15:36

Es arī nesaprotu, deputāti atbrīvo IP vadītāju, IZM nedod piekrišanu, jo nepiekrīt tādai atlaišanas metodei, pieprasa paskaidrojumus, kurus nevien nevar sniegt un izskaidrot, bet tai pat laikā organizē jaunu konkursu uz IN vadītāja vietu, kur no 2 pretendentiem uzvar tas ""labākais", Mākulēns apgalvo , ka IZM Bauskas novadam ir pie vienas vietas, tapēc klaji ignorē. Sprinķe nu ir prom un cik zināms tiesas darbi jau notiek, jaunais vadītājs no šodienas sāk darbu, vispār tā var notik tikai Bauskā, tas ir unikāls gadijums! Viena no metodiķēm teica, ka neviens nav nācis no Sprinķes pārņemt amata pienākumus, vsipār jau tas būtu normāli, ka jaunais vadītājs, pirms stājas amatā, nāk un pārņem visus darbus, aprunājas, izrunājas kas un kā, bet šamējais nemaz neliekas ne zinis, laikam jau ļoti spēcīgs, vai arī, kapēc viņam jādara Sprinķes iesāktais, ka būs jāstrādā pēc deputātu un izpiddirektores stabules.! Auzān, nu uzzini, kā tur īsti ir un uzraksti!

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 10:15

kukū

Es nesapratu, vai tad tagad IP ir divvaldība?

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 10:03

Naomi

Cien. "administrator"! Domāju, ka pirms raksti kaut ko pārliecinies vai tiešām, tas ko raksti atbilst realitātei:
1. jo ikvienam praktizējošam juristam ir skaidrs, ka neviens zem šī raksta atrodamajiem komentāriem netiks tiesā atzīts par pietiekamu, lai komentāra autoru sodītu par tā publicēšanu.
2. tas tik būtu jautri, ja tagad atsevišķu šādu komentāru dēļ tiesībsargājošās iestādes, piepūlētu spēkus un resursu, lai atšifrētu autoru, jo arī to jebkurš labs administrators zina, ka mūsdienās IP adreses mainās.

Secinājums- kādai no kandidējošajām partijām ir ne īpaši gudrs deputātu kandidāts vai atbalstītājs, kurš cenšas savu mazvērtības kompleksu izrādīt uz āru publicējoties zem segvārda Administrators:)

Ieteikums- necitē likuma pantus, kurus neizproti;)

pirms 7 gadiem, 2013.05.09 08:26

A.O. ir tas, kas rakstīja "08.05.2013. 15:38:55" un izplata apmelojošu informāciju publiskā vidē - kāds ir šis forums.

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 23:34

Auzāns ir ļoti labs žurnālists, cepuri nost! Nevajag nesties cilvēkam virsū, ja viņš atspoguļo informāciju, kura kādam nepatīk, kuru gribētu noklusēt. Pateicotiess Auzānam vismaz tagad zināms, kas ir kas. Tāds nu ir žurnālista darbs informēt sabiedrību par labām lietām un nelabām, par laimi, vai diemžēl! Viņa reitingi ir krietni cēlušies.

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 20:45

Auzāns vispā ir žurnālists????.. kaut kā liekas, ka viņš bija pedagogs ..
žurnālists? nja
Tādi esam

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 19:49

Administrators

Godatais komentētāj, kura vārda iniciāļi ir A.O.

Speciāli Jums izvilkums no www.likumi.lv

157.pants noteic: "Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), soda ar arestu vai ar naudas sodu līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām."

http://www.likumi.lv/doc.php?id=80518

Mēs esam pārbaudījuši Jūsu datora IP adresi .... tālāk lai rīkojas Tiesībsargājošās iestādes....

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 17:47

08.05.2013. 12:22:04, nu un kāda tev tur darīšana gribi kļūt par sponsoru Aijai Spriņķei???

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 15:41

08.05.2013. 12:22:04, nu un kāda tev tur darīšana gribi kļūt par sponsoru Aijai Spriņķei???

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 15:41

XO 08.05.2013. 09:01:07, protams ka mēs sapratām, ka jābalso par zaļo partiju, kur M.Bite Bērzkalniešu zemi prihvatizēja un Ružas kungs ES fondu naudu izkakāja (aizbraucam uz kantri pilsētu Livertenos), sapratām ka jābalso par Alvi kurš nāks un atnesīs Pārpilnības ragu un visus apmierinās, var jau balsot par zemniekiem kur deputāte 4 gadus sēdēja kā mūjābele un pirms aiziešanas savu draudzeni noēda, nu var būt vienīgi par Raita partiju, jo četrus gadus kopā ar lielo mākslinieci Kugrēnas kundzi varēs spēlēt teātri.

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 15:38

Vietējās ziņas