Izkritušu izdedžu dēļ ugunsgrēkā Bauskas novadā cietis cilvēks

Sestdien, 16. janvārī, plkst. 15.16 Bauskas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novadu, kur divstāvu dzīvojamajā ēkā bija jūtams sadūmojums.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no divstāvu mājas dzīvokļiem no apkures ierīces, kurai nebija līdz galam aizvērtas durtiņas, bija izkrituši izdedži, kas turpināja gruzdēt un radīja sadūmojumu. Mājas iedzīvotāji gruzdošos izdedžus bija apdzēsuši pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kas tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 15. janvāra plkst. 6.30 līdz 18. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, un vēl astoņi izsaukumi bija maldinājums.

Savukārt visā Latvijā VUGD saņēma 207 izsaukumus – 82 uz ugunsgrēku dzēšanu, 74 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas