Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

IZM paziņojums izbrīna Vecumnieku pašvaldību 11

Balstoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas sniegto definīciju par valsts un pašvaldības atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā, Vecumnieku novadā šonedēļ notiek aptauja, lai noskaidrotu, kādi mācību līdzekļi papildus jāiegādājas pašvaldībai, portālu informēja Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kalniņš.«Es domāju, ka nākošnedēļ mums būs aptuvenais saraksts un iespējamā tāme, cik varētu izmaksāt materiālu iegāde no pašvaldības puses,» lēš Jānis Kalniņš. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) 14. janvārī informēja, ka ir izstrādājusi noteikumus, paredzot, ka pašvaldībai jānodrošina ļoti plašs klāsts mācību līdzekļu. Pašvaldības pārstāvji, skolotāji un direktori Vecumnieku novadā šo ziņu nebūt neuztvēra pozitīvi. Jau 16. janvārī, vērojot pirmos sarakstus, bija skaidrs, ka iepirkumu apmēri, kas nepieciešami mācību līdzekļu iegādei, katrā skolā var pārsniegt vairākus desmitus tūkstošu latu. «Lai valsts vispirms finansē savu daļu un tad pieprasa visu finansēt pašvaldībai!» teic Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece. Savukārt skolotājus uztrauc atbildības jautājumi. «Problēma sāksies ar pārvaldīšanu skolā. Kaut vai pildspalvas, ja tās būs jānodrošina skolēniem, - cik daudz, cik bieži var dot, ko darīt, ja pazūd?» teic J. Kalniņš. «Piemēram, skolēnam iedos kladi. Kam pēc tam tā piederēs - skolēnam, skolai? Daudzi izmanto savas klades vēlākā mācību procesā. Kas tagad būs jādara - jāņem nost vai jānoraksta un jāatdod?» vaicā Gunta Kupčiuna, Valles vidusskolas direktores vietniece izglītības jautājumos. Viņu uztrauc arī gaidāmie iepirkuma procesi - kā nodrošināt, ka skola varēs iegādāties nevis pašus lētākos, bet gan pietiekami kvalitatīvus mācību līdzekļus? Kā nodrošināt uzskaiti, kur meklēt finansējumu? Skolotāji atzīst - iniciatīva no IZM puses ir laba, bet uztrauc neskaidrības un finansējuma trūkums. Vecāku finansiālās izmaksas skolai šie noteikumi tikai samazinās, nevis likvidēs. Somas, apģērbs un dažādi citi individuālie mācību piederumi būs jāpērk.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

iiiiāaa

Ir absurdi ņemties par šo jautājumu, ja skaidri zināma valsts nostāja. Lūdzu, Valsts, izrēķini patieso skaitli, kas nepieciešama skolēna izglītošanai, to naudas summu arī iedod un viss būs kārt'bā. Tomēr tā nav. Valsts iedod minimumu, pārējo uzkrauj pašavaldībām un vecākiem. Pēdējie ceļ traci, jo viņu maks ir gana plāns, pašvaldības cenšas, pa vidu vēl izpeld "gudrīšu"" interpretācijas jautājumā kas ir kas. Rezultāta nav.

pirms 7 gadiem, 2013.01.21 16:10

qwerks

Laikam tomēr vienkāršāk bija normatīvajos aktos ierakstīt, ka Latvijā ir maksas izglītība un atstāt visu pa vecam. Kad tiesībsargs pacēla šo jautājumu, ka reālā dzīve neatbilst tam, kas likumos rakstīts, tā visiem uzreiz liels sašutums.

pirms 7 gadiem, 2013.01.21 13:52

zuze

Brauc uz savu paradīzi Angliju. Laikam jau tāda leiputrija nebija, ja atgriezies Latvijā.

pirms 7 gadiem, 2013.01.21 09:04

pele2

stāsts ir par to, ka vēl jau nav zināms obligāto grāmatu saraksts un cenas. Ko var plānot? Bauskas IP liek visu to sviestu plānot priekšmetu skolotājiem. Nu nē - par manu nodokļu naudu visās tais iestādēs sēž visādi grāmatveži un citi vēži un saņem ne jau skolotāja algu!) - lai tad viņi štancē tos papīrus!

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 21:42

oto

nu jau ejam auzas savus bernus nevaram apgadat,drizak,negrib stradat,vieglak klncit no pagasta,saprastu....ka maksas par augstskolam nonemt prasitu.........

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 20:46

satraukumam ir pamats

Atkal nauda jādod izglītībai-nevarēsim vairs braukalēt "pieredzes apmaiņā" uz ārzemēm un palielināt sev algas.

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 17:46

...

Piekrītu,ka valstij jāatbalsta izglītība un ar to saistītās izmaksas. Anglijas skolas nodrošina skolēnus ar kladēm, burtnīcām utt.Kopējās izmaksas uzsākot skolas gaitu pārceļoties uz angliju manam bērnam izmaksāja tas aptuveni 70 mārciņas - skolas forma, apavi, Nākošajā mācību gadā nācās nopirkt tikai apavus. Gribu piebilst,ka valsts atbalsts vienam bērnam nedēlā ir 20,30 mārciņas. Izmaksas veic ik ceturto nedēļu, t.i. mēnesī 81,20 (bet gadā tādas ir 13 izmaksas, nevis 12).
LV pabalsts ir 8 Ls mēnesī....vai tas ir 28, 30 vai 31 dienu.

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 16:16

ofisa planktons

Taukainās celulītpakaļas uztraucas,ka kāds santīms vairāk būs jānovirza izglītības nozarei.

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 14:38

Nesaprotu par ko šie visi tā uztraucas. Anglijā skola bērniem dod visu,pat dzēšgumiju. Te tik vaimanā. Nuja būs mazāk ko sabāzt savos maciņos.

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 12:58

Neveensumma

The hedge pay for costly cash from numerous men and women or people as well as spends the bucks in to several monetary instruments along with automobiles. Moreover, simply particular types of people are generally allowed to take part in this account. Generally, traders must be "high-net really worth individuals" while described with the SEC. Hedge finances act like common money in that numerous traders share finances to get like a individual stock portfolio; on the other hand, hedge funds convey more freedom in their investment options, for example having short roles, benefiting their positions, investing intricate offshoot instruments, as well as buying aspect pockets. http://www.mama-knows.com/groups/breaking-michael-zimmerman-hedge-fund/ In case you have lots of dollars currently, you may be a wonderful applicant for just a hedge pay for expense. These types of investments are generally additional on track ventures. These people attempt to wipe out bear markets and also make income while in addition, they take advantage of the bull current market in addition to produce a greater go back. You'll find pitfalls in a very hedge finance, people that this typical individual would never consider. With the oncoming of your have current market, this manner of brief offering is probably the best strategies to hedge the particular undesirable market and also take this fruit that this economy presented with a person and produce lemonade.

pirms 7 gadiem, 2013.06.13 04:54

Vietējās ziņas