Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmanto iespēju iejusties karavīra ādā 1

Bauskas Bērnu un jauniešu centra pagalmā Lāčplēša dienā ikviens interesents varēja kaut uz īsu brīdi iejusties karavīra ādā. Šādu iespēju sagādāja vietējie jaunsargi un Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona zemessargi. Savus audzēkņus uz Bausku bija atveduši pedagogi no Mežotnes pamatskolas. Tikties ar karavīriem Bauskā ieradušies bija paši mazākie - sešgadnieki. Audzinātāja Teiksma Ģirkale „Bauskas Dzīvei" pastāstīja, ka par Lāčplēša dienu runājusi arī ar pirmsskolas bērniem: „Viņi zina, ka šie ir karavīru svētki. Taču bērni šajā vecumā lietas labāk saprot, ja tās redz, var aptaustīt. Te viņi var uzvilkt karavīra ekipējumu, paturēt rokās īstus ieročus, nosmērēties ar maskēšanās krāsām un paēst karavīru putru. Man šķiet, tagad daudziem izpratne par karavīriem, arī par Lāčplēša dienu būs daudz pilnīgāka." Bauskas sākumskolas 5. klases puikas „Bauskas Dzīve" sastapa, kad viņi, sejas ar karavīru maskēšanas krēmu nozieķējuši, gardi muti ēda grūbu putru. „Lieliska, garšīga putra, prasīšu, lai man mamma mājās arī tādu vāra," tā par ēdamo spriež Emīls Mūrnieks. Klasesbiedrs Deivids Bergmanis stāstīja, ka viņam šeit patīk viss, gan maskēšanās, gan iespēja izšaut. Jānis Bubinskis savukārt piebilda, ka pats arī labprāt iesaistītos jaunsargu kustībā: „Es domāju, man tas patiks. No grūtībām es nebaidos, esmu gatavs tās pārvarēt."Teju katrs no atnākušajiem izmēģināja savu prasmi šaušanā ar gaisa pistoli. Bauskas Valsts ģimnāzijas 7. klases skolniecei Kristīnei Beļūnei mērķī neizdevās trāpīt. „Jāpiesakās jaunsargos un jāiemācās šaut. Varbūt noder," sprieda ģimnāziste. Viņas klases biedrenei Renātei Jankovai šāviens bija precīzs. Meitene skaidroja, ka tētis ir mednieks, tādēļ viņa iemācījusies apieties ar ieroci. Par iesaistīšanos jaunsargu kustībā viņa nav domājusi, Renātei šķiet, ka šī nodarbe vairāk piemērota zēniem. Jaunsargi un zemessargi skolēniem piedāvāja iesaistīties dažādās aktivitātēs: viņi varēja uzlaikot karavīra ekipējumu, novērtēt tā smagumu un piemērotību ātrām kustībām. Skolēniem bija iespēja veidot komandas un kopīgi pārvarēt šķēršļus. Daudzi izmantoja iespēju mācīties šaut. Ikviens atnākušais varēja nobaudīt putru, kas vārīta īstā armijas lauka virtuvē. Vairāki skolas bērni uzrunāja Bauskas jaunsargu vadītāju Zigurdu Kalēju, interesējoties, kā var iestāties viņa vadītājā vienībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

a nu

Saskanjaa ar zemessargu Aadazhu poligonaa demonstreeto, lai iejustos zemessarga aadaa, vajag a) piedzerties, b) iebaazt paceltu spridzekli mugursomaa, c) uzspraagt.

Tikai to beeeerniem raadiit shie laikam sakautreejaas?

pirms 8 gadiem, 2011.11.13 16:09

Vietējās ziņas