Izmeklēšana par Zemgales ceļmalu piesārņošanu ar indīgu vielu esot noslēguma fāzē 4

Lietas izmeklēšana par Zemgales ceļmalu piesārņošanu ar indīgu vielu pērn ir noslēguma fāzē, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Kaitējums videi nodarīts pirms gada, un policija sākusi kriminālprocesu. Pēc Kalniņas teiktā, izmeklēšana pašlaik ir noslēguma fāzē.

Izmeklēšanas interesēs vairāk informācijas policija nesniedz.

LETA jau ziņoja, ka pērnā gada maija beigās Valsts vides dienesta (VVD) inspektori un policijas darbinieki aizturēja vides piesārņotāju, kurš Zemgalē ceļmalas nolējis ar indīgu šķidrumu. 

Pēc VVD speciālistu sākotnējā vērtējuma, izlietais šķidrums satur cianīdjonus un tā izcelsme ir Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars". Reaģējot uz notikušo, VVD tika izdevis lēmumu - brīdinājumu par "Biolars" darbības iespējamo daļēju apturēšanu - porofora ražošanas pārtraukšanu.

Par konstatēto pārkāpumu arī sākts kriminālprocess. Arī VP guvusi apliecinājumu, ka automašīna, kas 24.maijā pieķerta, izlejam ķīmisko vielu Bauskas novadā gar kādu ceļu, izbraukusi no AS "Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars"" rūpnīcas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ja jau noslēguma fāzē...

tad, ticamākais "lietu" izbeigs nozieguma sastāva trūkuma dēļ, ar norādi, lai cietušie vēršas tiesā ar civilprasību...

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.26 10:41

tautai

tāds sviests kā šogad nav redzēts ar tām indēm.Reāli gar visiem ceļiem stiepjas lauki ar rapsi.Braucot uz Bausku caur Ozolaini,vienkārši maska vajadzīga,lai nenoslāptu no šīm indēm.Vai tiešām to indēšanu nevar veikt vakaros,kad bites aizlidojušas//Es principa pēc vairs nepērku rapša eļļu,redzu ,ko gāž virsū,lai paši lieto.KOrona ar savu neredzamību pastāv malā,salīdzinoši ar lauku indētājiem.Skaista tā mūsu Latvija,tikai bezatbildīga.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.27 10:07

boole

Ārprāts un supervājprāts, kas te Latvijā notiek, kad indes izgāzējmašinas vadītājs bija aizturēts darbošanās vietā un pēc gada būšot pabeigta izmeklēšana, lai noskaidrotu, kurš tad ir tas, kurš izgāza indi, kam pieder mašīna u.t.t. Krievu laikā pēc 10-15 minūtēm , vēlākais pēc stundas, būtu skaidrs, kas licis indēt laukmalas-grāvmalas, kad licis un kam licis.
Kolosāls sasniegums brīvestības apstākļos, stundas vietā gads vajadzīgs un vēl jau nav skaidrs, vai tikai krievu armija un kompartija nav pie vainas šajā indes izgāšanā un vainīgo slēpšanā. Jā, protams, vēl jāpiemin 50 okupācijas gadi, kas ir vainīgi visās nedarīšanās, jezgās un nekārtībās, ko vienmēr piemin tie šodienas rīkotāji, kuri tā arī netiek galā ne ar savu amatu, ne ar darbu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.27 13:29

nu ja

tiesas un iekšlietu sistēma mums varenas, tāpat kā vēl padomju laikos celtie tilti, tikai to abos galos jāuzraksta "brauciet lēni pa tiltu draugi"

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.27 20:22

Vietējās ziņas