Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izrāda cieņu Brīvības cīņās kritušajiem 1

Par Latvijas varoņiem – karavīriem – 11. novembra vakarā aizlūdza Lāčplēša dienas sarīkojuma dalībnieki Bauskā pie Brīvības cīņās kritušo pieminekļa.

Pieminēt Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus pirmdienas vakarā pie viņiem celtā pieminekļa Bauskā bija ieradušies novada domes pārstāvji, zemessargi, jaunsargi, seniori un lielākoties ģimenes ar bērniem. Noliekot svecītes un ziedus pieminekļa pakājē, atnākušo acis pauda mīlestību šai valstij un cieņu pret karavīriem.

Vēsturiskos notikumus klātesošajiem palīdzēja izzināt novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Viņš sacīja, ka ir jānovērtē latviešu vīru devums. «Šī ir karavīru diena, un 11. novembris ir Latvijas uzvaras diena,» to teikdams, priekšsēdētājs aicināja pieminēt visus Latvijas kritušos karavīrus.

Komunistiskā režīma represētā baušķeniece Ausma Saukuma stāsta, ka viņas ģimenē došanās pie pieminekļa Valsts svētkos ir kļuvusi par ilggadēju tradīciju. «Kad Latvijā par šiem datumiem vēl nerunāja, vecāki jau stāstīja par to nozīmi latviešu likteņos,» sacīja A. Saukuma, piebilzdama, ka viņas vīra tēvs bijis brīvības cīnītājs. Viņa arī saviem mazbērniem palīdz apzināties Lāčplēša dienas būtību.

Līdzīgās domās ir jauniete Sandija Ozoliņa, kura atnākusi uz sarīkojumu kopā ar radiniekiem un viņu piecgadīgo bērnu. «Ļoti patriotisks pasākums, kas atstāja pozitīvas emocijas, kaut arī pieminējām kritušos. Lepnums būt latvietim,» nosaka jauniete.

Piemiņas brīdī klātesošos uzrunāja mācītājs Ints Danielsons un «Daugavas Vanagu» Bauskas nodaļas vadītājs, karavīrs Imants Zeltiņš. Viņi sveica klātesošos Latvijas varoņu dienā, lika aizdomāties par pagātnes notikumiem un aicināja droši raudzīties nākotnē.

Uzticību savai valstij demonstrēja 40 jaunieši, kuri Zigurda Kalēja vadībā nodeva zvērestu, stājoties Bauskas 508. jaunsardzes vienības dalībnieku pulkā. Viņi solījās nežēlot spēku un prātu labākas dzīves veidošanai savas dzimtās zemes un Latvijas tautas labā.

Svētku vakarā pie pieminekļa vijoli spēlēja Laura Treide-Plaude, un karavīru dziesmas dziedāja politiski represēto biedrības «Rēta» dalībnieks Āris Ērmanis.

Turpinājumā sekoja lāpu gājiens uz Rātslaukumu. Aiz Latvijas karoga devās zemessardzes un jaunsardzes jaunieši. Kopā ar viņiem bija Bauskas iedzīvotāji. Noslēgumā Bauskas kultūras centrā varēja noskatīties dokumentālo filmu «Par Latvijas brīvību, par Latvijas vīriem».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

centrs

Noliecu galvu par,Latvijas brīvību kritušajiem!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 21:06

Vietējās ziņas