Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izraudzīta Rātsnama mēbeļu izgatavotāja 12

Atjaunotajā Bauskas Rātsnamā mēbeles jāizgatavo SIA «Friko I.L.» Tā informē Bauskas novada administrācijas iepirkumu nodaļas vadītājs Andris Rācenis.

Noslēdzies iepirkums, un labāko piedāvājumu vēsturisko mēbeļu izgatavošanā iesniegusi SIA «Friko I.L.». Pašvaldība trešdien, 5. martā, paredzējusi slēgt līgumu ar uzņēmēju.

Ķekavas novadā reģistrētā firma apņēmusies izgatavot un piegādāt Bauskas Rātsnamam vēsturisko mēbeļu kopijas, izlietojot tam 66 805 eiro. Otrs pretendents bija Bauskas uzņēmums «Intarsija», kas šo darbu piedāvāja veikt par 67 189 eiro. «Abi piedāvājumi izvērtēti atbilstīgi konkursa nolikumam, uzvarēja SIA «Friko I.L.»,» lēmumu skaidro A. Rācenis.

Virtuālajā vidē pieejamā informācija par SIA «Friko I.L.» liecina, ka šāds uzņēmums 2007. gadā bijis reģistrēts Madonas novada Mārcienā. Tā darbības veidi ir zāģēšana, ēvelēšana un impregnēšana, arī namdaru un galdniecības izstrādājumu ražošana.

Pērn septembrī SIA «Friko I.L.» uzvarējusi konkursā par labiekārtojuma elementu izgatavošanu un uzstādīšanu atpūtas vietās Ķekavas novadā, arī iepirkumu konkursā Ikšķiles novadā. Te uzņēmums par 12 912 eiro bija apņēmies īstenot ES līdzfinansētu projektu «Atpūtas vietu izveide, informācijas stendu un norāžu zīmju izvietošana pie upēm Ikšķiles novadā». Pašvaldības juriste Ināra Laganovska «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka sadarbībai ar šo firmu ir negatīva pieredze. Līgums tika lauzts, jo tā nespēja laikā izpildīt solīto.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar SIA «Friko I.L.» vadītāju Raivi Fricsonu. Viņš pastāstīja, ka uzņēmums pēdējos gados īstenojis vairākus labus projektus. R. Fricsons apstiprināja, ka uzņēmums savulaik bija reģistrēts Madonas novadā. Krīzes gados tiešām bijušas dažādas finanšu problēmas. Tās ir pagātnes kļūdas, uzņēmējs ir apņēmības pilns tās neatkārtot.

Vairāk lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» pirmdien, 3. martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Jautājums

Uzvarētāju no 2.vietas šķir vien daži simti eiro, bet kur atbalsts vietējiem uzņēmējiem? Cik, zinu "Intarsija" ir vietējais uzņēmums, un ne tas sliktākais. Šito pirms nākamajām vēlēšanām deputāteļiem vajadzētu uzprasīt - vai tā izpaužas atbalsts vietējiem uzņēmējiem, par ko tik bazūnē pirms vēlēšanām un raksta programmās, lai skaisti izskatītos. Un nevajag irst par iepirkuma likumu u.c. figņām. Visu var sakārtot, kā vajag, ja tikai grib patiešām reāli atbalstīt vietējos. Latvijā ir daudz pašvaldību, no kurām varētu pamācīties, kā atbalstīt vietējos un, starp citu, arī ievērojot likumus. Varbūt lēmējiem būtu jāapgūst šī pieredze, nevis, piemēram, braukt uz nekam nevajadzīgiem tusiņiem Lietuvā, Gruzijā u.tt., ko dēvēt par sadraudzības pilsētu apmeklēšanu, pieredzes iegūšanu u.tml.

pirms 6 gadiem, 2014.03.01 11:45

Uzņēmējs

Atbalstīt tikai vietējos , tas ir pareizākais ceļš uzņēmumu un novada attīstībai -tā rīkotos īsti saimnieki !Iepirkumu komisijai bija laiks visu noskaidrot par pretendentu un tad noslēgt līgumu.....

pirms 6 gadiem, 2014.03.01 15:48

novadā viss notiek

vai tad netiek atbalstīts novada lielākais darba devējs- Bauskas novada dome, tiek izveidotas jaunas darba vietas, veido konkurētspējīgu atalgojumu novada speciālistiem, tā kā viss notiek- savējie tiek atbalstīti

pirms 6 gadiem, 2014.03.01 18:20

savādi gan

Lēmums ir nekompetents un ...stulbs arī.Domāju ka tā firmele diez vai pavilks šo darbu. Šo pasūtījumu vajadzēja novirzīt savējiem. Domāju ka Intarsijas kompetence šaubas nerada.Būtu ļauts nopelnīt pašu čaļiem un, ja kas ne tā, zinātu kur atbildību prasīt. Vēlu lai izdodas bet jūtu, ka ar šiem darboņiem, domei būs problēmas.

pirms 6 gadiem, 2014.03.01 23:57

...

ko var gribēt, ja iepirkumu daļu vada bišugans

pirms 6 gadiem, 2014.03.02 08:37

j

roka, roku mazgā,tātad kādam putiņas tiks kabatā.....

pirms 6 gadiem, 2014.03.02 09:56

avatars

Kārtējais konkurs noslēdzies par labu firmai, kura prot ēvelēt un zāģēt. Tauta jau sen ir sapratusi, ka domei izdevīgāk slēgt līgumus ar firmām, kuras atrodas tālāk no Bauskas novada, jo vieglāk pieprasīt procentus no tāmes vērtības - ko ( iebāzt ) savās kabatās.
Interesanti. Vai kabātā bāzīs visa novada dome, vai tikai viens Rācenis?

pirms 6 gadiem, 2014.03.03 10:42

Vientiesis

Man gan liekas, ka būs baigi labi, un tie "Lutauša galdi" un bērnu smilšu kastes
taisni smuki saderēs ar visu, kas tajā mājā jau līdz šim sadarīts.

pirms 6 gadiem, 2014.03.03 12:56

Kārtējā figņa

Šis gadījums tieši parādā uz ko ir tendēts pasūtītājs, t.i., iet vieglāko ceļu, ka tik mazāk jākustina smadzenes. Novadā ir līdzīgs gadījums ar līdzīgu summas starpību, kur pasūtītājs lēmis par labu profesionalitātei, bet par to tagad tiesājas ar konkursa zaudētāju.
Viss ticamāk uz tiesām būs jāiet tā vai tā, izvēlētais izpildītājs noteikti sagādās kādu pārsteigumu.
Un tiešām, kur paliek vietēju uzņēmēju atbalsts? Tas izmaksātu tik niecīgu summu!
Nākošās vēlēšanās noteikti nepiedalīšos, nedrīkst atbalstīt tik novadam nelojālus politiķus.

pirms 6 gadiem, 2014.03.03 18:14

Ambīlis2

Baigi labā bilde. Raiča laikam rāda, kur stāvēs tas Lutauša galds.

pirms 6 gadiem, 2014.03.03 22:45

skeptiķis

Jā, šī firma tiešām prot radīt lielas problēmas un pārsteigumus arī var no tās sagaidīt...

pirms 6 gadiem, 2014.03.14 14:50

Alise

Ar šo blēdi labāk nekādos darījumos neiesaistīties,jo pēdējā uzņēmuma apmešanās vietā Spuņciemā visi cilvēki kuri šajā uzņēmumā strādāja ir apkrāpti un par savu darbu nav saņēmuši ne centa turklāt algu saraksta lapās ir viltoti visu paraksti tā kā nekādus līgumus ar viņu neslēdziet!!!

pirms 6 gadiem, 2014.06.06 12:43

Vietējās ziņas