Izskan 17. Kantrimūzikas festivāls – ar jauniem akcentiem un pārbaudītām vērtībām 14

Nedēļas nogalē, 3. un 4. jūlijā, Bauskas pilskalna estrādē izskanēja jau 17. Kantrimūzikas festivāls, kurā uzstājās ne tikai pašmāju mūziķi, bet arī ārvalstu zvaigznes. Sestdien muzicēšanu varēja klausīties arī pie lielveikala «Rimi», kur kantrimūzikas ritmos pašūpojās tie, kuri festivālu neapmeklēja.

Piektdienas vakarā Bauskas pilskalna estrādē vairākums klausītāju bija tērpušies kantristila apģērbā. Kovboju cepurēm apsegtās galvas līgojās līdzi melodijām, zābakos ieautās kājas sita ritmu un lēkāja līnijdejās.

Ar visiem pazīstamām melodijām un pāris jaunām kompozīcijām apmeklētājus priecēja kantrimūzikas grupa «Klaidonis», kuras saknes meklējamas Vecumniekos. Lai arī šī grupa uzskatāma par kantrimūzikas festivāla veterāniem, vokālists Māris Sloka atzīst, ka ik reizi kaut kas notiek citādāk. Pēc uzstāšanās mūziķi steidzās uz koncertu Saulkrastos.

Bauskas pilskalnā bija arī Kaspars Tenters no Naukšēniem. Viņš atklāja, ka agrāk spēlējis ģitāru grupā «Emburgas zēni», tāpēc kantrimūzika un festivāls viņam nav sveši. Pēdējo reizi te bijis pirms diviem gadiem, tad «paņēmis pauzīti», jo pasākums šķitis vienmuļš. «Īstenībā ir nostalģija, patīkami atgriezties, jo šeit ir daudzi pazīstami cilvēki. Tā jau mūziķiem ir – mūsu aprindas nav tik lielas, cits citu pazīst,» stāstīja K. Tenters. Ģitārists ļoti gaidīja Aivara Birzmaļa un viņa grupas uzstāšanos, kā arī festivāla debitantus «Flame&The Rolltones».

grupa «Flame&The Rolltones» pirmo reizi kāpa uz Kantrifestivāla skatuves. Puiši kopā muzicē kopš 2006. gada, bet plašākai publikai sevi pieteikuši tikai pērn ar debijas albumu «Road Trip». Darbību sākuši, izpildot citu mūziķu dziesmas. Tad sapratuši, ka kļūst garlaicīgi, un nolēmuši veidot oriģinālkompozīcijas. «Flame&The Rolltones» dalībnieki stāsta, ka var spēlēt labi un enerģiski citu mūziķu darbus, bet, uzstājoties ar savu mūziku, rodas pavisam cita saikne ar publiku.

Par debiju kantrimūzikas festivālā grupa ir sajūsmā: «Lieliski! Te ir vienreizēja gaisotne. Visi ir tik draudzīgi, arī skatītāji sniedz neaizmirstamas emocijas un enerģiju. Ceram, ka klausītājiem patika un mūs uzaicinās arī citus gadus,» sajūsmā ir «Flame&The Rolltones» mūziķi.

Viena no festivāla lielākajām zvaigznēm uzmirdzēja sestdienas naktī. Tad uz skatuves kāpa Amerikas Savienoto Valstu kantrimūzikas dziedātājs T. Grehems Brauns, kas kantrimūzikas cienītāju aprindās pazīstams ilgāk nekā 20 gadus. Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» dziedātājs atklāja, ka Bauskā ir ļoti jaudīga gaisotne un viņš jūtoties gandrīz kā Tenesijā. Tā kā Tenesijas štata galvaspilsēta ir kantrimūzikas meka Nešvila un tas tiek uzskatīts par kantrimūzikas štatu, tad Bauskai izteikts tiešām spožs kompliments. T. Grehems Brauns pastāstīja, ka viņš jau kādu laiku uzturoties Latvijā un viņam ļoti patīkot mūsu valoda, daba un latviešu tauta. Viņu mūsu zemē uzņēmuši ļoti sirsnīgi, tāpēc mūziķis labprāt te atgrieztos.

Festivāla izskaņā pasākuma organizators Mārtiņš Ruža atzina, ka ir milzīgs pārgurums un tomēr prieks: «Gandarījums, ka izdevās novitātes. Bija jauni LED ekrāni, mainījām ēdināšanas zonas atrašanās vietu, arī mākslinieku programma bija pietiekami daudzveidīga, lai apmierinātu dažādas gaumes. Politiskās ažiotāžas dēļ šis bija vissmagākais festivāls, kādu esmu rīkojis. Daži cilvēki izmantoja to, lai gūtu sev vieglu popularitāti. Tā rīkotājiem bija vislielākā pļauka.» Viņš atzina, ka festivāla organizēšana katru gadu ir liels risks, tomēr šoreiz ārkārtīgi paveicies ar laikapstākļiem, bijis daudz jaunu apmeklētāju, un noslēgumā jutis gandarījumu par labi paveiktu darbu.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Vai kāds zina, kādēļ?

Kā saprast šo?
"Daži cilvēki izmantoja to, lai gūtu sev vieglu popularitāti. Tā rīkotājiem bija vislielākā pļauka."

pirms 5 gadiem, 2015.07.05 22:22

Sems

Dānijā, pie Kopenhāgenas ir tāda pilsētiņa- Roskilde.Visā pasaulē zināma kā rok festivāla vieta.Lai arī Bausku visā pasaulē zinātu kā labāko kantrī festivālu vismaz Eiropā.

pirms 5 gadiem, 2015.07.06 10:16

fu

labi, ka beidzās, man jau apnika tas tiri-piri-tiri-piri, dzīvoju netālu un man tā nekāda laime nebij

pirms 5 gadiem, 2015.07.06 11:51

dd

Kārkliņ,tu?

pirms 5 gadiem, 2015.07.06 12:35

Zane 7 bērnu māte

Bauska atkal pilsēta, lopkopji aizbraukuši.

pirms 5 gadiem, 2015.07.06 12:54

uu

Tie ar tiem karstajiem zābaciņiem un papes cepurēm? :-)
"Zēl", šogad bija mazāk sastomami klīstam pa RIMI.
Vispār jau tāda invāza kūltūra...., līdzīgi ka latvāņi mūsu Zemē..

pirms 5 gadiem, 2015.07.06 13:03

hahah

es arī uzskatu, ka tas ir tā kā invāzija. Labāk kopt paši savu, nevis kovbojcepurēs staigāt. kaut gan - letiņiem patīk ātri 'integrēties" dažādās kultūrās , bet ne visai populāri ir tā dabīgi integrēties savējā

pirms 5 gadiem, 2015.07.06 13:55

Andris

Ekrāni bija laba ideja un arī ēdināšanas zonas novietojums, lai arī nepierasts, bija veiksmīgs. Varēja sēdēt pie galdiem, skatīties ekrānos un priecāties.

pirms 5 gadiem, 2015.07.06 23:05

Lauķis

Paldies Mārtiņ, bija ļoti forši un es pat pa muti nedabūju ka katru kantrī

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 07:39

atbalsts

Mārtiņ, ja pašvaldība piešķir festivālam naudu, tad par izlietojumu ir jāatskaitās! Un nav ko te uzmest lūpu! Un punkts!

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 16:09

ļoti sirsnīgi

Braunam ļoti patīkot mūsu valoda,daba un latviešu tauta,labprāt te atgrieztos.
Lai atgrieztos, atliek tikai izteikt vēlēšanos,lai izkaisam zvaigznes pelnus kādā nākošā festā zem zābakos ieautām,ritmu sitošām un līnijdejās lēkājošām kājām.

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 13:29

Vilks

tā arī neviens nav atbildējis vai Bauskā tāds festivāls ir vajadzīgs?

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 17:43

oho

jā ir vajadzīgs

pirms 5 gadiem, 2015.07.19 12:14

Vietējās ziņas