Izskanējis Dzimtmisas pamatskolas pēdējais izlaidums 1

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskola piektdien, 14. jūnijā, piedzīvoja īpašu, vēsturisku brīdi – 89. izlaidumu jeb pēdējo skolas pastāvēšanas dienu.

«Šodien citādāk savas klases durvis aizveram. Šodien kādu mezglu cieši sienam – visu mūžu sirdī vieta tam... Rīt uz citu pusi ceļi vedīs, laikam mainīsies tu pats, tāpēc šodien saku sevišķu paldies skolai pirmajai, kur gājiens sākts,» iesāk Dzimtmisas pamatskolas direktore Jana Arāja. Absolventiem viņa novēl veiksmīgas un notikumiem bagātas tālākās gaitas. Tāpat pateicības vārdi izskanēja gan vecākiem, gan pedagogiem un izglītības iestādes darbiniekiem, kā arī Iecavas novada domei par sniegto palīdzību skolas pastāvēšanas gados. Lai gan izlaiduma dienā daudzi ieradās ar divējādām izjūtām – vieniem tie bija svētki, bet citiem ne tik lieli prieki, tomēr absolventus godināja un sumināja jo īpaši.

Iecavas novada domes izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja devītās klases skolēniem vēlēja piedomāt pie sava nākotnes mērķa, lai varētu saprast, kur doties un ko darīt tālāk. Viņa rosināja katru kaut ko jaunu iemācīties, darīt, ieraudzīt. «Paldies vecākiem, ka parādījāt virzienu, bet ceļu neliedzāt mums izvēlēties pašiem. Paldies par padomiem, arī par to, ka atļāvāt kļūdīties, lai mēs varētu paši no savām neveiksmēm mācīties, par uzmundrinājumu un noticēšanu saviem spēkiem. Piedodiet, skolotāji, ka mēs nemācījāmies tieši to, kas bija uzdots, bet visā mācību procesā guvām atziņas. Mums nav jābūt vēsturniekiem, bet, lai augtu stipri, mums jāapzinās savas saknes. Mēs drīkstam nemīlēt matemātiku, bet nedrīkstam pieļaut, ka skaitļi valda pār pasauli, pārvelk svītru mūsu saknēm,» bilst absolventi.

Dzimtmisas pamatskolu šogad pabeidza deviņi skolēni. Visi absolventi aktīvi iesaistījušies Eko skolas kustībā un «Mammadaba» projektā. Pirmā diplomu par vispārējo pamatizglītību saņēma Kintija Dubrovska. Viņa ir aktīva olimpiāžu un konkursu dalībniece, vēstures eksāmenā ieguva deviņas balles, piedalījusies vācu valodas publiskās runas konkursā un vācu valodas olimpiādē, kā arī bijusi aktīva starptautiskā skolēnu apmaiņas projekta dalībniece. Alise Kante saņēmusi Iecavas novada domes rakstu par augstiem mācību sasniegumiem, angļu valodas, vēstures un latviešu valodas eksāmenu nokārtoja uz deviņām ballēm, piedalījusies konkursā «Gada skolēns», ilggadēja starptautiskās skolu apmaiņas programmas dalībniece.

Kate Monika Korņejeva mācību gadu pabeidza ar vidējo vērtējumu 8,5 balles, latviešu valodas eksāmenā saņēma desmit balles, vēsturē – deviņas. Pērn starpnovadu konkursā «Gada skolēns» ieguva pirmo vietu nominācijā par talantu daudzpusību. Pašvaldība apbalvojusi ar rakstu par augstiem mācību sasniegumiem, viņa ir aktīva konkursu un olimpiāžu dalībniece. Šajā mācību gadā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē ieguva trešo vietu. Diāna Signe Lazdiņa, Kristofers Muižnieks, Matīss Ļubka, Gatis Nille, Adrians Reinholds un Rihards Svikša saņēmuši «Mammadaba» meistara diplomu. Gatis valsts pārbaudes darbā angļu valodā ieguva deviņas balles, kopumā eksāmenos saņēmis vairāk par septiņām ballēm. Viņš ir aktīvs skolēnu apmaiņas programmas dalībnieks.

Kristofers skolas laikā izcēlās ar to, ka nekad nekavēja, vienmēr visur ieradās laikā. Vēstures eksāmenā izcīnīja astoņas balles. Arī Adrianam nepatika kavēšana un visur ieradās noteiktajā laikā. Viņš ir pieklājīgs un atsaucīgs puisis. Kopā ar Rihardu ieguva 1. vietu Iecavas novada skolu sacensībās futbolā. Rihards ir ļoti aktīvs sportists, to apliecina piedalīšanās visās sacensībās.

«Jūs redzat, cik mēs esam dažādi, cik daudz mēs spējam izdarīt. Visi ar labām atzīmēm ir noslēguši mācību gadu un ceram, ka skolotāju ieliktā atdeve dos spēku virzīties uz priekšu turpmākajos gados,» noslēgumā pauž J. Arāja.

Absolventi par tālākajām mācību gaitām izteicās dažādi. Kāds dosies izglītoties uz Iecavas vidusskolu, cits uz Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālo struktūrvienību vai citu tehnikumu. Piemēram, Diāna skolu meklēs Rīgā. Līdzīgi domā arī Kintija, viņa apmeklēs Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. «Vienīgi skumji, ka Dzimtmisas skolu slēdz ciet. Manuprāt, bērniem un jauniešiem šeit bija vieglāk mācīties, jo katram pievērsa individuālu uzmanību,» piebilst Kintija. Saviļņojumu neslēpa arī iecavniece Ligita. Kundzei šķiet, ka lauku skola dod lielāku sirsnību, katrs bērns tiekot atsevišķi uzrunāts.

Pašlaik zināms, ka tikai maza daļa Dzimtmisas pamatskolas pedagogu dosies strādāt uz jaunizveidoto Iecavas pamatskolu. Par ēkas tālāko nākotni līdz galam vēl nav izlemts, iespējams, to izsolīs, atzīst novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Mačeks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ausma

Katras beigas ir kaut kā jauna sākums.Jāmainās uz augšu,kā teicis kāds klasiķis.

pirms gada, 2019.06.26 14:24

Vietējās ziņas