Izskata iespēju apvienot Bauskas Valsts ģimnāziju un sākumskolu 16

Bauskas novada domes Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē sāktas diskusijas par ieceri apvienot Bauskas Valsts ģimnāziju un Bauskas sākumskolu.

Pirms septiņiem gadiem toreizējā Bauskas 1.vidusskola ieguva valsts ģimnāzijas statusu. Tobrīd normatīvie akti neparedzēja valsts ģimnāzijai tiesības īstenot pilnu pamatizglītības programmu, tādēļ blakus, vienā ēkā, sāka pastāvēt divas izglītības iestādes - Bauskas Valsts ģimnāzija un no jauna izveidotā Bauskas sākumskola. Taču pērn stājušies spēkā grozījumi Vispārējās izglītības likumā, nosakot, ka valsts ģimnāzija ir tiesīga īstenot arī pilnu pamatizglītības programmu.

Pašvaldībā uzskata, ka līdz ar apvienošanu skolēnu vecākiem tiks nodots skaidrs un saprotams vēstījums, ka viņu bērns konkrētajā skolā varēs mācīties 12 gadus, un vecāki zināmā izglītības posmā nebūs spiesti pieņemt lēmumu par to, kur viņu bērnam turpināt izglītošanos, lai iegūtu pamata vai vidējo izglītību.

Tāpat pašvaldībā secināts, ka abu skolu apvienošana nozīmētu arī pedagoģisko resursu efektīvāku izmantošanu. Arī pašlaik Bauskas sākumskolā strādā 41 pedagogs, ģimnāzijā 47 pedagogi, septiņi ģimnāzijas pedagogi strādā Bauskas sākumskolā, četri sākumskolas skolotāji - ģimnāzijā.

Tāpat kā ieguvumu apvienošanai pašvaldība saredz plašākas iespējas skolēnu individuālajam darbam, fakultatīvajām nodarbībām, interešu izglītībai, dalībai projektos un izglītojošās aktivitātēs. Pēc pašvaldības domām, pieaugtu pozitīva konkurence gan izglītojamajiem, gan pedagogiem, tāpat vidusskolas posmā varētu piedāvāt konkurētspējīgāku padziļināto mācību jomu apguvi.

"Apvienojot abas skolas, izglītības iestādei tiktu plānots viens budžets, vienota grāmatvedības, kadru uzskaite, lietvedība, iespēja pilnu slodžu nodrošināšanai no pašvaldības budžeta finansētajiem amatiem," uzskata domē, piebilstot, ka tiks veicināta arī novada līdzekļu racionālāka, mērķtiecīgāka pārvaldība un lietderīgāka izmantošana.

Ja iecere konceptuāli tiks atbalstīta, kādā no tuvākajiem mēnešiem varētu tikt skatīts lēmumprojekts par abu izglītības iestāžu apvienošanu vienā izglītības iestādē - Bauskas Valsts ģimnāzijā. Ieceres tālākas virzības gadījumā, jautājumu pašvaldība sola pārrunāt ar abu izglītības iestāžu darbinieku kolektīviem, organizēt arī tikšanās ar izglītojamo vecākiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 16

Laine

Var būt vajadzētu padomāt par deputāta skaita optimizēšanu un administratīvā aparāta reorganizēšanu un optimizēšanu, taču, būtu liels atspaids buidžetam, nevis tikai ar skolu palīdzību risnāt finansiālās problēmas novadā...Ja iedzīvotājus skaits samazinās, tad ne tikai skolas ir par daudz, bet arī novada darbiniekiem darba mazāk , ne tā? Un no 17 deputātiem jēga maza, labi, ka būs teritoriālā reforma, puse no tiem "gudriniekiem" atbirs.

pirms gada, 2019.05.17 08:49

domnieks bez domas

Jāsāk atsprākleniskais gājiens no mūsdienu dumjās atpakaļ uz daļēji padumjās Latvijas laikam līdzīgu sistēmu.Viena skola,viena vadība,nodrošināta izglītība no paša sākuma līdz pat absolvēšanai.

pirms gada, 2019.05.17 13:53

Ģerģus

Nu kā tā var nu kā tā var,manējā var bez darba palikt... :))

pirms gada, 2019.05.17 22:01

Andris A.

Nesatraucies- tie paši vēži būs tikai citā kulītē :) galvenais - imitēt pārmaiņas :)

pirms gada, 2019.05.18 12:46

Šoferis

Pie mantojuma savādāk pamatskola netiek . Tagad viss būs kārtībā , varēs sadalīt pa kabatām .

pirms gada, 2019.05.18 18:24

Žagars

Pareizi Andris A. ! Var nodibināt neskaitāmo locekļu, konsultantu, ekspertu, sabiedrisko attiecību speciālistu, preses sekretāru u.c. līdzīgus amatus, kur var neko nedarīt, pat nezināt, kas tad vispār šādam amatam būtu jādara.

pirms gada, 2019.05.18 20:35

Nik

Nu būs atkal vidusskola.Un Ģerģe vadīs.Jauks cilvēks un vadītājs.

pirms gada, 2019.05.19 18:19

orākuls

Lai visas pārmaiņas tikai uz labu, uz labu vien! Lai amatos tiek gudrākie, nesavtīgākie, strādāt gribošie! Lai var lepoties un ar labu vārdu pieminēt savu skolu un pedagogus!

pirms gada, 2019.05.20 09:06

HA!

Mārai vajag izcelties at optimizāciju! Tas arī viss. Viņa sitīsies, kaut asinis pa degunu. Galvenais, papīrs, ko pie sienas pielīmet jādabū. Viņai visos laikos ir bijis ņuhs, ko darīt lai izpelnītos un izceltos.

pirms gada, 2019.05.21 15:08

jau

kopš komjaunatnes laikiem. Bija tādas "Tarifikācijas" (sen, vecie mūziķi vēl atceras) , tur dažu labu seju varēja redzēt visā godībā.

pirms gada, 2019.05.21 15:12

fui!

Māra ir pensionāre, tad būtu kā visas godīgas pensijas kundzītes sēdējusi uz beņķīša un vākusi mazbērnus! Bet nē, šai vēl vecuma galā vajag kādam ieriebt un sevi parādīt!

pirms gada, 2019.05.24 07:33

Mamma

Līdzšinējā ģimnāzijas vadība nav īsti domājusi par attīstību un citām nākotnes iespējām. Vairāki ļoti kompetenti pedagogi aizgāja. Kas palika?????? Un vai tiešām ir tikai 2 svešvalodas pasaulē??? Sen vajadzēja izmaiņas, ja nevelk, tad nevelk!

pirms gada, 2019.05.21 17:47

Mammai

Kuri tad tie ĻOTI kompetentie pedagogi bija?Kauns nemaz Jums nav,ja vien patiesi esat mamma,nevis baumotāja.

pirms gada, 2019.05.22 22:14

Mamma

Bruno Bahs un Solvita Lauzēja, viņi strādāja ar progresīvām metodēm un bija labi ieredzēti no skolēnu puses, arī vecākiem patika viņu darbība.

pirms gada, 2019.05.23 08:41

Mammai

Tur klasēs disciplīnas vispār nebija. Par tādu dokumentu kā Izglītības standarts pat dzirdējuši nebija.

pirms gada, 2019.05.23 09:49

Boss

Apvienošana ir loģiska un pareiza, nav tur ko šūmēties..

pirms gada, 2019.05.24 20:21

Vietējās ziņas