Izsniegti centralizēto eksāmenu sertifikāti

Valsts izglītības satura centrs (VISC) piektdien, 28. jūnijā, izsniedzis vispārējās vidējās izglītības centralizēto eksāmenu sertifikātu 19 541 jaunietim, portālu informēja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Āboltiņa.

Viņa atzīmēja, ka eksāmenu rezultāti būtiski neatšķiras no iepriekšējā mācību gada. Ņemot vērā, ka eksāmenu sesija vēl turpinās, patlaban neesot iespējams precīzi izdalīt katra centralizētā eksāmena vidējo rezultātu. Aptuveni 200 jauniešiem, kuri kārtoja vai vēl kārtos centralizētos eksāmenus papildtermiņā, VISC sertifikātus izsniegs 5.jūlijā.

Šogad vidējais rezultāts nedaudz augstāks ir krievu valodas centralizētajā eksāmenā - 74,42%. Statistiski nenozīmīgi augstāki rezultāti par 0,5%-1,5%, salīdzinot ar 2017./2018.mācību gadu, novērojami angļu valodas, ķīmijas un Latvijas un pasaules vēstures eksāmenā, atzīmēja D. Āboltiņa.

Par 2% zemāks rezultāts, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, ir fizikas centralizētajā eksāmenā - 37,58%. Plašāka eksāmenu rezultātu analīze būs pieejama septembra sākumā VISC mājaslapā.

 Pēc novadu izglītības nodaļu vadītāju un speciālistu sniegtās informācijas, Bauskas novadā centralizētos obligātos eksāmenus kārtoja 95 12.klašu jaunieši, Iecavas novadā – 33, Vecumnieku novadā – 41. Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolā - 19 skolēnu.

Ja skolēnu neapmierina centralizētajā eksāmenā iegūtais vērtējums, Administratīvā procesa likumā noteiktā kārtībā mēneša laikā pēc sertifikāta izsniegšanas viņam ir tiesības rakstīt VISC adresētu iesniegumu ar lūgumu pārskatīt eksāmenā saņemto vērtējumu. VISC apelācijas komisija mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas to izskatīs un pārskatīs eksāmena vērtējumu, lai pieņemtu lēmumu atstāt esošo vērtējumu vai to mainīt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas