Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstāda un vērtē rudens veltes Stelpē

Vecumnieku novadā pie Stelpes pamatskolas ēkas 31. augustā notika jauks vasaras izskaņas sarīkojums ar rudens velšu izstādi un tirdzniecību, ar priekšnesumiem un atrakcijām.

Pasākuma organizatore Sandra Neliusa pratusi iekļaut sarīkojumā dažādas izdarības, apvienot latviešu un angļu tradīcijas, jo arī briti mīt Stelpē.

Kamēr bērni bija aizrāvušies ar skaistu, rudenīgu ainavu zīmēšanu, tikmēr Stelpes pamatskolas telpās speciāla komisija vērtēja to, ko pagasta iedzīvotāji bija atgādājuši uz izstādi – bija ziedi, augļi, dārzeņi, kā arī kulinārijas izstrādājumi – kūkas, ievārījumi, salāti. Veiksmīgākie tika bagātīgi apdāvināti.

Savukārt skolas pagalmā ritēja koncerts, kurā uzstājās amatierteātris «Urguči», vidējās paaudzes deju kopas «Stelpe» sievas un Bārbeles folkloras kopa, muzicēja Raitis Sirmanis. Vienlaicīgi notika dažādas atraktīvas sacensības, piemēram, lēkšanā ar maisiem, bija skaistāko cepuru parāde.

«Puķu šovs, kurš patiesībā vienā izstādē apvieno visas tās dabas veltes, ko mums dod rudens, ir klasiska angļu tradīcija. Ciema iedzīvotāji parāda to, ko izdevies izaudzēt gada laikā, un tā reizē ir īsta sacensība ar balvām,» stāsta Stelpes iedzīvotāja Valērija Heizeldena, kura no Lielbritānijas pārcēlusies dzīvot uz Latviju. Viņa kopā ar vīru Rodžeru bija viena no izstādes iniciatorēm. Heizeldeni atzīst, ka vēlētos šo iniciatīvu īstenot arī nākamgad.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas