Izstādei sarūpē dažādus jaunumus 3

Jauns iepakojums eļļai, pankūku mīkla bez glutēna, pēc oriģinālas receptes gatavota mērce. Tie ir tikai daži no jaunumiem, ko pircējiem piedāvā mūsu novadu pārtikas produktu ražotāji.

«Bauskas Dzīve» ar jaunumiem iepazinās starptautiskajā pārtikas izstādē «Riga Food 2015». Iecavas uzņēmums «Balticovo» izstādi Rīgā neizmanto olu realizācijas tirgus paplašināšanai. Tam tiek meklēti citi varianti. «Riga Food» iecavnieki piedāvā produktus ar pievienoto vērtību. Tirdzniecības daļas vadītāja Baiba Budēviča pastāstīja, ka pieaugusi pircēju interese par plāno pankūku mīklu, kuras sastāvā nav glutēna. Pirmo reizi interesenti ar šo produktu iepazinās izstādē pirms gada, tas guva tirgotāju pozitīvas atsauksmes. Šogad mīkla uzlabota, tās sastāvam pievienojot rīsu miltus. Pieprasījums ir, produkts tiek eksportēts, labi to pērk Skandināvijā.

Regulāri izstādē sastopams uzņēmums «Iecavnieks&Co». Tirdzniecības vadītāja Ineta Gulbe stāsta, ka pilnīgi jaunu produktu šogad neesot. Tomēr tiek sekots līdzi pircēju vēlmēm un, piemēram, linsēkļu un kaņepju eļļu piedāvā stikla pudelēs. Iedzīvotājiem šis iepakojums šķiet pieņemamāks.

Pārtikas produktu ražotājiem svarīgi ir ne tikai izdomāt kaut ko jaunu, bet nemainīgi saglabāt labu kvalitāti pircēju iecienītajām precēm. Iecavā ražoto produktu topa augšgalā nemainīgi ir auksti spiestā rapšu eļļa. Pēc neliela pārtraukuma šogad atkal pieaudzis pieprasījums pēc kaņepju eļļas.

I. Gulbe stāsta, ka izstādes apmeklētāju vidū ir dažādi cilvēki. Ir tādi, kas regulāri nāk, apvaicājas par esošo produkciju, interesējas par iecerēm. «Strādājam jau 14 gadus, šķiet, mūsu produkciju var nopirkt visur. Tomēr ikreiz šeit atnāk cilvēki un pauž izbrīnu, ka Latvijā ir tāda eļļas ražotne,» situāciju skaidro I. Gulbe.

Arī Bauskas novada uzņēmējs Aivars Svarenieks uzskata, piedalīšanās izstādē «Rīga Food» ir teju obligāts pasākums. Tajā reti kad izdodas noslēgt izdevīgus un lielus līgumus ar patērētājiem. Taču uzņēmums tajā atgādina par sevi, vienlaikus iepazīstinot ar jaunumiem, iecerēm. SIA «Kronis» šoruden uz izstādi Rīgā atvedis agrāk neredzētus produktus – «Cēzara mērci» un «Gurķu mērci». Īpaši uzņēmējs uzteic «Ķimeņu siera mērci», kas ir citās zemēs nesastopama ēdiena piedeva. Tāpat uzņēmums ir lepns piedāvāt produktus, kuriem šogad piešķirta «Bordo karotīte». SIA «Kronis» šī kvalitātes zīme piešķirta marinētajiem gurķiem, marinētajām bietēm, marinētajiem kabačiem, dzērveņu nektāram un upeņu nektāram.

Starptautiskā pārtikas izstāde «Riga Food 2015» šogad notiek jau 20. gadu. Tajā, kā vienmēr, var ieraudzīt arī ko jaunu, neparastu. To piedāvā gan pašmāju, gan ārvalstu ražotāji. Izstāžu centrā Ķīpsalā «Riga Food 2015» var apmeklēt vēl līdz sestdienai, 5. septembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

janka

tikai nevajag muldēt par daudz. Riga Food ir ļoti provinciāla izstāde. Tīrais simbols un nekas vairāk

pirms 5 gadiem, 2015.09.03 19:31

lambda

ko svarenieks smaida ? Labāk algas būtu oficiāli maksājis, tad lielāks labums būtu. Nepietiek tautai un valstij ar to stulbo smaidu

pirms 5 gadiem, 2015.09.03 19:51

Vietējās ziņas