Izveidots informatīvs un muzikāls audio gids pa Bausku

Bauskas Tūrisma informācijas centrs platformā «izi.travel» izveidojis bezmaksas audio gidu latviešu, krievu un angļu valodā «Iepazīsti Bausku!», portālu informēja centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.
Viņa norādīja, ka tā ir apmēram divu stundu gara informatīva un nedaudz muzikāla pastaiga, kura sākas Bauskas Rātslaukumā un noslēdzas «Velosētas» pagalmā.  Maršrutā iekļauti teksti, bildes un audio ieraksti par 33 objektiem – dažādām ēkām, kultūras pieminekļiem, vides un dabas objektiem, stāstījumi par upēm un pilsētas simboliem. Audio gidā ir iekļauti arī nelieli muzikāli «YouTube» video, kas piešķir pastaigai dzīvīgumu un parāda arī baušķenieku talantu  un mīlestību uz mūziku.

«Šī pastaiga, mūsuprāt, būs interesanta ne tikai pilsētas viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Ideja par šādu audio gidu bija jau sen, bet nebija pārliecības, ka dārgās programmas atmaksāsies, tāpēc «kovidlaika» krīze bija tā, kura pamudināja meklēt bezkontakta risinājumus. Izpētot dažādas maksas un bezmaksas platformas, par labāko tika atzīta «izi.travel». Darbs pie audio gida bija interesants un radošs, jo visu procesu no tekstu izveidošanas līdz pat to ierunāšanai veica TIC darbinieki paši. Vēsturiskie fakti, tika saskaņoti ar Bauskas muzeja speciālistiem,» stāsta I.Turkupole-Zilpure. Viņa atklāja, ka turpmākajos plānos ir izveidot šādas tūres arī par citām interesantām vietām Bauskas apkārtnē.

Audio gids ir bezmaksas, vajag tikai lejuplādēt mobilo lietotni «izi.travel», atrast  Latviju un tūri «Iepazīsti Bausku!», kuru var saglabāt arī telefonā.  Šādi, neizmantojot internetu, visas pastaigas gaitā, bet tikai tad, ja ir vēlme noklausīties un noskatīties «YouTube» video.

Ekskursijas laikā vēlams lietot austiņas, lai ielu trokšņi netraucētu uztvert informāciju. Maršruts veidots tā, ka to sākot automātiski būs redzama karte un personas atrašanās vieta. Ieejot objekta iezīmētajā teritorijā, informācija par to sāks skanēt automātiski. Lai tā būtu vairāk kā pastaiga, maršrutu var turpināt, nestāvot pie katra objekta visu ieraksta laiku,  bet veltīt objekta apskatei tik laika, cik ir vēlmes un doties nākamā objekta virzienā, kur atkal ieejot tā teritorijā, sāks skanēt nākamais stāstījums.

Lietot šo audio gidu ir ērti un viegli, bet, ja tomēr rodas jautājumi, I. Turkupole-Zilpure aicina sazināties ar Bauskas Tūrisma informācijas centru.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas